دوشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۹  |  Monday, 25 May 2020

دیباچه

کد خبر: ۴۱۹۹۸
تاریخ انتشار : ۰۷ : ۱۳ - ۱۲ بهمن ۱۳۹۵
پیکر این بازیگر قدیمی صبح امروز سه‌شنبه از مقابل درب خانه‌ سینما با حضور جمعی از هنرمندان و علاقه‌مندان به هنر تشییع شد.

به گزارش خبرنگار دیباچه، مراسم تشییع پیکر کاظم افرندنیا، بازیگر سینما و تلویزیون که روز گذشته فوت کرد، امروز ۱۲ بهمن ماه در ساختمان شماره ۲ خانه سینما برگزار شد و هنرمندان او را به سمت خانه ابدی بدرقه کردند.

«کاظم افرندنیا» آرام گرفت

در این مراسم، خسرو امیرصادقی، تهیه‌کننده در سخنانی به سابقه آشنایی خود با زنده یاد افرندنیا اشاره کرد و گفت: خارج از مسائل هنری، ما با یکدیگر روابط خانوادگی داشتیم. افرندنیا اصلا حاشیه‌سازی حتی در بدترین شرایط هم نبود و پس از ۵۷ سال هنوز اجاره‌نشین بود که درد بزرگی محسوب می‌شود.

«کاظم افرندنیا» آرام گرفت

وی ادامه داد: این درد برای خیلی‌ها درمان ندارد. من شنیده‌ام که برخی از دوستان می گویند پس افرندنیا چه کاری می‌کرد؟ اما باید بگویم که این اواخر او سالی ۱۰ میلیون تومان درآمد داشت. افرندنیا برای بازی در «معمای شاه» تنها ۶ میلیون تومان دریافت کرد.

مهدی میامی، بازیگر سینما و تلویزیون نیز پشت تریبون قرار گرفت و با ابراز ناباوری از فوت افرندنیا گفت: این ناباوری به دلیل وجه هنری کاظم است چون کسی از بین ما رفت که همواره مهربان و یک دوست و یار بود که هر کجا که حضور داشت ما گذر زمان را حس نمی کردیم. من از سال ۴۸ که او روی صحنه تئاتر درخشید با کاظم آشنا شدم و تئاتر را از او آموختم.

«کاظم افرندنیا» آرام گرفت

وی با بیان اینکه افرندنیا برای ایفای نقش در «معمای شاه» هنوز طلبکار است، توضیح داد: : نمی‌دانم چطور یک بشکه نفت، کمتر می‌فروشد دادمان هوا می‌رود و وقتی قیمتش بالا رفت، خوشحال می‌شویم؟ اما باید بگویم چرا ما هنرمندان‌مان را به این راحتی از دست می‌دهیم. ما قدردان نیستم اما باید بدانیم که ما با هنرمان می‌توانیم دنیا را فتح کنیم.

داریوش باباییان، تهیه کننده سینما ضمن عرض تسلیت برای فوت کاظم افرندنیا گفت: کاظم یکی از دوستان خوب من و در واقع برکت دفتر کاری ما بود. همیشه هنگامی که اثری را تولید می کردم دوست داشتم او به عنوان امضای کار حتی در یک سکانس از آن حضور داشته باشد.

در ادامه مراسم، پرستو صالحی نیز در سخنانی گفت: من برای چندمین بار یتیم شدم چراکه بارها و بارها پدران و مادران خود را در این عرصه از دست می دهیم. من واقعا احساس می‌کردم که کاظم افرندنیا پدرم است. دلم برایش تنگ می‌شود و از همه می‌خواهم که این پدر و مادرها را از یاد نبرند.

وی با تاکید بر اینکه همه سینما نقش یک‌ها نیستند، گفت: اگر نقش مکمل‌ها نباشند نقش یک‌ها نمود نمی‌کنند و نقش مکمل‌ها برکت سینمای ما هستند.


نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
وقتی خوانندگان ما هم مثل سایر خوانندگان کشورها به احترام کادر درمانی می خوانند

ویدئو | اجرای قطعه زیبای « امیدواران » توسط علیرضا عصار همراه با پیانونوازی این خواننده

۱۳:۰۵  -  ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۹
استاد دانشگاه گلاسکو در گفتگو با دیباچه مطرح کرد:

کیارستمی غول سینمای جهان است! | از فیلمهای ایرانی برای تدریس در دانشگاه گلاسگو استفاده می کنم

۱۱:۰۲  -  ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۹
وقتی انزوا خلاقیت را شکوفا می کند

نگاهی به ده شاهکار هنری که در قرنطینه خلق شدند!

۱۸:۰۶  -  ۲۲ فروردين ۱۳۹۹
فیلم | گفتگو ویژه برنامه «مدیا» با فاطمه مسعودی فر بازیگر فیلم دلهره آور «پوست»

بازیگر ۲۳ ساله‌ای که با گریم سنگین، نقش زن ۳۶ ساله را بازی کرد | خاطره یک اتفاق عجیب و واقعی برای خانم بازیگر توسط یک زن فالگیر

۱۶:۴۱  -  ۲۰ اسفند ۱۳۹۸
یک اتفاق تلخ بین دو بازیگر | جدال لفظی بین هانیه توسلی و امین زندگانی به چه قیمت؟

توسلی : مسخره بازی کافیه |زندگانی : به توصیه خانم توسلی شاد نباشید!

۱۶:۳۶  -  ۱۹ اسفند ۱۳۹۸
رئیس بخش مسمومین بیمارستان لقمان حکیم :

این یک باور غلط است که شُرب الکل می­تواند در پیشگیری از بیماری کرونا موثر باشد!!

۱۴:۲۰  -  ۱۹ اسفند ۱۳۹۸
سپند امیرسلیمانی در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد :

شبکه نمایش خانگی به مسائل سطحی، مثل روابط دختر و پسر جوان محدود شده است!

۱۰:۴۶  -  ۱۹ اسفند ۱۳۹۸