چهارشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۲  |  Wednesday, 29 November 2023

دیباچه

کد خبر: ۴۳۵۱۷
تاریخ انتشار : ۴۹ : ۱۰ - ۱۹ فروردين ۱۳۹۶
اندر مصائب پخش نشدن تنها برنامه سینمایی از شبکه سوم سیما
برنامه سینمایی «هفت» شب گذشته 18 فروردین ماه از شبکه سوم سیما پخش نشد و قرار ست نخستین قسمت از این برنامه در سال جدید، هفته آینده به روی آنتن برود؛ جای خالی برنامه «هفت»، شب گذشته به شدت حس می شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری دیباچه، شب گذشته برنامه «هفت» طبق روال هر هفته از شبکه سوم سیما پخش نشد؛ مجموعه ای که از سال 1389 تا 1391 توسط فریدون جیرانی اداره می شد و پس از آن محمود گبرلو اجرای آن را به عهده گرفت و تا سال 1391 مجری آن بود؛ حال کمتر از یکسال است که برنامه هفت را بهروز افخمی کارگردانی می کند؛ فیلمسازی که فیلمهایی چون «عروس»، «شوکران» و «گاو خونی» از آثار ارزش اوست.

به هر روی برنامه «هفت» اثری برای سینما و درباره سینماست؛ هرچند حاشیه های خاص خود را دارد و به عنوان برنامه ای تخصصی دارای استانداردهای لازم نیست؛ تا آنجا که برخی از سینماگران و منتقدان آنرا ضد سینما می دانند نه برای آن! که دلیل این طرز تفکر حاصل جبهه گیری های عجیب و غریب افخمی و ادبیات کوچه بازاری و نقدهای یک سویه مسعود فراستی است؛ منتقدی که بعد از سالها با برنامه هفت به شهرت رسید و حال دیگر در استودیوی برنامه هفت صندلی ثابت و استواری دارد که تغییر کارگردان ها و عوامل برنامه نیز خللی در جایگاه آن ایجاد نمی کند!

البته هدف از نگارش این یادداشت پرداختن به ویژگی ها و کاستی های برنامه «هفت» نیست و در اینباره بسیار گفته و نوشته اند؛ «هفت»، خوب باشد یا بد، به سود سینما باشد یا تیشه ای باشد به ریشه آن، برنامه ای است درباره سینما که طرفداران خود را دارد و جمعه شبها سینماگران و سینمادوستان بسیاری را پای تلویزیون می نشاند. همه اینها گویای این است که لزوم وجود برنامه ای سینمایی در رسانه ملی به شدت احساس می شود؛ تا آنجا که عدم پخش یک قسمت از برنامه «هفت» کاملأ به چشم می آید و مخاطبان و علاقمندان بسیاری را ناامیدانه وادار به عوض کردن کانال تلویزیون می کند.

«هفت»، برنامه ای که به ناچار مخاطبان بسیاری دارد!

برنامه سینمایی «هفت» شب گذشته 18 فروردین ماه از شبکه سوم سیما پخش نشد و بنا به گفته عوامل این برنامه نخستین قسمت از آن در سال جدید با اجرای بهروز افخمی، هفته آینده ۲۵ فروردین ماه روی آنتن شبکه سه سیما می رود.

کاش بهروز افخمی و عوامل برنامه پر مخاطبی چون «هفت» کمی نگاهشان را به دنیای پیرامون تغییر دهند و با سینمای شریف ایران همسوتر شوند تا لااقل به این وسیله از مخاطبان پرشمار این برنامه قدردانی کنند!یادداشت وحید خانه ساز

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفت و گو دیباچه با مدیر اجرایی میز ملی گردشگری عشایر

میز ملی گردشگری عشایر می‌تواند اقتصاد را وارد زندگی  عشایر کند!

۱۶:۵۷  -  ۰۴ آذر ۱۴۰۲
تیرانداز المپیکی ایران در گفت‌وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

خوشحالم که قرار است کنار بهترین‌های جهان تیر بزنم/ فکر نمی‌کردم روزی نفر دوم جهان شوم!

۱۱:۰۲  -  ۰۴ آذر ۱۴۰۲
پس لرزه های یک مصاحبه تلویزیونی!

آب خوردن مثل صِغَرِسنی!

۱۸:۰۱  -  ۰۵ آذر ۱۴۰۲
آرامشی که دیگر در پرسپولیس وجود ندارد!

خانه پرسر و صدا!

۱۶:۳۹  -  ۳۰ آبان ۱۴۰۲
گفت و گو دیباچه با تهیه کننده مجموعه پویانمایی« شکرستان »

دغدغه حفظ محیط زیست و بحران کم آبی، به شکرستان رسید!  

۱۵:۵۸  -  ۳۰ آبان ۱۴۰۲
بهت جامعه سینمایی کشور از درگذشت بیتا فرهی

خداحافظی با بازیگر «هامون» و «بانو»

۱۵:۰۵  -  ۰۴ آذر ۱۴۰۲
مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتگو با دیباچه:

جشنواره سرود فجر برگزار می‌شود/ سرود، قابلیت داشتن یک جشنواره بزرگ و مستقل را دارد!

۱۵:۴۱  -  ۳۰ آبان ۱۴۰۲
گزارش ویدئویی دیباچه

موجوداتی عجیب در صحنه تئاتر/ از اسفرود بی دم چه می دانید؟

۱۶:۴۶  -  ۳۰ آبان ۱۴۰۲
آخرین اخبار