چهارشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۱  |  Wednesday, 28 September 2022

دیباچه

کد خبر: ۱۷۲۳۹
تاریخ انتشار : ۱۲ : ۱۱ - ۲۴ تير ۱۳۹۵
دیباچه: معمولا بازیگرانی که به خوانندگی روی می‌آورند با واکنش تند اهالی فضای مجازی مواجه می‌شوند در حالیکه خواننده شدن ستارگان سینما در همه دنیا مرسوم است.به گزارش خبرنگار موسیقی دیباچه، روز گذشته خبر رسید که حمید گودرزی، بازیگر سینما و تلویزیون هم قصد دارد به عالم خوانندگی وارد شود و البته این خبر هم همچون خبر بازگشت گلزار به عرصه موسیقی و همچنین خواننده شدن بهرام رادان چندان خوشایند کاربران فضای مجازی نبود و به این افراد حمله‌های زیادی شد.

فارغ از اینکه فعالیت این عزیزان در زمینه موسیقی چه ضعف‌هایی دارد و از چه نقاط قوتی برخوردار است، حمله کردن مقیمان و کاربران فضای مجازی را تنها در حد یک بهانه‌جویی می‌توان جدی گرفت و اساسا طبع‌آزمایی هیچ‌کس در هیچ رشته‌ هنری فی‌نفسه امر مضمومی نیست و در نهایت این مخاطبان هستند که با شنیدن خروجی کار و مواجهه با آن می‌توانند نسبت به کیفیت آن کار قضاوت کنند. درست است که معمولا چنین تجربیاتی کیفیت چندان بالایی نداشته و موفق نبوده‌اند اما هیچ دلیلی وجود ندارد پیش از شنیدن اثر و در حالی که از چند و چون آن کسی خبر ندارد، یکباره همگان چنان بر بازیگر بی‌نوا بتازند که دیگر سر بلند نکند.

دیباچه - خوانندگی - دیباچه

‌این حمله‌های در شرایطی رخ می‌دهد که همه به خوبی می‌دانند پس از عبور سینما از دوران صامت، اغلب بازیگران علاوه بر حرفه بازیگری در فیلم‌ها خوانندگی هم می‌کردند و حتی قطعاتی را هم می‌خواندند و حتی یکی از شروط پذیرفته شدن به عنوان یک بازیگر درجه یک در هالیوود، برخوردار بودن از مهارت خوانندگی بود چرا که از آن سالها تاکنون همواره بخش اعظمی از تولیدات سینمایی را تولیدات موزیکال تشکیل می‌دهند و بازیگران فیلم‌های موزیکال باید بتوانند خودشان قطعاتشان را اجرا کنند.

ای کاش سعه صدر بیشتری داشتیم و دست‌کم صبر می‌کردیم که بازیگر مورد نظر کارش منتشر شود و آن را بشنویم و بعد هجمه‌ها علیه او را آغاز کنیم. شاید اصلا پیش از آنکه بازیگر شده باشد، خواننده بوده باشد. گویا در آینده بازیگران باید برای ورود به عرصه خوانندگی باید تابلویی از گردن خودشان آویزان کنند که رویش نوشته شده است؛ لطفا حمله نکنید؛ بازیگر نیستم؛ خواننده هستم!
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
در گفت و گو دیباچه با "سید محمدرضا خوشرو "مدیر شبکه نسیم مطرح شد

شبکه نسیم بزودی پربار می‌شود / «خندوانه» تا پایان سال ۱۴۰۱ به روی آنتن نمی‌رود / « دورهمی و کتاب باز » هرگز تعطیل نمی شوند

۱۶:۳۶  -  ۰۶ مهر ۱۴۰۱
نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیباچه:

اخلاق حرفه‌ای در سینما از اهمیت زیادی برخوردار است/ سیمرغ‌ها در جشنواره‌ها باید معنای واقعی پیدا کند

۱۶:۲۸  -  ۲۳ شهريور ۱۴۰۱
گزارش تصویری دیباچه

شاهکار بچه‌های معلول و ناشنوا در تئاتر شهرزاد

۱۱:۲۶  -  ۲۱ شهريور ۱۴۰۱
گفتگو دیباچه با داریوش مؤدبیان

تئاتر تلویزیونی حیثیت تولید تلویزیونی است / من همیشه خود را یک پژوهشگر می‌دانم

۱۷:۰۷  -  ۲۰ شهريور ۱۴۰۱
«دیباچه» در گزارشی بررسی کرد؛

چرا « یاغی » را اثری فاخر و باورپذیر برای معرفی کُشتی نمی‌دانیم؟

۱۷:۲۵  -  ۲۳ شهريور ۱۴۰۱