شنبه ۱۱ تير ۱۴۰۱  |  Saturday, 02 July 2022

دیباچه

کد خبر: ۱۵۲۹۶
تاریخ انتشار : ۴۱ : ۱۶ - ۱۵ تير ۱۳۹۵
غلام‌رضا فرجی در کفت‌وگو با دیباچه:
دیباچه: غلام‌رضا فرجی (سخنگوی شورای صنفی نمایش) از ثبت قرارداد اکران فیلم‌های «سایه‌های موازیِ» اصغر نعیمی، «خشکسالی و دروغِ» پدرام علیزاده و «لانتوریِ» رضا درمیشیان خبر داد.

114155

به گزارش خبرنگار سینمایی دیباچه، غلامرضا فرجی درباره تازه‌ترین تصمیمات شورای پروانه نمایش گفت: «در این جلسه، قرارداد فیلم «لانتوری» برای اکران در گروه آفریقا ثبت شد و این فیلم پس از پایان اکران «آآادت نمی‌کنیمِ» ابراهیم ابراهیمیان در این گروه به نمایش درمی‌آید. فیلم «سایه‌های موازی» در به سرگروهی پردیس زندگی و بعد از فیلم «امکان مینا»ی کمال تبریزی اکران خواهد شد.
قرارداد فیلم «خشکسالی و دروغ» نیز به سرگروهی پردیس زندگی ثبت شد که این فیلم بعد از «سایه‌های موازی» وارد چرخه اکران خواهد شد.
البته دو فیلم هم امروز از چرخه نمایش خارج خواهند شد: فیلم‌های «خنده‌های آتوسا»ی علیرضا فرید و «اژدها وارد می‌شودِ» مانی حقیقی پس از ده هفته اکران، قراردادشان تمام شده است و آخرین روز خود را روی پرده‌ سینماهای کشور می‌گذرانند.»
فرجی در مورد تقاضای برخی از از سینماها برای امکان نمایش فیلم‌های خارجی که مدت‌هاست اختلاف نظر سینماگران بر سر آن مطرح است، اعلام کرد: «سینماها باید پس از دریافت پروانه نمایش از شورای صنفی برای این کار اقدامات لازم را انجام بدهند. در واقع هر سینمایی که قصد نمایش فیلم‌های خارجی را دارد باید علاوه بر پروانه نمایش، از شورای صنفی جداگانه‌ای دریافت کند و در غیر این صورت اقدام آن‌ها غیر قانونی است و با آن برخورد خواهد شد.»
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
ابراهیم فروزش کارگردان و فیلمنامه نویس سینما در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

ارگان‌های دولتی ما بودجه کمی در سال برای ساخت یک فیلم بلند دارند / امیدوارم این کارگروه فارابی قدم‌های مثبتی بردارد

۱۷:۰۳  -  ۰۴ تير ۱۴۰۱
گفت و گو دیباچه با جهانگیر کوثری تهیه کننده مطرح سینما

الزامی بودن نگاه سیاسی فیلم‌ها برای قبولی در جشنواره های خارجی را قبول ندارم ؛ آیا رنگ خدا سیاسی بود؟

۱۳:۱۸  -  ۰۲ تير ۱۴۰۱
غلامرضا مازندرانی، سرمربی تیم ملی کبدی در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

هر اردوی تیم‌ملی برای فدراسیون ۱۵۰ میلیون آب می‌خورد/ برای حضور در لیگ جهانی سهمیه بیشتری را تقاضا خواهیم کرد

۱۱:۵۴  -  ۰۲ تير ۱۴۰۱
مدیر سینما سپیده، تهیه‌کننده فیلم تقاطع و یک منتقد سینما در گفت و گو با دیباچه مطرح کردند؛

طرح شناور بلیط سینما ، گیشه را پرُ رونق می‌کند/ حوزه هنری با اموال بیت‌المال فیلم خوب بسازد/ این طرح در نقش مُسَکِن عمل می‌کند

۱۶:۳۶  -  ۰۶ تير ۱۴۰۱
پربازدیدها
آخرین اخبار