دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱  |  Monday, 03 October 2022

دیباچه

کد خبر: ۲۶۱۹۱
تاریخ انتشار : ۳۷ : ۱۰ - ۰۹ شهريور ۱۳۹۵
دیباچه:کیمیا علیزاده اولین ورزشکار زن مدال آور ایران در رقابت‌های المپیک با حضور در برنامه خندوانه گفت:قبل از المپیک تنها سه جای سالم در بدن داشتم ولی با این آسیب‌ها تمریناتم را شروع کردم و روزی پنج ساعت فیزیوتراپی کردم و با این شرایط به المپیک رفتم. خیلی تلاش کرده بودم و اعتقاد داشتم که خدا همیشه زحمات من را می‌بیند اما وقتی باختم این افکار دوباره به ذهنم آمد.

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون دیباچه؛کیمیا علیزاده اولین زن تکواندوکار ایران که در رقابت‌های المپیک 2016 ریو موفق به کسب مدال برنز شده است در برنامه «خندوانه» حاضر شد و طی گفتگویی با رامبد جوان از سختی‌های کار، تلاشش برای کسب مدال و... صحبت کرد.

دیباچه - کیمیا علیزاده

کیمیا علیزاده در ابتدا اظهار داشت: زمان حضورم در ایران با استقبال با شکوهی مواجه شدم. افتخار می‌کنم به عنوان یک دختر ورزشکار توانستم رکورد بزنم. امیدوارم در المپیک بعدی شاهد مدال‌های بیشتر از خانم‌ها باشیم.

علیزاده در ادامه خاطرنشان کرد: استرس بسیاری شب قبل از شروع مسابقه داشتم اما با کمک روانشناس تیم به این نتیجه رسیدم که رقیبان مقابل نیز همین استرس را دارند. در نهایت با این استرس خوابیدم. در دو راند اول مسابقه خیلی خوب بودم و راند سوم کار سخت تر شد. ایستادن در زمین مسابقات به خودی خود استرس دارد و مسابقه داشتن که دیگر جای خود دارد.

وی افزود: بازی اول را برنده شدم، مسابقه دوم، چهار امتیاز عقب افتادم که یک صورت زدم و جلو افتادم. در نهایت یک مسابقه را با یک امتیاز اختلاف باختم و بسیار گریه کردم، قبل از المپیک تنها سه جای سالم در بدن داشتم ولی با این آسیب‌ها تمریناتم را شروع کردم و روزی پنج ساعت فیزیوتراپی کردم و با این شرایط به المپیک رفتم. خیلی تلاش کرده بودم و اعتقاد داشتم که خدا همیشه زحمات من را می‌بیند اما وقتی باختم این افکار دوباره به ذهنم آمد.

این ورزشکار در ادامه اظهار داشت: شانس دیگری برای مدال آوردن برایم مهیا شد و دو رقیب تایلندی و سوئدی را شکست دادم و توانستم به مدال برنز دست یابم. خوشحالم که توانستم رکورد شکنی کنم و ثابت کردم که دختران چیزی کم ندارند. حتی بسیاری از افراد با توجه به حجابی که داشتم آن را محدودیت در کارم می‌دانستند. به مدال برنز قانع نیستم و امیدوارم در آینده مدال‌های خوشرنگ‌تری در آینده به دست آورم.

کیمیا علیزاده با اشاره به اینکه پدر و مادرش از حامیان اصلی او بودند اظهار داشت: هر جا مشکلی برای من به وجود می‌آمد پدر و مادرم من را حمایت می‌کردند و امیدوارم تا حدی توانسته باشم زحماتشان را جبران کنم. به تازگی وارد 18 سالگی شده‌‌ام.

وی در پاسخ به این پرسش که برای 20 سال آینده چه برنامه‌ریزی‌هایی در نظر دارد اظهار داشت: دوست دارم فیزیوتراپی بخوانم و در 20 سال آینده در مطبم باشم و به درمان اشخاص بپردازم.

این تکواندوکار خاطرنشان کرد: ما نباید فراموش کنیم هر مسابقه یک سر برد و یک باخت است. نباید قهرمانی‌های گذشته ورزشکارانمان را فراموش کنیم و از نظر من همه ورزشکاران ما با غیرت در مسابقات المپیک حاضر شدند. فدراسیون برای ما خیلی زحمت کشید و من توانستم با مربی خودم که از 7 سالگی با او بودم به المپیک بروم. از همه کسانی که برای موفقیت من دعا کردند و مسابقات من را دیدند تشکر می‌کنم.

وی در ادامه اظهار داشت: پیام تبریک مقام معظم رهبری و رئیس جمهور من را بسیار خوشحال کرد و وقتی این پیام‌های تبریک را شنیدم یکی از بهترین لحظات زندگی‌‌ام را تجربه کردم.

در ادامه کیمیا علیزاده با مربی‌اش تماس گرفت و طی این تماس تلفنی مربی وی نیز از مدال آوردن این ورزشکار ابراز خوشحالی کرد.

در ادامه این برنامه جناب خان نیز با هوگوی تکواندو که بر تن داشت حاضر شد و اظهار داشت که در تکواندو سوابق بسیاری دارد اما در برابر قهرمان کشورمان عرض اندام نمی‌کند.

جناب خان به این نکته اشاره کرد که کیمیا علیزاده جوانترین مهمان «خندوانه» تا امروز است.

جناب خان با اشاره به اینکه رنگ کمربندش در تکواندو بژ است به توصیه‌هایی ورزشی برای کیمیا علیزاده پرداخت و پیشنهاد داد اگر با حریفی قوی‌تر از خودش روبرو شد او را ببافد.

در ادامه به پیشنهاد جناب خان همه به احترام مردم آذری زبان ایستادند و سپس جناب خان شروع به خواندن شعری آذری زبان کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفتگو دیباچه با سردار سرتیپ "بهمن کارگر" رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس

بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس از تولید آثار در این عرصه حمایت همه جانبه خواهد کرد/ "موقعیت مهدی" اثری با روایت صحیح بود

۱۰:۰۵  -  ۲۸ شهريور ۱۴۰۱
در گفت و گو دیباچه با "سید محمدرضا خوشرو "مدیر شبکه نسیم مطرح شد

شبکه نسیم بزودی پربار می‌شود / «خندوانه» تا پایان سال ۱۴۰۱ به روی آنتن نمی‌رود / « دورهمی و کتاب باز » هرگز تعطیل نمی شوند

۱۶:۳۶  -  ۰۶ مهر ۱۴۰۱
نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیباچه:

اخلاق حرفه‌ای در سینما از اهمیت زیادی برخوردار است/ سیمرغ‌ها در جشنواره‌ها باید معنای واقعی پیدا کند

۱۶:۲۸  -  ۲۳ شهريور ۱۴۰۱
گزارش تصویری دیباچه

شاهکار بچه‌های معلول و ناشنوا در تئاتر شهرزاد

۱۱:۲۶  -  ۲۱ شهريور ۱۴۰۱
گفتگو دیباچه با داریوش مؤدبیان

تئاتر تلویزیونی حیثیت تولید تلویزیونی است / من همیشه خود را یک پژوهشگر می‌دانم

۱۷:۰۷  -  ۲۰ شهريور ۱۴۰۱