دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲  |  Monday, 11 December 2023

دیباچه

کد خبر: ۵۲۸۶۸
تاریخ انتشار : ۳۰ : ۱۷ - ۱۱ تير ۱۴۰۲
«رامین کاکاوند» نوازنده تنبور و آهنگساز در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

به گزارش دیباچه، « رامین کاکاوند » می گوید موسیقی جدی فراموش شده است و این موضوع سبب شده هنرمندان این حوزه بیکار شوند، چون فرهنگ سازی درستی صورت نمی گیرد.
رامینِ کاکاوند، نوازنده تنبور و آهنگساز در گفت و گو با خبرنگار موسیقی دیباچه گفت: هم اکنون در تدارک و برنامه ریزی برای انتشار چند اثر موسیقایی هستم که این آثار در مراحل نهایی قرار دارد و به زودی منتشر می شود.

بعضی از موسیقی های پاپ به شعور مخاطب توهین می کنند!

این نوازنده تنبور در ادامه بیان کرد: متاسفانه موسیقی جدی فراموش شده است و این موضوع سبب شده هنرمندان این حوزه بیکار شوند، چون فرهنگ سازی درستی صورت نمی گیرد. مردم اصلا نمی دانند موسیقی جدی چیست و فکر می کنند فقط موسیقی پاپ باید باشد.
این آهنگساز افزود : بعضی از موسیقی های پاپ به شعور مخاطب توهین می کنند و دلیل استقبال مردم را نمی دانم. متاسفانه هیچ نظارتی بر محتوای این آثار وجود ندارد و من نمی دانم مردم چرا از این موسیقی ها حمایت می کنند.
وی افزود: خیلی ها می گویند جوانان این موسیقی را دوست دارند اشکالی ندارد، ولی حداقل باید این موسیقی ها با محتوای درست ارائه شود. بسیاری از موسیقی های پاپ اصلا ترانه درستی ندارد و جوانان باید با موسیقی درست آشنا شوند.
این هنرمند در ادامه عنوان کرد: نکته جالبی که وجود دارد این است که مسئولین اصلا مخالف این نوع موسیقی ها نیستند و فقط جلوی موسیقی های جدی با محتوای مناسب گرفته می شود. جای همه چیز عوض شده است و به جای اینکه از موسیقی های اصیل حمایت کنند بیشتر از موسیقی های کپی شده عربی و ترکی استقبال می کنند.
این نوازنده تنبور بیان کرد: خیلی ها می گویند هنرمندان موسیقی جدی نباید دلزده و ناامید شوند، وقتی این هنرمندان نمی توانند فعالیت جدی داشته باشند، ناخودآگاه افسرده می شوند و دیگر نمی توانند فعالیت کنند البته اگر هم بخواهند فعالیت کنند شرایط برای آنها فراهم نمی شود.
وی در پایان گفت: بیشتر هنرمندان موسیقی جدی فقط تدریس می کنند و به امید این هستند که آیندگان بتوانند موسیقی را از این وضعیت نجات دهند. متاسفانه با شرایط امروز نمی توانیم توقع داشته باشیم که موسیقی بتواند رشد کند.

گفت و گو از : غزاله سعادتی

برچسب ها: رامین کاکاوند
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
پایان رافت پیشکسوت سرخ ها درباره مصاف حساس امروز پرسپولیس و الدحیل به دیباچه گفت

پرسپولیس باید خیلی خوش شانس باشد!

۱۷:۲۹  -  ۱۴ آذر ۱۴۰۲
داستان‌های تکراری درباره انتقال مهدی طارمی به تیم‌های بزرگ؛

کسی ۳۱ ساله‌ها را نمی‌خواهد!

۱۸:۲۶  -  ۱۲ آذر ۱۴۰۲
مسعود تکاور کارگردان سینما در گفت وگو با «دیباچه» مطرح کرد ؛

مسائل جناحی و جریانی وارد سینما شده است | دولتمردان ما صنعت سینما را جدی نگرفته اند | معتقدم یک هنرمند باید سیاسی باشد!

۱۵:۱۴  -  ۱۲ آذر ۱۴۰۲
یک موزیسین ایرانی مطرح کرد؛

دانشگاه های موسیقی از اساتید حرفه ای خالی شده اند!

۱۷:۴۱  -  ۰۷ آذر ۱۴۰۲
دونده تیم ملی دو و میدانی نابینایان و کم بینایان کشور در گفتگو با دیباچه:

ورزشکاران پارالمپیک باید بیشتر مورد حمایت قرار گیرند/سطح مسابقات پاراآسیایی بسیار فراتر از دوره قبل بود

۱۷:۳۱  -  ۰۷ آذر ۱۴۰۲
پربازدیدها
آخرین اخبار