شنبه ۰۱ آبان ۱۴۰۰  |  Saturday, 23 October 2021

دیباچه

کد خبر: ۱۶۸۵۸
تاریخ انتشار : ۰۵ : ۱۶ - ۲۲ تير ۱۳۹۵
دیباچه: گروه تئاتر «کا» «بازی استریندبرگ» را به یاد استاد سمندریان نمایشنامه‌خوانی می‌کند.

دیباچه- یادبود سمندریان

ببه گزارش خبرنگار تئاتر دیباچه؛ کوروش ساسانیان؛ کارگردان نمایشنامه‌خوانی «بازی استریندبرگ»، درمورد این برنامه گفت: این نمایشنامه‌خوانی در راستای برنامه‌های سالانه گروه تئاتر «کا»گروه تئاتر كا كه  است. اعضاي اصلي این گروه، از شاگردان استاد حميد سمندريان بوده‌اند و به همین دلیل هر سال به ياد استاد سمندريان، در روز تولد و سال‌مرگ استاد سمندریان، مراسمی را برگزار می‌کند.

وی در ادامه افزود: امسال در روز؛ پنج‌شنبه 24 تیرماه ساعت 19:30 در سالن اصلی تالار محراب، برای استاد سمندریان مراسمي را برگزار مي‌كنیم که در قالب آن، هم يك دور همي از شاگردان آكادمي استاد سمندريان انجام می‌شود و هم نمايشنامه «بازي استريندبرگ» نوشته فردریش دورنمات و با ترجمه حمید سمندریان نمایشنامه‌خوانی می‌شود.

این هنرمند عرصه تئاتر درمورد نمایشنامه «بازی استریندبرگ» گفت: اين متن را فردريش دورنمات براساس نمايشنامه «رقص مرگ» آگوست استريندبرگ نوشته است. داستان نمايشنامه با زن و شوهري به نام ادگار و آلیس آغاز مي‌شود كه در جزيره‌ای دور افتاده در كنار هم زندگي پر از تكرار مكرراتي را ادامه مي‌دهند اما لحظاتشان پر از طنزهایي جالب است.

وی در ادامه افزود: با ورود يك مرد كه از دوستان و اقوام قديمي زن و مرد به حساب مي‌آید، زندگي آنها دست‌خوش تغييرات و اتفاقات جالبي مي‌شود. م.ا یک شعار تیلبغاتی نیز برای این نمایش در نظر گرفته‌ایم: آنها که مرده‌اند، زنده می‌مانند اگر ما بخواهیم.

ساسانیان سایر عوامل این برنامه را معرفی کرد: النا آهی و نیما ذاکر مرا برای نقش‌خوانی همراهی می‌کنند. ایران مسعودی راوی این نمایشنامه‌خوانی است.

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
نادر فلاح در گفتگو با دیباچه از چالش‌های نقش خود می‌گوید

خانه تئاتر با خانه سینما تعامل داشته باشند و بگویند حتما از بچه های تئاتر برای نقش ها در فیلم ها استفاده کنند!

۱۱:۰۷  -  ۲۹ مهر ۱۴۰۰
دیباچه گزارش می‌دهد

روایتی از تولد دوباره یک فرهنگ/کشتی قصه به راه افتاد!

۱۳:۰۰  -  ۲۴ مهر ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها