جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰  |  Friday, 18 June 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۰۲۰۳
تاریخ انتشار : ۱۰ : ۱۵ - ۲۹ آبان ۱۳۹۵
مجموعه مستند«شایسته» از زبان «وحید کاظمی»
دراین مجموعه به سه بعد از شخصیت زنان پرداخته میشود ابعاد مادری، رابطه با همسر و شهروندی به تصویر کشیده خواهد شد که مواردی مثل تربیت فرزندان، تعهد و علاقه در رابطه با همسر و هم چنین نقش آفرینی فعال و مثبت در جامعه مورد توجه قرار میگیرد.

«شایسته» عنوان مجموعه مستندی به کارگردانی و تهیه کنندگی «وحید کاظمی» است که با موضوع معرفی الگوی موفق زندگی زنان با اهمیت به سبک زندگی اسلامی _ ایرانی برای پخش از شبکه مستند درحال تولید است که درهمین زمینه خبرنگار رادیو وتلویزیون دیباچه مصاحبه ای را با سازنده ی این مجموعه انجام داده است.

«وحید کاظمی» درباره ی ایده این مجموعه گفت: در حال حاضرباتوجه به شرایط جامعه، مدیران شبکه برای معرفی الگوی زندگی زنان در عرصه های مختلف نیاز به تولید مجموعه ای با هدف معرفی این قشر از جامعه حس نمودند به طوری که در کناربرنامه های مختلف که عمدتا قهرمان آن ها مردان هستند و بعضا به نقش زنان بی توجهی میشد، و نکته مهم این بود که یکی از سیاست های مهم فرهنگی در جمهوری اسلامی سبک زندگی اسلامی _ ایرانی است و زن در تشکیل خانواده موفق مهم نقش اساسی دارد.

الگوی زنان موفق با توجه به زندگی ایرانی-اسلامی

او درادامه افزود، دراین مجموعه به سه بعد شخصیتی زنان در حوزه ی مادری، رابطه با همسر و شهروندی توجه می شود که مواردی مثل تربیت فرزندان، تعهد و علاقه در رابطه با همسر و هم چنین نقش آفرینی فعال و مثبت در جامعه مورد توجه قرار میگیرد، ما دراین مجموعه برای اولین بار وارد زندگی قشری از زنان دیندار میشویم که قبل ازاین کمتر به جزئیات زندگی آنها تصویر شده است و ازاین طریق درعین معرفی الگوی زن موفق به دیگران تصورات نادرست درباره زندگی زنان محجبه و دیندارکه توسط برخی به وجود آمده است دوری میشود و زندگی فعال و شاد آنها نمایش داده می شود.«وحید کاظمی» افزود که دراین مجموعه به شهرهای مختلف کشور سفر کردیم و اقشار مختلف زنان مراجعه می شود و برای مثال به زندگی خانم پزشک مامایی که خود سه فرزند دارد و یا زن پلیس و زن قاضی و هم چنین زن کارافرینی که از صفر شروع کرده است و امروز حدود 300 زن بدسرپرست را پوشش می دهد فیلم ساختیم.

الگوی زنان موفق با توجه به زندگی ایرانی-اسلامی

لازم به ذکراست این مجموعه به سفارش شبکه مستند سیما برای پخش از13 قسمت درحال تولید است و قرار است از اواخر سال به آنتن سپرده شود.


نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
پدر اقامتگاه‌های بومگردی ایران در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد :

مسئولان وزارت گردشگری در عمل حمایتی از ما نکرده‌اند | مسئولان در پاسخ به سؤالات ما می‌گویند بانک‌ها سلیقه‌ای عمل می‌کنند!

۱۶:۰۵  -  ۲۳ خرداد ۱۴۰۰
گپ داغ دیباچه با علیرضا افخمی درباره تفکرات عجیب برادرش بهروز و حواشی سریال پنج کیلومتر تا بهشت

حواشی سریال پنج کیلومتر تا بهشت تاثیر مخربی بر ذهنم ایجاد کرد | مسئولین رده بالای سازمان صدا و سیما و بخش حقوقی آن از زیربار مسئولیت شانه خالی کردند!

۱۵:۳۷  -  ۲۲ خرداد ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها