شنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۹  |  Saturday, 26 September 2020

دیباچه

کد خبر: ۴۴۴۲۲
تاریخ انتشار : ۳۵ : ۱۲ - ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۶
کارگردان فیلم «آشوب» در گفتگو با دیباچه
کاظم راست گفتار که این روزها فیلم سینمایی «آشوب» را به روی پرده دارد از نحوه اکران آثار سینمایی در پردیس های سینمایی پایتخت ناراضی است و وجود روابط بی خط و ربط را عامل قربانی شدن آثار سینمایی در گیشه می داند!

این کارگردان در اینباره به خبرنگار سینمای دیباچه گفت: متأسفانه پخش کننده های ما این قدرت را دارند که از تولید تا اکران فیلمی را درد دست گیرند و بر روند درست اکران تأثیر بگذارند و اینگونه است که چرخه سینمایی پردیس را زیر سوال می برند!

کاظم راست گفتار: تبعیض در اکران به نفع سینما نیست!

راست گفتار افزود: وارد پردیس های سینمایی که می شوید فروشگاههای مختلف می بینید. اینها به چه دلیل ساخته شده اند؟! برای اینکه مخاطب تا پایان حضورش در پردیس راحت باشد و بتواند نیازهای کوتاه مدتش را تأمین کند؛ حال اگر این فروشگاه ها فقط یک نوع جنس بفروشند چه اتفاقی می افتد؟ مخاطب محدود می شود و به نوعی انتخاب را از او گرفته ایم! وجود سالن های زیاد پردیس های سینمایی نیز برای این است که مخاطب در انتخاب فیلم تنوع داشته باشد و اثر مورد نظرش را انتخاب کند؛ اما اکنون چنین است که  اثری را با اکران های مکرر بر او تحمیل می کنیم. 

این کارگردان در اینباره توضیح داد: زمانی که فیلم مرا در ساعت 11 صبح و سانسهای آخر شب اکران می کنند و زمان های طلایی را که از ساعت 7 تا 9 شب است، به فیلمی تازه اکران شده اختصاص می دهند، چگونه می توانم انتظار داشته باشم فیلمم دیده شود و خوب بفروشد؟! 
راست گفتار گفت: وجود چنین سو رفتارها و تبعیض هایی نه تنها باعث می شود سینما آسیب ببیند؛ بلکه فرهنگ ما را تحت تأثیر قرار می دهد! 
این کارگردان گفت: قطعأ ساخت آثار کمدی برایم سخت نیست و چنین آثاری در کارنامه ام دارم؛ اما ترجیح دادم با ساخت فیلمی چون «آشوب» مخاطب را با اثری جدید روبرو کنم؛ اما اینگونه که پیش می رود، همه زحمات من و گروهم به دلیل سودجویی های بیهود و بی حساب و کتاب زیر سوال می رود!

کاظم راست گفتار در پایان گفت: امیدواروم با اعلام نتایج انتخابات و به پایان رسیدن حال و هوای آن، شورای صنفی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی چاره ای بر این وضعیت بیاندیشند؛ تا سینماگران بیش از این آسیب اقتصادی نبینند.

کاظم راست گفتار تاکنون آثاری چون «نقاب»، «پسر تهرونی»، «زنان ونوسی، مردان مریخی»  را ساخته و «آشوب» آخرین ساخته اوست که این روزها بر پرده سینماهاست و بازیگرانی چون فرهاد آئیش، کوروش تهامی، یکتا ناصر، آتیلا پسیانی، همایون ارشادی، داریوش فرهنگ، داریوش کاردان ایفای نقش می کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده