جمعه ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  Friday, 23 April 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۳۹۵۴
تاریخ انتشار : ۴۱ : ۱۰ - ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۶
اکران نخستین فیلم کاوه صباغ زاده در جشنواره جهانی فجر
«ایتالیا ایتالیا» نخستین ساخته کاوه صباغ زاده در جشنواره جهانی فجر اکران شد. این فیلم که یکی از آثار ایرانی بخش بازار است ملودرامی کمدی است که مخاطب را تا به آخر با خود همراه می کند.

به گزارش خبرنگار سینمایی دیباچه ،فیلم سینمایی «ایتالیا ایتالیا» یکی از آثاری است که در سی و پنجمین جشنواره جهانی فجر حضور دارد و روز پیش در بخش بازار اکران شد.

«ایتالیا ایتالیا» نخستین ساخته کاوه صباغ زاده است. این فیلم قصه زندگی نادر برف کوبانی (با بازی حامد کمیلی) است. آدمی که عشق ایتالیاست بی آنکه به این کشور سفر کرده باشد؛ اما با این حال نویسنده و مترجم زبان ایتالیایی است. نادر همه فکر و ذکرش ایتالیاست. برند ایتالیایی می پوشد، موسیقی ایتالیایی گوش می دهد، ادبیات ایتالیا را دنبال می کند، غذاهای ایتالیایی می پزد و خلاصه اینکه همه زندگی او در ایتالیا خلاصه شده است تا اینکه به وسیله دوست بازیگرش (همایون ارشادی) پایش به سینما باز می شود و و در همان دقایق نخست به دستیار کارگردان فیلم، برفا آسمانی (با بازی سارا بهرامی) دل می بندد و بالاخره اینکه رابطه شکل می گیرد و به ازدواج ختم می شود و ...ماجراهای جدیدی رخ می دهد.

«ایتالیا ایتالیا»، مخاطب را به ایتالیا می برد و بر می گرداند!

کاوه صباغ زاده در نخستین تجربه سینمای اش موفق عمل کرده زیرا «ایتالیا ایتالیا» ملودرامی کمدی است که موزیکال هم هست، با شخصیت هایی عجیب و غریب که شادی های زندگی شان همراه تلخی است و تلخی های زندگی شان همراه با شادی است و مخاطب در این کشاکش سهیم است.

«ایتالیا ایتالیا» اما فیلمنامه پر کنشی ندارد و آنچه قصه را پیش می برد بخش موزیکال و شاد فیلم و موقعیت های گاه کمدی و گاه جدی است که توسط نادر و برفا خلق می شود و در نهایت، فیلم بدون پایانی مشخص تمام می شود.

«ایتالیا ایتالیا» با وجود کاستی هایش مخاطب را تا به آخر با خود همراه می کند تا در نهایت او راضی از سالن سینما بیرون برود؛ بنابراین این پتانسیل را دارد که در گیشه خوب بفروشد و البته در بخش بازار جهانی فجر موفقیت های برون مرزی کسب کند.

حامد کمیلی، سارا بهرامی، همایون ارشادی، ، رضا سخایی، جهانگیر میرشکاری، دانش اقباشاوی، علی ملاقلی‌پور، فائزه علوی، علی جناب، حسن زاهدی در فیلم سینمایی «ایتالیا ایتالیا» بازی می کنند و مهدی صباغ زاده آنرا تهیه کرده است.

فیلم سینمایی «ایتالیا ایتالیا» روز گذشته 5 اردیبهشت ماه در پردیس سینمایی چارسو اکران شد تا یکی از آثار ایرانی حاضر در جشنواره جهانی فجر باشد. این فیلم در بخش آزار اکران شد.

سی و پنجمین جشنواره جهانی فجر از یکم تا هشتم اردیبهشت ماه در تهران برگزار می شود.یادداشت وحید خانه ساز


نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
حسین تبریزی کارگردان سریال « صبح آخرین روز » در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد:

شبکه یک بناست ،«صبح آخرین روز» را اواخر اردیبهشت ماه روانه آنتن کند | قصد دارم یک سریال برای ماه محرم و صفر بسازم!

۱۰:۲۷  -  ۳۰ فروردين ۱۴۰۰
تهیه‌کننده «بزرگراه» در گفتگو با دیباچه :

«بزرگراه» یکی از حقوق از قلم افتاده زنان ایران را به چالش کشیده است !

۱۰:۱۶  -  ۲۹ فروردين ۱۴۰۰
« بامداد افشار» آهنگساز سریال " قورباغه" در گفتگویی با دیباچه گفت :

ایده ساخت موسیقی سریال « قورباغه » بر مبنای موسیقی کوچه بازاری شکل گرفت | قرار است در رابطه با موسیقی افغانستان کار کنم!

۱۰:۳۷  -  ۲۸ فروردين ۱۴۰۰
گفتگو اختصاصی دیباچه با فاطمه گودرزی بازیگر نقش حورا در سریال حورا

ما بازیگران  بیشتر در معرض آسیبیم! | برخی مواقع، تصمیمات ما در بازیگری، موجب ناراحتی بعضی از نویسنده‌های آماتور می شود!

۱۱:۵۲  -  ۲۶ فروردين ۱۴۰۰
کارگردان فیلم «تو مشغول مردنت بودی» در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

ایده «تو مشغول مردنت بودی» از یک ماجرای واقعی می‌آید | محدودیت‌هایی که زنان برای حل مشکلات خود دارند!

۱۱:۳۵  -  ۲۶ فروردين ۱۴۰۰
حسین علیشاپور خواننده موسیقی اصیل ایرانی در گفت و گو اختصاصی با دیباچه مطرح کرد:

دست بحران مشروعیت را باید از گلوی موسیقی بردارند

۱۵:۰۳  -  ۲۵ فروردين ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها