چهارشنبه ۰۳ مرداد ۱۴۰۳  |  Wednesday, 24 July 2024

دیباچه

کد خبر: ۵۳۴۱۳
تاریخ انتشار : ۴۲ : ۱۷ - ۱۷ دی ۱۴۰۲

دیباچه - معصومه شمسینی غیاثوند: ورزش زورخانه‌ای به تنهایی یک ورزش نیست، بلکه یک تاریخ و فرهنگ بوده و رشته باستانی زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی منتسب به اهل بیت(ع) است و در راستای ترویج پهلوانی و جوانمردی حرکت می‌کند. در هیچ کجای دنیا، ورزشی به این قدمت وجود ندارد که با نام خدا آغاز شود و در پایان نیز با حماسه‌خوانی و دعا به پایان رسد.

سید حسن سبزواری، سرپرست نائب رئیس فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی در گفتگو با دیباچه در خصوص جایگاه این ورزش در کشور می‌گوید که همه تلاش‌ها به کار گرفته شده تا این رشته ورزشی مسیر درست خود را طی کند و باید کمک شود تا اگر ایراداتی در مسیر است، برطرف شود.

ورزش زورخانه‌ای تاریخ و فرهنگ یک ملت است/ مرشدان از فعالان فرهنگی و هنر موسیقی کشور هستند

سبزواری خاطرنشان کرد: در حال حاضر فدراسیون ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی در وضعیت بسیار خوبی است و به منظور رشد و شکوفایی این ورزش ملی در سال‌های گذشته کارهای خوبی انجام شده و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد یکسان‌سازی آنها در سراسر کشور باشیم.

سرپرست نائب رئیس فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی با بیان اینکه ورزش زورخانه‌ای به تنهایی یک ورزش نیست؛ بلکه یک تاریخ و فرهنگ است، گفت: امسال، مدال‌آوران بازی‌های آسیایی با مقام معظم رهبری دیداری داشتند که ایشان فرمودند: «به ورزش زورخانه‌ای توجه کنید؛ زیرا این ورزش یک موضوع فرهنگی است».

سبزواری با اشاره به بیمه مرشدان در سراسر کشور گفت: مرشدان از فعالان فرهنگی و هنر موسیقی کشور هستند که با مشارکت صندوق هنرمندان بیمه می‌شوند و این گامی در جهت حمایت از ورزش پهلوانی است.

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
غمی که برای سینمای ایران پایان ندارد

سعید راد، هنرمندی که غریبانه از میان ما رفت!

۱۴:۴۰  -  ۰۱ مرداد ۱۴۰۳
۱۰ ماه سخت برای بازیگرفیلم سینمایی «سفر سنگ»

خبر‌های نگران کننده دختر سعید راد، هنرمند پیشکسوت کشورمان درباره روند درمان پدرش!

۱۳:۱۳  -  ۳۱ تير ۱۴۰۳
عضو تیم ملی تنیس روی میز ایران به دیباچه پاسخ داد:

تنیس روی میز ایران چه زمانی در المپیک تاریخ ساز می شود؟

۲۰:۵۲  -  ۲۵ تير ۱۴۰۳
گفتگو دیباچه با شیوا ایوبی بازیگر نمایش «دریاکنار»

بیشترین شاخصه ی " دریاکنار" توجه به خانواده و ارزش نهادن به این بستر تربیتی است

۱۷:۲۰  -  ۲۳ تير ۱۴۰۳