پنجشنبه ۰۱ مهر ۱۴۰۰  |  Thursday, 23 September 2021

دیباچه

کد خبر: ۵۶۰۵
تاریخ انتشار : ۴۹ : ۱۲ - ۰۳ اسفند ۱۳۹۴
علی تفرشی داور بخش پاپ و تلفیقی در خصوص داوری و انتخاب کاندیداها به بیان دیدگاه های خود پرداخت.


دیباچه:


علی تفرشی خواننده کشورمان که به عنوان داور در دو بخش پاپ و تلفیقی جشنواره سی و یکم موسیقی فجر حضور داشته است در خصوص تغییرات جشنواره موسیقی امسال گفت: تفاوت‌ عمده‌ی جشنواره امسال با سال‌های گذشته در نحوه بررسی آلبوم‌ها بود که متاسفانه نواقص بسیار زیادی داشت که بررسی این موضوع در این مجال نمی‌گنجد ولی در کل اتفاق خوبی است.

وی افزود: بررسی آلبوم‌ها باعث ایجاد انگیزه در بین فعالان حوزه موسیقی می‌شود که بتوانند بهتر کار کنند. همچنین ایجاد بخش رقابتی هم اتفاق دیگر خوب جشنواره امسال بود که در مجموع دورنمای بدی نداشت ولی خیلی دقیق‌تر باید مورد بررسی قرار بگیرد.


دیباچه-علی تفرشیتفرشی درباره سطح آلبوم‌های جشنواره بیان کرد: تعداد بسیار کم آلبوم‌ خوب و قوی داشتیم؛ حداقل در بخش پاپ و تلفیقی که من داور آن بودم تعداد آلبوم‌هایی که وجه هنری و در حقیقت شنیداری خوبی داشته باشند تعدادشان کم بود.

وی در مورد اوضاع پاپ و داوری اظهار داشت: اوضاع پاپ به هیچ وجه خوب نیست و جایگاه ارزش‌ها و غیرارزش‌ها عوض شده است و هیچ چیز در جای اصلی خود قرار ندارد. در بخش داوری ایراد و اشکال بسیار زیاد بود حتی در بخش‌بندی آثار و قرار دادن آنها در ژانرهای مختلف و بررسی موارد داوری اشتباهات بسیار چشمگیر بود.

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: این خواننده در خصوص انتخاب کاندیداها توضیح داد: من زمانی که کاندیداها را دیدم بسیار برایم عجیب بود نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده است در صورتی که قرار بر این بود که داورها در جریان همه مسائل باشند، چون ما تا یک بخشی حضور داشتیم و متوجه شدیم کاندیداها به چه صورتی انتخاب شدند.

وی ادامه داد: در حین روزهای داوری ما خیلی از آثار را به بخش جمع‌بندی سپردیم که در آنجا مشخص شود که قرار است چه اتفاقی بیافتدو داورها به همین اساس امتیاز می‌دادند و خیلی از آثار باقی ماند که در روز جمع‌بندی بررسی دقیق‌تری بر روی آنها انجام شود ولی در حقیقت این اتفاق پیش نیامد و صد در صد کاندیداهای بهتری می‌توانست جای این نامزدها را بگیرد.
برچسب ها: دیباچه ، علی تفرشی
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
«بهنام صبوحی»، موسیقی دان و ترانه سرای کودک در گفتگو با "دیباچه" مطرح کرد:

آهنگسازان ما از اینکه بگویند آهنگساز کودک هستند واهمه دارند | آخرین خبر‌ها از ساخت موسیقی پروژه " شهر گربه‌ها "

۱۰:۰۰  -  ۳۱ شهريور ۱۴۰۰
گفتگو دیباچه با «مسعود صابری» جراح مغز و اعصاب و خواننده موفق این روز‌های موسیقی ایران

توانایی در تلفیق معنادار موسیقی سنتی و پاپ، انقلابی بزرگ در عرصه موسیقی کشور است | « دکتر مسعود » بزودی در دسترس مخاطبان قرار می گیرد

۱۳:۰۴  -  ۲۷ شهريور ۱۴۰۰
گفتگو دیباچه با «عباس غزالی» به بهانه ساخت فیلم جدید کوتاهش

"لبخند ماسک" نگاهی به قربانیان معضلات اجتماعی دارد | پلتفرم‌ها در ایران به لطف کرونا خیلی زود رونق گرفتند!

۱۰:۰۳  -  ۲۷ شهريور ۱۴۰۰
وقتی ایلیا منفرد دیگر به اوج خود برنگشت

آهنگ مشهور «گل ارکیده» چگونه ساخته شد؟

۱۸:۰۷  -  ۲۴ شهريور ۱۴۰۰
حامد تأملی طراح و تولیدکننده اسباب‌بازی در گفتگو با پایگاه خبری دیباچه بیان کرد:

شورای نظارت بر اسباب‌بازی باید به عنوان یک نهاد کاملا مستقل عمل کند | بازی و اسباب بازی مختص رده بندی سنی کودک و نوجوان نیست!

۱۵:۲۶  -  ۲۷ شهريور ۱۴۰۰
انتقاد‌های تند فیلمساز و منتقد جوان سینما در خصوص کیفیت آثار کمدی حال حاضر

بهارلو: فیلمِ وحشت می‌سازند، به جای ترساندن، مخاطب را به خنده می‌اندازد | آثاری نظیر «مردم معمولی»، «دراکولا» اثر فرهنگی نیستند!

۱۶:۴۳  -  ۲۴ شهريور ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار