يکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹  |  Sunday, 17 January 2021

دیباچه

کد خبر: ۹۵۲۷
تاریخ انتشار : ۴۴ : ۰۵ - ۱۸ خرداد ۱۳۹۵
مراسم جشن روزنامه سینما با حضور برخی سینماگران مطرح در هتل اسپیناس به کار خود پایان داد

دیباچه:

مراسم جشن روزنامه سینما در هتل اسپیناس با حضور اهالی رسانه و برخی از هنرمندان از جمله نرگس آبیار، ماهور الوند، محمد نشاط، بیتا فرهی، حبیب اسماعیلی و ابوالحسن داودی برگزار شد.

در ابتدا فریدون جیرانی مدیر مسئول روزنامه سینما گفت: برگزار کردن جشن سخت است و ما سعی کردیم به صورت آبرومندانه‌ای این جشن را برگزار کنیم تا در خاطره‌ها باقی بماند. البته بعد از انقلاب علی معلم جشن‌ها را به صورت پایدار و با قوام خوبی برگزار می‌کند که امیدوارم موفق باشد. این جشن سرآغاز جدید روزنامه سینما خواهد بود.

همچنین ضیاء الدین دری بیان کرد: باید قدر سوپر استارهای خود را بدانیم چون سینما به واسطه آنها پایدار و همیشگی خواهد بود.

سید غلامرضا موسوی اظهار داشت: استقبال وسیع مردم از فیلم‌های نوروز نشان داد که سینمای ایران برخلاف برخی شعارها برای مردم ارزشمند است و  مردم همه هنرمندان سینمایی را دوست دارند و از همین جا این موفقیت را تبریک می گویم.

وی ادامه داد: از طرفی امیدوارم مشکل دادگاهی شدن فیلم هایی که تیزر آنها از شبکه‌های ماهواره‌ای پخش می‌شود، حل شود و آگاهم که رئیس قوه قضائیه شخصیت فرهنگی هستند امیدوارم با نگاه دیگری به این قضیه نگاه کنند.

دیباچه-روزنامه سینما


این تهیه کننده در مورد شیوه داوری جشن روزنامه سینما تصریح کرد: داورها به طور مستقل رای دادند تا جایی که جلسه‌ای برای تبادل نظر وجود نداشت که این موضوع هم می‌تواند خوب و هم بد باشد اما در کل چیزی جز خیرخواهی پشت آن نبود.

در ادامه یادداشتی از ناصر تقوایی از طریق ارتباط تلفنی در خصوص مسائل مختلف در سینما خوانده شد.

سعید روستایی برگزیده بهترین فیلمنامه برای فیلم «ابد و یک روز» در این مراسم بیان کرد: از روزنامه سینما و جیرانی تشکر می‌کنم و خوشحالم که نامم کنار اسامی بزرگ سینما قرار گرفت. هرگز بعد از گرفتن جوایز مغرور نمی‌شوم بلکه سعی می‌کنم قدم‌هایم را بهتر و محکم‌تر بردارم. از مازیار میری به خاطر همیاری قدردانی می‌کنم و تندیسم را به همه آنهایی که «ابد و یک روز» را روی پرده سینما دیدند، تقدیم خواهم کرد.

سیروس الوند که برای اهدای جایزه بهترین بازیگر مرد به روی سن آمد عنوان کرد: چند سال پیش ماهور دخترم به من می‌گفت جوانی وارد عرصه بازیگری شده که آینده بسیار خوبی دارد او کسی نبود جز نوید محمد زاده و در حال حاضر شاهد موفقیت‌های وی هستیم.

نوید محمدزاده برگزیده بهترین بازیگر مرد اظهار داشت: من با موتور سیکلت به این مراسم آمدم چنین اتفاقی دو سال پیش نیز در جشن منتقدان برای من رخ داد. خیلی خوشحالم زمانی که در تئاتر فعالیت می‌کنم برای گرفتن جوایز سینمایی می‌آیم.

وی عنوان کرد: از اسامی که در کنار من کاندیدا بودند همیشه یاد گرفتم و از تو سعید روستایی که 8 سال رفاقت کردم و تو را می‌شناسم، قدردانی می‌کنم و می‌گویم که ما در کنار شهاب حسینی، اصغر فرهادی و دیگران اتفاقات خوبی را برای سینمای ایران رقم خواهیم زد و در آخر تندیسم را به پیمان معادی به عنوان یک برادر تقدیم می‌کنم.

مریلا زارعی که برای اهدای جایزه بهترین کارگردانی به روی سن آمد، تصریح کرد: باعث افتخار است که این وظیفه در این بخش به عهده من گذاشته شده است. از طرفی افتخار همکاری با نرگس آبیار، ابراهیم حاتمی کیا و رضا میرکریمی در بخش بهترین کارگردانی را داشتم .

وی افزود: آقای روستایی از شما و تمام عوامل فیلم خوبتان تشکر می‌کنم و به شما غبطه خوردم.

ابراهیم حاتمی‌کیا به عنوان برگزیده بهترین کارگردانی برای «بادیگارد» تصریح کرد: فریدون جیرانی عزیزی است که برای من ارزش دارد و هر چه زمان بیشتر بگذرد حضور مثبت او در سینما و ادبش در کلام و رفتار را بیشتر می‌بینم. چنانچه برای من الگوی ارزشمندی است.

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: رضا میرکریمی برگزیده بهترین فیلم برای فیلم «دختر» خاطر نشان کرد: از این که جایزه گرفتم بسیار خوشحالم و می گویم که آدم خوش طینتی مانند جیرانی صلاح سینما را می‌خواهد و اهل باند بازی و حاشیه نیست که جای قدردانی دارد.

**برگزیدگان بخش های مختلف معرفی شدند:

بهترین فیلمنامه سعید روستایی برای فیلم «ابد و یک روز»

بهترین بازیگر مرد نوید محمدزاده برای فیلم «ابد و یک روز»

بهترین کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا برای «بادیگارد»

بهترین فیلم رضا میرکریمی برای فیلم «دختر»

بهترین بازیگر زن لیلا حاتمی برای فیلم «من»
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
در پی آتش سوزی بامداد امروز رخ داد

وارد شدن خسارت جدی به سالن « هادی حجازی فر »

۱۴:۳۱  -  ۰۸ آذر ۱۳۹۹
در دومین سال نبود جمشید مشایخی ،نادر مشایخی از پدر گفت

بهترین هدیه عمرم را از پدرم گرفتم

۱۰:۰۶  -  ۰۶ آذر ۱۳۹۹