يکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹  |  Sunday, 17 January 2021

دیباچه

کد خبر: ۹۸۸۰
تاریخ انتشار : ۰۳ : ۱۱ - ۱۹ خرداد ۱۳۹۵
حمید پورآذری در گفت وگو با دیباچه:
پورآذری که سال گذشته زمین تنیس کاخ سعدآباد را برای اجرای تئاتر آماده کرده بود، از تعطیلی این مکان خبر داد.دیباچه-حمید پورآذری اصل (1)

دیباچه:

حمید پورآذری که سال گذشته زمین تنیس کاخ سعدآباد را برای اجرای تئاتر آماده کرده بود، از تعطیلی این مکان خبر داد.

به گزارش خبرنگار تئاتر خبرگزاری دیباچه؛ حمید پورآذری؛ نویسنده و کارگردان تئاتر ایران که سال گذشته نمایش «سال‌ثانیه» را روی صحنه برده بود، مکان دیگری؛ یعنی زمین تنیس کاخ سعدآباد را برای اجرای تئاتر متفاوت آماده کرده بود، ضمن اعلام این خبر که دیگر این مکان برای اجرای تئاتر تخصیص نمی‌یابد، گفت: به احتمال زیاد دیگر در این مکان اتفاقی نخواهد افتاد چون با مسئولان کاخ سعدآباد صحبت کرده‌ایم و آنها به شکلی دیگر به اجرای تئاتر در زمین تنیس نگاه می‌کنند و ما به شکلی دیگر. این تفاوت نگاه و تفاوت دیدگاهی به نوع و شیوه اجرای تئاتر و نه محتوای آن بازمی‌گردد به همین دلیل به نظر من اجرای تئاتر در این مکان منتفی است.

 

دیباچه-حمید پورآذری اصل (2)

پورآذری ضمن اعلام این مطلب که پیش از اینکه زمین تنیس کاخ سعدآباد برای اجرای تئاتر درنظر گرفته شود، هیچ‌گونه استفاده‌ای از آن نمی‌شد، گفت: این مکان، زمین تنیس بود و الان نیز زمین تنیس است و ما با علم به اینکه این مکان زمین تنیس است در آن فعالیت می‌کردیم. نمی‌دانم چه اتفاقی برای آن می‌افتد؛ شاید الان مدیریت مجموعه برای آن برنامه‌ای داشته باشد و شاید قرار است خالی باقی بماند.

وی در ادامه افزود: این اتفاق به مدیریت کاخ سعدآباد مربوط می‌شود و هر کاری که تمایل داشته باشند، انجام می‌دهند. می‌توان گفت این اتفاق چندان ارتباطی به من ندارد. احساس من این است که علاقه وافری برای اجرای تئاتر در این مکان وجود ندارد.

 

دیباچه-حمید پورآذری اصل (3)

پورآذری ضمن اعلام این نکته که باید امکاناتی که برای این مکان دراختیار گرفته بود را از زمین تنیس بیرون برد، گفت: برنامه‌ای برای تاسیس مکان دیگری برای تئاتر ندارم. اگر این مکان برای تئاتر باقی می‌ماند بهتر بود اما تصمیم گرفتم این مکان را جمع کنم. در ابتدا بحث اضافه شدن این سالن به تئاتر تهران نبود؛ این مکان، امکانی بود که می‌شد از آن استفاده کرد اما الان تمایلی برای حفظ آن وجود ندارد. گویا از ابتدا نیز از ته دل راضی به اتفاق افتادن تئاتر در این مکان نبودند. باید دید در آینده چه اتفاقی می‌افتد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
در پی آتش سوزی بامداد امروز رخ داد

وارد شدن خسارت جدی به سالن « هادی حجازی فر »

۱۴:۳۱  -  ۰۸ آذر ۱۳۹۹
در دومین سال نبود جمشید مشایخی ،نادر مشایخی از پدر گفت

بهترین هدیه عمرم را از پدرم گرفتم

۱۰:۰۶  -  ۰۶ آذر ۱۳۹۹