يکشنبه ۰۶ اسفند ۱۴۰۲  |  Sunday, 25 February 2024

دیباچه

کد خبر: ۲۲۹۰۲
تاریخ انتشار : ۳۰ : ۱۱ - ۲۱ مرداد ۱۳۹۵
دیباچه: مهدی همایونفر گفت: در تلاش هستیم تا ادامه مجموعه «جلال الدین» ساخته شود و امیدوارم این اتفاق هر چه سریعتر رخ دهد.

13931022000708_PhotoL

مهدی همایونفر تهیه کننده تلویزیون که سریال «جلال الدین» به تهیه کنندگی وی ساخته شد در گفتگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون دیباچه به بهانه بازپخش این سریال از شبکه آی فیلم اظهار داشت: دلیل ساخت مجموعه «جلال الدین» به هیچ وجه مربوط به ادعای ترکیه نسبت به شخصیت مولانا نیست. آنها ادعایی خنده دار دارند و در جواب به هر ادعای خنده داری نباید اقدامی کرد.

همایونفر خاطرنشان کرد: اینکه مولانا کیست را می توان به راحتی از آثار وی فهمید. همه آثار مولانا نشاندهنده اصالت ایرانی این شخصیت دارد و برای اثبات این مسأله ما نیاز به ساخت سریال نداریم.

وی افزود: فیلمنامه مجموعه «جلال الدین» ۱۵ سال پیش در سازمان صدا و سیما نوشته شد و سالها بعد شهرام اسدی دست به بازنویسی فیلمنامه این اثر زد و در نهایت این سریال را برای ۲۰ قسمت به نگارش درآورد که در آن قرار بر این بود تمام زندگی شخصیت مولانا را نشان دهیم.

این تهیه کننده اظهار داشت: ساخت مجموعه «جلال الدین» از اواخر سال ۱۳۹۰ آغاز شد و قرار بر ساخت سریالی بالای ۲۰ قسمت بود. آن زمان اردشیر ایران نژاد تهیه کنندگی این سریال را برعهده داشت اما متأسفانه با درگذشت وی تهیه کنندگی به من سپرده شد و در ابتدای کار به دلیل مشکلات مالی فقط ساخت بخش کودکی حضرت مولانا به تصویب رسید و به دلیل اینکه امکان تولید وجود نداشت بخش جوانی به بعد این شخصیت کنار گذاشته شد.

همایونفر در ادامه خاطرنشان کرد: اگر امکان تولید دوباره این اثر در قسمت های بیشتر برای پرداختن به زندگی مولانا در جوانی تا آخر عمر وی فراهم شود حتماْ ساخت آن را دوباره آغاز خواهیم کرد. در تلاش هستیم تا ادامه قسمت های مجموعه «جلال الدین» را بسازیم.

وی در ادامه افزود: طبیعتاْ هر شخصیت بزرگی در کودکی شخصیت فعال و برجسته ای نیست. به همین دلیل در مقطع کودکی مولانا که با بستری تاریخی گره خورده و نزدیک به حمله مغول به ایران است به بیان این مسائل نسبتاْ سیاسی آن زمان نیز پرداختیم تا نشان دهیم که مولانا در چه شرایطی بزرگ شده است تا مخاطب دلایل نماندن مولانا در نیشابور و مسائل دیگر را متوجه شود.

این تهیه کننده در ادامه این بحث اظهار داشت: به دلیل اینکه قرار بود این مجموعه تا انتهای زندگی مولانا را دنبال کند برخی اهداف ما در ساخت «جلال الدین» ثمره ای نداشت و نتوانستیم هجرت خانواده مولانا از شرق به غرب کشور و دلیل رفتن مولانا به قونیه را به تصویر بکشیم.

وی خاطرنشان کرد: در میانه ساخت این مجموعه شهرام اسدی نتوانست ساخت مجموعه «جلال الدین» را ادامه دهد و پس از توقف ۲ یا ۳ ماهه ساخت این مجموعه آرش معیریان را برای ساخت ادامه مجموعه «جلال الدین» به عنوان کارگردان دوم انتخاب کردیم.

همایونفر در ادامه از دلیل دوبله کردن این مجموعه سخن گفت و اظهار داشت: شهرام اسدی علاقه به این داشت که این مجموعه دوبله شود و صداها سر صحنه گرفته نشوند چرا که بیان دیالوگ ها به دلیل تاریخی بودن سریال بسیار سخت بود که البته فکر می کنم این انتخاب بسیار درست صورت گرفت.

این تهیه کننده در پایان اظهار داشت: علاقه ما بر این است که زندگی این شخصیت بی نظیر فرهنگی را دنبال کنیم. ما شخصیت های فرهنگی بسیاری داشتیم اما زندگی مولانا بسیار پر تلاطم بوده و می تواند از هر نظر برای مخاطب جذاب و از طرفی معرف شخصیت بزرگ مولانا باشد. در تلاش هستیم تا ادامه قسمت های مجموعه «جلال الدین» را هم بسازیم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفت و گو ویدئویی ویژه برنامه مدیا با تینو صالحی بازیگر نقش شهید احمد کاظمی در فیلم احمد

بدلیل فشار کار فیزیکی زیاد،  پارگی همسترینگ  گریبان گیرم شد / وقتی به دفاتر سینمایی مراجعه می کردم و می فهمیدند که تئاتری هستم، نقشی به من نمی‌دادند!

۱۶:۵۸  -  ۰۵ اسفند ۱۴۰۲
گفتگو دیباچه با امین میری بازیگر سینما

"نپتون" ترسیم گر موضوع انسانیت است/ دوست دارم گریمی متفاوت داشته باشم که شناخته نشوم!

۱۸:۱۱  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
ملی‌پوش دوچرخه سواری ایران در گفت‌وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

لیاقت این را دارم که در المپیک رکاب بزنم/ باشگاه از من حمایت میکند ولی نه برای المپیک!

۱۴:۱۶  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
صحبت‌های متفاوت آزیتا حاجیان درباره جدایی از محمدرضا شریفی نیا در گفتگو با «مدیا»

۲۰ سال زندگی خیلی خوبی داشتیم / طلاق یک زمانی برا ما تابو وحشتناکی بود!

۱۹:۱۶  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
سکوت « اسکندر کوتی»  گزارشگر قدیمی فوتبال در گفتگو با ویژه برنامه ویدئویی « مدیا » شکست

تلویزیون پولم را به موقع پرداخت نمیکرد و به این خاطر از سال ۸۵ قطع همکاری کردم / هنوز توان گزارشگری دارم / « عادل»، نیروی مستعدی برای صدا وسیما بود

۱۸:۵۰  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
گفتگو ویدئویی ویژه برنامه « مدیا » با بهروز شعیبی

کارگردانی در زمان حاضر اولویت بیشتری برایم پیدا کرده تا بازیگری / قطعا من از سفارش پرهیز نمی‌کنم!

۰۹:۳۰  -  ۲۶ بهمن ۱۴۰۲
گفتگو ویدئویی ویژه برنامه مدیا با کارگردان پیشکسوت کشورمان و فیلم بهشت تبهکاران

صحبتهای انتقادی مسعود جعفری جوزانی در خصوص شرایط پیچیده و عجیب ساخت فیلم در ایران !

۱۹:۰۰  -  ۲۵ بهمن ۱۴۰۲
پربازدیدها
آخرین اخبار