يکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲  |  Sunday, 03 March 2024

دیباچه

کد خبر: ۸۲۹۳
تاریخ انتشار : ۴۱ : ۰۹ - ۱۰ خرداد ۱۳۹۵
ناصر کریمان درباره رویکرد برنامه جدید «ماه عسل» و همچنین تغییر در زمان پخش برنامه «حالا مهتاب» با اجرای رضا رشیدپور در ماه رمضان صحبت کرد.دیباچه:

ناصر کریمان مدیر گروه اجتماعی شبکه سه سیما با اشاره به تغییراتی که قرار است در برنامه «ماه عسل» ویژه رمضان امسال رخ دهد، بیان کرد: تیم اتاق فکر برنامه «ماه عسل» تاکنون سوژه های بسیاری را جمع آوری کرده و اکنون در مرحله جمع بندی موضوعات و سوژه های مختلف است.

وی ادامه داد: این تیم اکنون در حال استخراج سوژه ها است و بعد باید نوعی غربالگری اتفاق بیفتد تا سوژه ها و موضوعات تکراری سال های پیش را شاهد نباشیم.

 

تمرکز ما در برنامه امسال روی امیدبخشی است

مدیر گروه اجتماعی شبکه سه سیما با اشاره به رویکرد اصلی «ماه عسل» در ماه مبارک رمضان سال جاری عنوان کرد: تمرکز ما در برنامه امسال روی امیدبخشی است و این هدف، مانیفست کلی برنامه است و باید ماحصل تمام موضوعات به این سمت باشد. البته سال های گذشته نیز به صورت پراکنده تلاش می شد که این هدف خروجی برنامه ها باشد. با این حال امسال وجه بارزتری به مساله امیدبخشی در برنامه داده شده است.

کریمان با اشاره به سه عنصری که باید در سوژه ها و مهمانان امسال توجه بیشتری به آنها شود، تصریح کرد: جذابیت، فرم و رسانه ای بودن عناصری است که باید در پرداخت سوژه ها در نظر گرفته شود. ممکن است سوژه و قصه ای انتخاب شود که جذابیت زیادی داشته باشد اما نتواند با مخاطب ارتباط برقرار کند و یا ممکن است نتواند سوار بر جریان رسانه ای شود. بنابراین با توجه به معیارهایی که گفته شد، قصه ها تدارک دیده شده و پلی بک هایی بر این اساس در نظر گرفته می شود.

وی به تغییرات در برنامه امسال نسبت به برنامه های گذشته اشاره کرد و گفت: به هر حال «ماه عسل» یک برنامه گفتگومحور است و امسال آیتم های جدیدی هم دارد که ترجیح بر این است در برنامه دیده شوند و توضیحی درباره آنها ندهیم.

دیباچه-رضا رشیدپور


توجه به فضای مجازی دلیل راه اندازی بخش «عکس و مکث» در «حالا خورشید»

مدیر گروه اجتماعی شبکه سه سیما همچنین درباره برنامه «حالا خورشید» که هر روز صبح با اجرای رضا رشیدپور روی آنتن می رود، توضیح داد: رضایتمندی خوبی نسبت به این برنامه وجود دارد. «حالا خورشید» هر هفته به صورت متمرکز یک سوژه را پیگیری می کند و تاکنون از مبحث هویت و پرچم گرفته تا اخلاق و وطن به همه موضوعات پرداخته شده است.

وی در واکنش به اینکه گاهی بعضی از آیتم ها بیش از حد طولانی می شوند و یا توضیحات زیادی درباره یک عکس داده می شود، یادآور شد: عکس های بخش «عکس و مکث» از فضای اجتماعی انتخاب می شود و آن دسته از عکس هایی که جریانی را به راه انداخته اند وارد این بخش می شوند. درواقع از آنجا که قرار است رویکرد برنامه به سمت نگاه جوانان باشد به فضای مجازی بیشتر توجه کردیم.

کریمان اضافه کرد: با این حال هنوز قرار است آیتم های جدیدی در برنامه راه اندازی شود و البته باید توجه داشت که این یک برنامه صبحگاهی و مجله محور است که باید در همین ساختار دیده شود و با تاک شو فاصله دارد.

 

امشب ویژه برنامه «حالا مهتاب» با اجرای رشیدپور

وی درباره پخش برنامه «حالا مهتاب» نیز گفت: بسیاری از مخاطبان درخواست داشتند که برنامه صبحگاهی رشیدپور شب ها روی آنتن شبکه برود و بتوانند آن را دنبال کنند و احتمال دارد بعد از ایام ماه مبارک رمضان این برنامه متوقف شود و تنها برنامه «حالا مهتاب» را در شب ها داشته باشیم که بعد از ایام ماه مبارک رمضان درباره پخش شبانگاهی برنامه رشیدپور تصمیم گرفته می شود.

مهر نوشت: به گفته مدیرگروه اجتماعی شبکه سه سیما، برنامه «حالا خورشید» که ساعت ۸ صبح روی آنتن شبکه سه سیما می رود در ایام ماه مبارک رمضان حدود یک تا یک و نیم ساعت دیرتر پخش خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
صحبت های صریح آرمین رحیمیان، بازیگر و فیلمساز خوش آتیه ی سینمای ایران در گفتگو با ویژه برنامه مدیا

قشر متوسط در حال از بین رفتن است / پدرم با حقوق کارمندی برادرهایش را داماد کرد، اما امروز یک کارمند، با نشان ندادن دست تنگی‌اش، شاهکار کرده است!

۱۳:۴۱  -  ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
متفاوت‌ترین گفتگوی ملیکا شریفی نیا در مصاحبه با ویژه برنامه ویدئویی «مدیا»

از استرس‌های شبانه سر پروژه «پروین» تا حواشی بامزه برنامه «کودک شو»!

۱۳:۳۳  -  ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
گفتگو دیباچه با دبیر بخش بین الملل جشنواره مد و لباس فجر

بین الملل؛ بخشِ تازه نفسِ جشنواره مد و لباس امسال

۱۲:۳۳  -  ۰۵ اسفند ۱۴۰۲
گفت و گو ویدئویی ویژه برنامه مدیا با تینو صالحی بازیگر نقش شهید احمد کاظمی در فیلم احمد

بدلیل فشار کار فیزیکی زیاد،  پارگی همسترینگ  گریبان گیرم شد / وقتی به دفاتر سینمایی مراجعه می کردم و می فهمیدند که تئاتری هستم، نقشی به من نمی‌دادند!

۱۶:۵۸  -  ۰۵ اسفند ۱۴۰۲
گفتگو دیباچه با امین میری بازیگر سینما

"نپتون" ترسیم گر موضوع انسانیت است/ دوست دارم گریمی متفاوت داشته باشم که شناخته نشوم!

۱۸:۱۱  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
ملی‌پوش دوچرخه سواری ایران در گفت‌وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

لیاقت این را دارم که در المپیک رکاب بزنم/ باشگاه از من حمایت میکند ولی نه برای المپیک!

۱۴:۱۶  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
صحبت‌های متفاوت آزیتا حاجیان درباره جدایی از محمدرضا شریفی نیا در گفتگو با «مدیا»

۲۰ سال زندگی خیلی خوبی داشتیم / طلاق یک زمانی برا ما تابو وحشتناکی بود!

۱۹:۱۶  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
سکوت « اسکندر کوتی»  گزارشگر قدیمی فوتبال در گفتگو با ویژه برنامه ویدئویی « مدیا » شکست

تلویزیون پولم را به موقع پرداخت نمیکرد و به این خاطر از سال ۸۵ قطع همکاری کردم / هنوز توان گزارشگری دارم / « عادل»، نیروی مستعدی برای صدا وسیما بود

۱۸:۵۰  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
گفتگو ویدئویی ویژه برنامه « مدیا » با بهروز شعیبی

کارگردانی در زمان حاضر اولویت بیشتری برایم پیدا کرده تا بازیگری / قطعا من از سفارش پرهیز نمی‌کنم!

۰۹:۳۰  -  ۲۶ بهمن ۱۴۰۲