چهارشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۰  |  Wednesday, 26 January 2022

دیباچه

کد خبر: ۴۲۲۵۱
تاریخ انتشار : ۵۳ : ۰۸ - ۲۰ بهمن ۱۳۹۵
در حاشیه جشنواره فیلم فجر
هیئت داوران جشنواره فیلم فجر بر خلاف اعلام نظر قبلی خود، «آرش آقابیک» نامزد دریافت سیمرغ بهترین جلوه های ویؤه میدانی بخش سودای سیمرغ اعلام کردند حال آنکه پیش از این ارشا اقدسی نامزده دریافت سیمرغ بود.

به گزارش خبرنگار سینمایی پایگاه خبری دیباچه، هیئت داوران جشنواره فیلم فجر بر خلاف اعلام نظر قبلی خود، «آرش آقابیک» نامزد دریافت سیمرغ بهترین جلوه های ویؤه میدانی بخش سودای سیمرغ اعلام کردند حال آنکه پیش از این ارشا اقدسی نامزده دریافت سیمرغ بود.

تغییر رأی هیئت داوران جشنواره فیلم فجر!

گرچه پیشتر هنرنمایی اقدسی در فیلم «یک روز بخصوص» ساخته همایون اسعدیان به چشم داوران آمده بود؛ اما این تغییر رأی به دنبال اعتراض انجمن طراحان، مدیران و دستیاران جلوه های ویژه میدانی سینمای ایران در بیانیه ای نسبت به نامزد شدن ارشا اقدسی در این بخش بود.

اعتراضی که به نوعی عکس العمل به سخنان انتقادی این هنرمند بدلکار در برنامه هفت نسبت به کیفیت و سطح جلوه های ویژه میدانی سینمای ایران نسبت به آنچه در جهان اتفاق می افتد نیز قلمداد می شود.

این در حالی است که روابط عمومی جشنواره فیلم فجر، دلیل درج نام «ارشا اقدسی» به عنوان نامزد بخش جلوه‌های ویژه برای فیلم «یک روز بخصوص» را، اطلاعات درج شده در فرم  ارائه شده توسط صاحب اثر و دلیل تغییر نام نامزد این بخش را اطلاعات عنوان‌بندی این اثر اعلام کرد.

البته شایان ذکر است که تا کنون در هیچ جشنواره مهم سینمایی در دنیا همانند اسکار، جایزه ویژه ای برای بدلکاران در نظر گرفته نشده است بلکه در رویدادهای مستقل و ویژه ای مانند جایزه (SAG Screen Actors Guild Award) که برای بدلکاران یکی از مهمترین جوایز دنیاست و در این رشته، هم‌رده جایزه آکادمی اسکار شناخته می‌شود،  جوایزی وجود دارد.

در نهایت بر اساس اعلام رای جدید هیات داوران کماکان فیلم « یک روز بخصوص» در این بخش در ادامه رقابت حضور داشته و «آرش آقابیک» که حال نامزد دریافت سیمرغ است، با سه فیلم «خفه‌گی»، «رگ خواب» و یکی از 5 نامزد بهترین جلوه‌های ویژه میدانی است.


نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
همانطور که پیشتر در « دیباچه » خبر دادیم

« احسانی» از شبکه نسیم رفت !

۱۹:۲۱  -  ۰۴ بهمن ۱۴۰۰
گفت و گو دیباچه با مجری « اعجوبه ها » و « سلام صبح بخیر »

‌نمی‌توانم روی پیشنهاد دیگری برای اجرا فکر کنم!

۱۰:۲۰  -  ۳۰ دی ۱۴۰۰
معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان به دیباچه گفت

شرکت « نفــت » سالن پر ظرفیتش را برای اجرای کنــسرت موسـیقی به « ارشاد » اجاره نمی‌دهد / در سوسنگرد سالن‌ها را پس دادند!

۱۶:۳۱  -  ۰۲ بهمن ۱۴۰۰
تشکیل «کارگروه مشترک» بین سازمان سینمایی و سازمان صدا و سیما

«پیمان جبلی» برخلاف مدیران قبلی صدا و سیما، روی خوش به سینما نشان می‌دهد؟

۱۳:۰۵  -  ۰۲ بهمن ۱۴۰۰
شروع متفاوت جشنواره چهلم با اجرای پژمان بازغی

همه آنچه در مراسم قرعه کشی اکران فیلم‌های جشنواره فیلم فجر گذشت

۰۲:۳۹  -  ۲۹ دی ۱۴۰۰
پربازدیدها
پرطرفدار ترین ها