چهارشنبه ۲۵ فروردين ۱۴۰۰  |  Wednesday, 14 April 2021

دیباچه

کد خبر: ۱۵۲۹۶
تاریخ انتشار : ۴۱ : ۱۶ - ۱۵ تير ۱۳۹۵
غلام‌رضا فرجی در کفت‌وگو با دیباچه:
دیباچه: غلام‌رضا فرجی (سخنگوی شورای صنفی نمایش) از ثبت قرارداد اکران فیلم‌های «سایه‌های موازیِ» اصغر نعیمی، «خشکسالی و دروغِ» پدرام علیزاده و «لانتوریِ» رضا درمیشیان خبر داد.

114155

به گزارش خبرنگار سینمایی دیباچه، غلامرضا فرجی درباره تازه‌ترین تصمیمات شورای پروانه نمایش گفت: «در این جلسه، قرارداد فیلم «لانتوری» برای اکران در گروه آفریقا ثبت شد و این فیلم پس از پایان اکران «آآادت نمی‌کنیمِ» ابراهیم ابراهیمیان در این گروه به نمایش درمی‌آید. فیلم «سایه‌های موازی» در به سرگروهی پردیس زندگی و بعد از فیلم «امکان مینا»ی کمال تبریزی اکران خواهد شد.
قرارداد فیلم «خشکسالی و دروغ» نیز به سرگروهی پردیس زندگی ثبت شد که این فیلم بعد از «سایه‌های موازی» وارد چرخه اکران خواهد شد.
البته دو فیلم هم امروز از چرخه نمایش خارج خواهند شد: فیلم‌های «خنده‌های آتوسا»ی علیرضا فرید و «اژدها وارد می‌شودِ» مانی حقیقی پس از ده هفته اکران، قراردادشان تمام شده است و آخرین روز خود را روی پرده‌ سینماهای کشور می‌گذرانند.»
فرجی در مورد تقاضای برخی از از سینماها برای امکان نمایش فیلم‌های خارجی که مدت‌هاست اختلاف نظر سینماگران بر سر آن مطرح است، اعلام کرد: «سینماها باید پس از دریافت پروانه نمایش از شورای صنفی برای این کار اقدامات لازم را انجام بدهند. در واقع هر سینمایی که قصد نمایش فیلم‌های خارجی را دارد باید علاوه بر پروانه نمایش، از شورای صنفی جداگانه‌ای دریافت کند و در غیر این صورت اقدام آن‌ها غیر قانونی است و با آن برخورد خواهد شد.»
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
در کارگاه مجازی زبان و ادبیات فارسی مطرح شد

زبان و ادبیات فارسی بیش از ۸۰۰ سال زبان و ادبیات رسمی و دیوانی هندوستان بوده است!

۱۳:۴۱  -  ۲۳ فروردين ۱۴۰۰
گفت و گو صمیمی دیباچه با « صهبا شرافتی » بازیگر نقش روناک در سریال « نون خ »

کاراکتر « روناک» شبیه شخصیت خودم است! | هر حرفی جایی دارد ،اگر موقعیت‌ها اشتباه گرفته شود عصبانی می­ شوم!

۱۱:۵۳  -  ۲۱ فروردين ۱۴۰۰

« کرونا » خانه سینما را تعطیل کرد!

۱۳:۴۴  -  ۲۲ فروردين ۱۴۰۰
آخرین اخبار