جمعه ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۱  |  Friday, 20 May 2022

دیباچه

کد خبر: ۴۲۱۶۲
تاریخ انتشار : ۲۹ : ۱۰ - ۱۷ بهمن ۱۳۹۵
روز هفتم جشنواره فیلم فجر در حالی به پایان رسید که نشست خبری فیلم سینمایی «قاتل اهلی» اثر تازه مسعود کیمیایی با حاشیه‌های فراوان برگزار شد.
به گزارش خبرنگار سینمایی دیباچه، مسعود کیمیایی در این نشست نسبت به خنده‌های حضار در سالن نمایش واکنشی نشان نداد اما در سخنانی گفت: اینجا آمدن و نشستن با شما تبعات دارد که بخشی از آن را در سالن نمایش دیدیم. در دنیای مزدوری با هنر و سینما آشنا می‌شویم، جنس خندیدن‌ها و ترس‌ها را می‌بینیم. این فیلم برای نترس‌ها ساخته شده مانند سازنده‌اش و کسی که نترس است باید فیلم را ببیند! این فیلم خیلی سختی بود و به تعبیر عامیانه برای ساخت آن، دو سال علاف بودم.اما الان من برای شما اینجا هستم و هیچ چیز دیگر مهم نیست چون بعد از دو سال دیگر نه سیاهی‌ها و نه دسیسه‌ها می‌ماند.

جنجال در نشست «قاتل اهلی»/ کیمیایی: قوچانی منبع درونی حاشیه‌ها است!

در بخشی از این نشست خبری، خبرنگار دیباچه با یادآوری مصاحبه‌ای که دیباچه با منصور لشگری قوچانی داشته است، از مسعود کیمیایی درباره اینکه آیا دو نسخه برای اکران در جشنواره و و اکران عمومی خواهید داشت، پرسید و کیمیایی خطاب به قوچانی گفت که « فیلم را کوتاه کردن در حد شما نیست».

در این لحظه پولاد کیمیایی خطاب به خبرنگار دیباچه گفت: از خود آقای قوچانی بپرسید که چرا این صحبت را کرده است و اینجا زمان توضیح دادن اوست.

قوچانی نیز در واکنش به این سخن پولاد کیمیایی گفت: سینما کار گروهی است و در تمام مصاحبه‌هایم هم گفته‌ام آنچه را که در سینما می‌دانم چیدم تا استاد به آنچه که می‌خواهد برسد. به این سادگی بخواهید برای یک پروژه حاشیه بسازید کاری غیر حرفه‌ای است.


مسعود کیمیایی نیز خطاب به قوچانی بیان کرد: حاشیه‌ها خودش است!

این کارگردان پیشکسوت سینما در ادامه توضیح داد: آقای قوچانی محترم هستند و کارشان تبلیغات تلویزیون بوده و این کار را به خوبی بلد است. او می خواست با ساخت این فیلم کنار من برای خود تبلیغ کند. حالا که دیده است به من نمی تواند بند کند به پولاد و نقشش بند کرده است. این فیلم برای خود اندازه دارد. مگر من حاضرم بعد از ۵۰ سال فیلمسازی به خاطر پسرم فیلم خود را کج و کوله کنم!؟

پولاد کیمیایی در ادامه درباره نقش خود در فیلم توضیح داد: یک سکانس به نقش من اضافه نشد و سه سکانس حذف شد. قرار نبود به خاطر «گشت ارشاد» در «قاتل اهلی» بازی کنم و خوانندگی هم بلد نبودم اما خود آقای قوچانی اصرار کرد و به حرمت بزرگتری به این پروژه آمدم. حتی سکانس پایان بندی فیلم با آنچه که در فیلمنامه آمده متفاوت است و تبدیل به یک کلیپ موسیقی شده است.

به گزارش دیباچه، در پایان نشست محمود گبرلو قصد آشتی دادن مسعود کیمیایی و منصور لشگری قوچانی را داشت که کیمیایی از این کار امتناع کرد.

در این نشست خبری، فریدون جیرانی از مسائل حاشیه‌ای پیش آمده در این پروژه سینمایی ابراز تاسف کرد و گفت که باید به کیمیایی استاد سینمای ایران احترام گذاشت و پس از آن به نشانه اعتراض جلسه را ترک کرد.

علی علایی از منتقدان حاضر در نشست نیز که قصد حمایت از مسعود کیمیایی را داشت، از طرف محمود گبرلو به سکوت دعوت شد که این حرکت هم قائله کلامی کوتاه اما ملتهبی را در پی داشت.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
حجت الاسلام شهاب مرادی در گفت و گو اختصاصی با دیباچه مطرح کرد

استاد " فاطمی نیا "نسخه دوم کسی نبود

۱۲:۰۱  -  ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱
گفت و گو اختصاصی «دیباچه» با "سعید عمرانی" معاون قضایی دادستان کل کشور

هرموضوعی که عفت عمومی را جریحه دار کند، دادستان با قاطعیت وبدون شکایت شکات به آن ورود خواهد کرد

۱۵:۴۶  -  ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱
جواد افشار کارگردان سریال «گاندو» در گفتگو با «دیباچه» مطرح کرد:

آنچه تلویزیون نشان می‌دهد از واقعیت‌های زندگی مردم فاصله دارد /  برخی بودجه‌ها بیشتر از  انتظاری است که از تولید سریال‌ها می‌رود

۱۲:۳۸  -  ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۱
«گیتی معینی» در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد؛

فیلم‌های کمدی تاثیر گذار هستند نه دلقک بازی / من رادیو را به تلویزیون ترجیح می‌دهم

۱۵:۲۲  -  ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱
"علی سرلک"عضو جدید شورای پروانه نمایش با دیباچه مطرح کرد؛

تعرض و طعنه زنی بر ارزش‌های دینی و انقلابی،جدی‌ترین خط قرمز شورای پروانه نمایش می‌شود

۱۲:۴۷  -  ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱
گفت و گو تصویری ویژه برنامه «مدیا» با پیمان یوسفی مجری و تهیه کننده «ورزش و مردم»

نظر جالب گزارشگر بازی‌های فوتبال درباره سوژه‌های دَم دستی در سینما / به قول آقای « فراستی » در نیامده!

۱۴:۵۳  -  ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها