دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱  |  Monday, 28 November 2022

دیباچه

کد خبر: ۵۲۱۷۰
تاریخ انتشار : ۵۹ : ۱۶ - ۲۳ مهر ۱۴۰۱
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

سمیه سادات موسوی : علیرضا پاک فطرت، نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در گفتگو با دیباچه گفت : بحث حاشیه نشینی در شیراز به دلیل اینکه استان های هم جوار ما مثل بوشهر، خوزستان و بندر عباس به دلیل گرمای هوا و مشکل آب، در حاشیه شیراز سکونت می‌کنند ،در حال حاضر قریب به سیصد هزار نفر حاشیه نشین در شیراز داریم که با وجود سخت گیری دولت و بنیاد مسکن اینها شبانه خانه ها را می‌سازند که این خانه ها در مقابل زلزله اصلا مقاوم نیست و این حاشیه نشینی معضلات زیادی هم برای مردم و هم برای نظام دارد.
این نماینده مردم با اشاره به اشتغال جوانان گفت: متاسفانه سال های گذشته در خصوص اشتغال جوانان کار نشده است و گفته شده که اقتصاد استان فارس، اقتصاد کشاورزی است و این در حالی است که چاه های آب بسیار پایین رفته و خشکسالی در این استان است و کار صنعت هم فعال نیست به طوری که جوان های ما برای کار به کرمان و یزد می‌روند؛ به ویژه فارغ التحصیلان دانشگاهی که با وجود دانشگاه های بسیار خوبی که در این استان است اما نتوانستیم از این ظرفیت نیروی انسانی استفاده کنیم، که می‌طلبد فارغ التحصیلان در استان خودمان مشغول به کار شوند.
پاک فطرت در ادامه با اشاره به مشکلات بروکراسی اداری اظهار داشت:در ادارات استان و کل کشور متاسفانه بروکراسی اداری است؛ تعداد کارمند ها زیاد است و کارها تعریف نشده است و کسانی که بخواهند سرمایه گذاری کنند در پروسه اداری می افتند و کارها به کندی پیش می‌رود.

این نماینده مردم شیراز در مجلس اظهار داشت : طرح آمایش سرزمین را یا قبول نداریم یا اگر قبول داریم باید این طرح علمی را اجرا کنیم. اگر طرح آمایش سرزمین را به درستی اجرا کنیم در بحث جمعیت و اشتغال قطعا این همه مهاجرت به سمت حاشیه ها و کلان شهرها نخواهیم داشت.در حال حاضر در شهر فسا که چسبیده به شیراز هست، بیش از نصف آن مهاجرین هستند که از شهر های دیگر آمده اند.

وی اظهار داشت: ما باید طرح آمایش سرزمین را جدی بگیریم، عدالت توزیع بودجه را در کشور را در نظر داشته باشیم؛ پتانسیل های هر استان را جدا در نظر بگیریم که متاسفانه امروز این گونه نیست و روی سیستم اداری کار کنیم چرا که بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

نماینده مردم ادامه داد: اگر بخواهیم شهرها به پایگاه قوی اجتماعی باشند باید به اشتغال توجه کنیم؛ جوانی که کار داشته باشد، ازدواج هم خواهد کرد و برخی از مشکلات اجتماعی حل خواهد شد. اشتغال پایدار دانش بنیان بسیار مهم است؛ اشتغالی که به تولید ختم شود.
« پاک فطرت » با عنوان اینکه با تغییر دولت، مواجه با تغییر رویکرد هستیم، بیان کرد: ما شاهد تغییرات در سیاست‌خارجی هستیم که اقتدار جمهوری اسلامی خیلی قوی تر شده است؛ با موضع گیری های شفافی که دولت به کمک قوانین مجلس دارد و بنده بعید می‌دانم کشورهای غربی تا زمانی که اهداف جمهوری اسلامی عدالت خواهی و استقلال است؛ایران هم چنان در تحریم خواهد بود و کشور ما باید به فکر استقلال باشد و دولت با اعتماد به نفس خوبی این مسیر را در حال طی کردن است. اما در خصوص معیشت و اقتصاد باید آمار و ارقام را در نظر بگیریم و هر کس با دید خود نمی‌تواند قضاوت کند و در رابطه مسائل اجتماعی هم (بزه ، طلاق و..) می‌بایست برای اطلاع از افزایش یا کاهش آمار و ارقام را مشاهده کنیم.

امید آنکه مشکلات که نوعی گره خورده با زندگی مردم است روز به روز، رو به کاهش باشد .

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور در گفتگو اختصاصی با دیباچه مطرح کرد

هر زمانی که بتوانیم جذب مالی داشته باشیم، می‌توانیم بسیاری از فعالیت‌ها را آغاز کنیم / ما جذب نیرو نداریم بلکه فعالیت‌ها به صورت داوطلبانه است

۱۶:۳۶  -  ۲۵ آبان ۱۴۰۱
رییس سازمان بهزیستی کشور در گفتگو با دیباچه خبر داد:

افزایش ۳۰ درصدی مستمری مددجویان در اواخر آبان

۱۷:۰۶  -  ۲۳ آبان ۱۴۰۱
حجت الاسلام تقوی،مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان در گفتگوی اختصاصی با دیباچه

اگر در سالن‌های دانشگاه نگوییم و نشنویم باید در کف خیابان‌ها بشنویم/ دانشگاه‌ها قلب تپنده جامعه هستند

۱۲:۲۳  -  ۱۹ آبان ۱۴۰۱
گفت و گو اختصاصی دیباچه با حسن رنگرز ،سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ایران

هیچکس نمی‌تواند به جایگاه « محمد بَنا » نزدیک شود؛ او مربی قرن است ! / سال آینده ترافیکی از مسابقات را خواهیم داشت

۱۶:۲۸  -  ۲۵ آبان ۱۴۰۱
مهلا مومن زاده، عضو تیم ملی تکواندو زنان در گفتگو با «دیباچه»

به دنبال مدال طلای جهان هستم/ کادرفنی تیم ملی جزو بهترین‌ها هستند

۱۲:۱۱  -  ۱۹ آبان ۱۴۰۱
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در گفت و گو اختصاصی با دیباچه مطرح کرد

قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان ابلاغ شد / امیدواریم بتوانیم یک اشتغال پایدار برای زنان خانه دار ایجاد کنیم

۱۲:۴۰  -  ۱۷ آبان ۱۴۰۱
ملی پوش وزنه برداری زنان در گفت وگو با «دیباچه»

از فعالیت در وزنه برداری پشیمان نیستم/ افزایش رکورد شرط حضور در مسابقات جهانی است

۱۶:۳۷  -  ۲۳ آبان ۱۴۰۱
پربازدیدها
آخرین اخبار