شنبه ۰۹ مهر ۱۴۰۱  |  Saturday, 01 October 2022

دیباچه

کد خبر: ۱۸۱۲۹
تاریخ انتشار : ۳۷ : ۱۰ - ۲۸ تير ۱۳۹۵
دیباچه: قرار است به زودی هیئت مدیره خانه موسیقی اعضای شورای عالی خانه موسیقی را به مجمع عمومی پیشنهاد دهد و این مجمع فهرست اعضای پیشنهادی را به تصویب برساند.به گزارش خبرنگار موسیقی دیباچه، قرار است به زودی هیئت مدیره جدید خانه موسیقی تشکیل جلسه دهد و اعضای جدید شورای عالی را برای تصویب در مجمع انتخاب کند.

حسین علیزاده یکی از اعضای شورای عالی خانه موسیقی و دبیر و سخنگوی این شورا بود که پیش از عید در اعتراض به شکایت قضائی خانه موسیقی از ساسان فاطمی، پژوهشگر موسیقی و یکی از منتقدان خانه موسیقی، از عضویت در این شورا استعفا کرده بود.

همچنین مصطفی کمال پورتراب یکی دیگر از اعضای این شورا نیز نزدیک به یک ماه پیش درگذشت و به این ترتیب از هفت نفر عضو شورای عالی خانه موسیقی، تنها پنج نفر باقی ماندند.

از سوی دیگر استاد محمدرضا شجریان، به علت بیماری در ایران حضور ندارد و اگر هیئت مدیره خانه موسیقی بخواهد بر مبنای اساسنامه خود عمل کند غیبت بیش از شش ماه اعضای شورای عالی خانه موسیقی باید به منزله استعفا تلقی شود بنا بر این استاد شجریان؛ این استاد بی بدیل آواز ایرانی، سومین عضو جداشده شورای عالی خانه موسیقی خواهد بود.

به گزارش دیباچه، بر اساس شنیده‌ها استاد شجریان از ریاست شورا کنار خواهد رفت و دو نفر از گزینه‌های جایگزینی در جای خالی شورای عالی، داریوش پیرنیاکان و دکتر حسن ریاحی هستند.

همچنین به احتمال قریب به یقین داوود گنجه‌ای جدی‌ترین گزینه ریاست هیئت مدیره خواهد بود و حمیدرضا نوربخش هم کما‌فی‌السابق بار سنگین مدیر عاملی خانه موسیقی را به دوش خواهد کشید!

ریاست شورای عالی خانه موسیقی ایران از سال ۱۳۸۶ بر عهده محمدرضا شجریان بوده است.

هوشنگ کامکار، داوود گنجه ای، محمدرضا شجریان، فرهادفخرالدینی و محمد سریر اعضای کنونی شورای عالی خانه موسیقی ایران هستند.

دیباچه - خانه موسیقی شورای عالی

حميدرضا نوربخش، داود گنجه‌ای، مسعود شعاری، تقی ضرابی، هنگامه اخوان، سيد محمد ميرزمانی، و بهداد بابايی اعضای جدید هيئت مديره خانه موسیقی هستند که قرار است به زودی برای تعیین مدیرعاملی و اعضای شورای عالی تشکیل جلسه بدهند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
در گفت و گو دیباچه با "سید محمدرضا خوشرو "مدیر شبکه نسیم مطرح شد

شبکه نسیم بزودی پربار می‌شود / «خندوانه» تا پایان سال ۱۴۰۱ به روی آنتن نمی‌رود / « دورهمی و کتاب باز » هرگز تعطیل نمی شوند

۱۶:۳۶  -  ۰۶ مهر ۱۴۰۱
نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیباچه:

اخلاق حرفه‌ای در سینما از اهمیت زیادی برخوردار است/ سیمرغ‌ها در جشنواره‌ها باید معنای واقعی پیدا کند

۱۶:۲۸  -  ۲۳ شهريور ۱۴۰۱
گزارش تصویری دیباچه

شاهکار بچه‌های معلول و ناشنوا در تئاتر شهرزاد

۱۱:۲۶  -  ۲۱ شهريور ۱۴۰۱
گفتگو دیباچه با داریوش مؤدبیان

تئاتر تلویزیونی حیثیت تولید تلویزیونی است / من همیشه خود را یک پژوهشگر می‌دانم

۱۷:۰۷  -  ۲۰ شهريور ۱۴۰۱
«دیباچه» در گزارشی بررسی کرد؛

چرا « یاغی » را اثری فاخر و باورپذیر برای معرفی کُشتی نمی‌دانیم؟

۱۷:۲۵  -  ۲۳ شهريور ۱۴۰۱