پنجشنبه ۲۸ تير ۱۴۰۳  |  Thursday, 18 July 2024

دیباچه

کد خبر: ۴۱۸۱۳
تاریخ انتشار : ۴۹ : ۱۵ - ۰۷ بهمن ۱۳۹۵
پس ازشش سال غیبت در کنسرت عنوان کرد؛
علیرضا عصار شب گذشته ۶ بهمن ماه در دو سانس در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران روی صحنه رفت.
به گزارش خبرنگار موسیقی دیباچه، در این کنسرت، «پویا نیک‌پور» رهبر ارکستر، تنظیم‌کننده و نوازنده پیانو، امیر شهابی کیبورد، آرش مقدم درام، همایون نصریری و حسام متولی پرکاشن، میلاد عالمی نوازنده و سرپرست گروه زهی و گروه کر نامیرا به رهبری فرهاد هراتی، علیرضا عصار را همراهی می‌کردند.
عصار: برای خوش آمدن کسی نمی خوانم از نارحت شدن کسی هم نمی ترسم


این کنسرت با تاخیر برگزار شد چراکه تمام مسیرهای منتهی به نمایشگاه بین‌المللی تهران همراه با ترافیک بود. همچنین تا ساعتی بعد از آغاز کنسرت مخاطبان به سالن وارد می‌شدند.

عصار در این کنسرت، ترانه‌های قدیمی و جدید خود را اجرا کرد. وی در این شب، قطعه «ای عاشقان» را با همراهی امید نعمتی، سرپرست و خواننده گروه موسیقی پالت اجرا کرد.
از ویژگی اجرای نعمتی، اجرای همراه با تحریر این خواننده جوان بود.

قطعه «من با تو ام» ترانه بعدی عصار بود که عصار از حضار پرسید این ترانه را دوست دارید؟ و حاضران هم با کف زدن تایید کردند.

وی سپس ترانه جدید خود را برای مردم اجرا کرد که برای آن، خودش پشت پیانو نشست و بدون ساز دیگری آهنگ آن را نواخت و همزمان خواند. بخشی از شعر این ترانه عبارت بود از: با سختی بت‌ها چه باید کرد؟/ با این تشتت‌ها چه باید کرد؟/ ما قوم در تاریخ جامانده/ جدا کدام از ما فقط یک بار یک خط از آن تاریخ را خوانده/ تا فخرمان فرهنگ دیروز است/ انکار هر یک درد تسکین است....
وی پس از این ترانه گفت: حقیقتا یکسری مسائل به مردم مربوط است و ب ناکارآمدیه مسئولان و مردان حکومت نیز ارتباطی ندارد، پس تا دیر نشده باید به فکر کشور و بچه‌هایمان باشیم.

عصار همچنین یکی از ترانه‌های محبوبش با عنوان «خیابان خوابها»  که مضمون تلخ سیاسی اجتماعی داشت را اجرا کرد. قبل از اجرای آن در سخنانی گفت: این ترانه را از طرف خودم، دوستانم در گروه و شما به هموطنان‌مان که با وجود این همه ثروت کشور، شب‌ها در گور می‌خوابند، کسانی که آقازاده و رانت‌خوار نیستند و کسانی که روز ۱۸ ساعت برای درآمد حداقلی کار می‌کنند، تقدیم می‌کنیم. این ترانه را به جوانانی که کلیه خود را می‌فروشند، تقدیم می‌کنیم.

وی در بخش پایانی کنسرت، ترانه «خیال نکن» را اجرا کرد. در اجرای این ترانه، همایون نصیری، نوازنده پرکاشن و میلاد عالمی، نوازنده ویلن تک‌نوازی اجرا کردند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفتگو دیباچه با شیوا ایوبی بازیگر نمایش «دریاکنار»

بیشترین شاخصه ی " دریاکنار" توجه به خانواده و ارزش نهادن به این بستر تربیتی است

۱۷:۲۰  -  ۲۳ تير ۱۴۰۳
ملی پوش ریکرو ایران در گفت‌وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

حضور در المپیک رویای هر ورزشکاری است/مطمئن بودم سهمیه می‌گیرم

۱۷:۵۶  -  ۲۱ تير ۱۴۰۳
کارگردان مجموعه "فراری " در گفتگو با دیباچه مطرح کرد؛

مایل نیستم رسانه ها و بویژه صدا و سیما عنوانی را به سریال « فراری » نسبت دهند!

۱۲:۵۷  -  ۱۳ تير ۱۴۰۳
گفتگو دیباچه با نگین صدری زاده، از پژوهشگران و نویسندگان موفق و پرکار عرصه کودک و نوجوان

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، طرح توسعه زبان و ادبیات فارسی را در سطح ملی برگزار می‌کند/ کتاب گلستان سعدی به شیوه آسان خوانی برای کودکان عرضه می‌شود

۱۸:۳۶  -  ۲۱ تير ۱۴۰۳
عضو تیم ملی تکواندو در گفت وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

هرگز قول مدال ندادم و اینبار هم هیچ تضمینی نیست!

۲۳:۳۴  -  ۱۶ تير ۱۴۰۳
پربازدیدها
آخرین اخبار