چهارشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۲  |  Wednesday, 29 November 2023

دیباچه

کد خبر: ۵۳۲۰۱
تاریخ انتشار : ۵۳ : ۲۰ - ۲۱ مهر ۱۴۰۲

به گزارش دیباچه،مردم ایران اسلامی یکپارچه بعد از اقامه نماز جمعه در راهپیمایی محکومیت جنایات اسرائیل و شکرانه پیروزی مبارزان فلسطین در دفاع از مردم مظلوم غزه به پا خواستند.

راهپیمایی مردم ایران اسلامی در استان‌های سراسر کشور همصدا با مسلمانان و آزادگان جهان جهان در حمایت از مردم فلسطین و محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی برگزار شد.

قیام پرشور مردم ایران در دفاع از فلسطین/ غزه تنها نیست

مردم ایران اسلامی یکپارچه بعد از اقامه نماز جمعه در راهپیمایی محکومیت جنایات اسرائیل و شکرانه پیروزی مبارزان فلسطین در دفاع از مردم مظلوم غزه به پا خواستند.

در این راهپیمایی انبوه مردم کشورمان از اقشار مختلف جامعه، پیر و جوان، زن و مرد، کودک و خردسال برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین و محکومیت اشغالگران متجاوز صهیونیست به خیابان آمدند.

این مراسم در تهران از میدان فردوسی و چهارراه توحید به سوی دانشگاه تهران، محل برگزاری نماز عبادی-سیاسی برگزار شد.

قیام پرشور مردم ایران در دفاع از فلسطین/ غزه تنها نیست

مردم پایتخت با در دست داشتن پرچم‌های ایران، فلسطین و گروه‌های مقاومت و نیز پلاکاردها و عکس‌هایی از مقام معظم رهبری و سایر رهبران مقاومت، بخصوص شهید حاج قاسم سلیمانی، حمایت خود را با ایراد شعارهای دشمن شکن ابراز کردند.

شعارهای مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آمریکا، ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند و … در فضای خیابان‌ها و اطراف دانشگاه تهران طنین انداز شد.

همچنین در این راهپیمایی مردم با ایجاد صف‌های طولانی خواستار کمک‌های نقدی خود به مردم مظلوم غزه هستند.

شعار ماندگار «ای لشگر صاحب زمان آماده باش / بهر نبردی بی امان آماده باش» که یاد آورد دوران دفاع مقدس است در این راهپیمایی با شور خاصی از سوی مردم خوانده شد.

«نصرالله و فتح قریب / مرگ بر اسرائیل مردم فریب»، «ولایت فقیه اصل دین است / محور اتحاد مسلمین است»، «نه سازش نه تسلیم نبرد با اسرائیل» از دیگر شعارهایی بود که در این راهپیمایی از سوی مردم سر داده شد.

از نکات برجسته راهپیمایی و نماز جمعه امروز حضور مسلمانان از کشورهای همسایه و نیز مسلمانان آفریقایی بود که به نظر به دلیل حضور شیخ ابراهیم زکزاکی و محبوبیت وی در این مراسم حضور یافته‌اند.

قیام پرشور مردم ایران در دفاع از فلسطین/ غزه تنها نیست

همچنین مردم تهران در طوماری دلنوشته های خود را در حمایت از مردم فلسطین و با آرزوی نابودی رژیم صهیونیستی ثبت کردند.

در پایان این راهپیمایی نیز یک قطعنامه در حمایت از عملیات غرورآفرین مبارزان فلسطینی صادر و قرائت شد.

در پایان این راهپیمایی نیز یک قطعنامه در حمایت از عملیات غرورآفرین مبارزان فلسطینی صادر و قرائت شد.

مردم در این قطعنامه ضمن محکوم کردن اقدامات سفاکان و جلادان کودک‌کش رژیم منحوس اسرائیل اعلام کردند: اسرائیل رفتنی است و عملیات کوبنده مبارزان فلسطینی در یوم‌الله پانزدهم مهر اولین گام برای فرو ریختن بنیان‌های سست این رژیم منحوس است و ضربات مهلک و نابود کننده و قوی‌تر ملت به پا خاسته فلسطین برای هدم این جرثومه فساد در پیش است. به آمریکا هشدار می‌دهیم بیش از این برای حفظ و حیات رو به اضمحلال این ولیده منحوس و اسب مرده تلاش نکند. حضور در منطقه و اعزام ناو و انتقال تسلیحات، نه تنها خللی در اراده و عزم رزمندگان سلحشور فلسطینی ایجاد نخواهد کرد بلکه خشم بیشتر مسلمانان و آزادی‌خواهان جهان را برانگیخته و جز تهدید منافع و افزایش نفرت بیشتر برای آمریکا و متحدان غربی و نهایتاً پشیمانی ارمغانی دیگری نخواهد داشت و سکوت و بی‌تفاوتی نسبت به این وحشیهای جنایتکار گناهی نابخشودنی است و سرشت زشت غربی‌هایی که سال‌ها در پس ژستهای دروغین حقوق بشر و انسان دوستی پنهان کرده بودند عیان خواهد کرد و سخن تاریخی ولی امر مسلمین یک سخن ماندگار و تاریخی خواهد بود که تا ابد شما را به محاکمه خواهد کشید و باید به تمام ملت‌ها و نسل‌ها پاسخ دهید و آن سخن بزرگ و ماندگار این است «شما با مردم فلسطین چه کردید؟»

قیام پرشور مردم ایران در دفاع از فلسطین/ غزه تنها نیست

راهپیمانان تهرانی همچنین از وزارت امور خارجه و دستگاه دیپلماسی کشور خواستند با فعال سازی دیپلماسی عمومی و برقراری ارتباط با گروه‌های اسلامی و شخصیت‌های مؤثر سیاسی و علمی- فرهنگی و همچنین موحدان و آزادی‌خواهان جهان، ضمن تبیین جنایات ددمنشانه ۷۵ ساله رژیم صهیونیستی و محکوم کردن اقدامات ضدبشری این رژیم و اعلام حمایت از حقوق مردم مظلوم فلسطین و عملیات مبارزان فلسطینی به عنوان حق دفاع در برابر ده‌ها سال جنایت، در مورد ادامه تعرض و کشتار مردم مظلوم، هشدارهای لازم به رژیم صهیونیستی داده خواستار جلوگیری و ممانعت از هرگونه تعرض به غزه شوند.

همچنین مردم تهران از هلال احمر جمهوری اسلامی خواستند با هماهنگی دستگاه‌های مسئول و انجام رایزنی با مجامع بین‌المللی، اقدامات لازم برای کمک، حمایت و مداوای مجروحین حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به غزه را فراهم نمایند.

سایر شهرهای کشور نیز همانند تهران صحنه های زیبایی را به خود دید؛از جمله اهواز، اصفهان، اردبیل، شیراز و...

گزارش کامل را در اینجا مشاهده کنید

 

برچسب ها: قدس ، فلسطین
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفت و گو دیباچه با مدیر اجرایی میز ملی گردشگری عشایر

میز ملی گردشگری عشایر می‌تواند اقتصاد را وارد زندگی  عشایر کند!

۱۶:۵۷  -  ۰۴ آذر ۱۴۰۲
تیرانداز المپیکی ایران در گفت‌وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

خوشحالم که قرار است کنار بهترین‌های جهان تیر بزنم/ فکر نمی‌کردم روزی نفر دوم جهان شوم!

۱۱:۰۲  -  ۰۴ آذر ۱۴۰۲
پس لرزه های یک مصاحبه تلویزیونی!

آب خوردن مثل صِغَرِسنی!

۱۸:۰۱  -  ۰۵ آذر ۱۴۰۲
آرامشی که دیگر در پرسپولیس وجود ندارد!

خانه پرسر و صدا!

۱۶:۳۹  -  ۳۰ آبان ۱۴۰۲
گفت و گو دیباچه با تهیه کننده مجموعه پویانمایی« شکرستان »

دغدغه حفظ محیط زیست و بحران کم آبی، به شکرستان رسید!  

۱۵:۵۸  -  ۳۰ آبان ۱۴۰۲
بهت جامعه سینمایی کشور از درگذشت بیتا فرهی

خداحافظی با بازیگر «هامون» و «بانو»

۱۵:۰۵  -  ۰۴ آذر ۱۴۰۲
مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتگو با دیباچه:

جشنواره سرود فجر برگزار می‌شود/ سرود، قابلیت داشتن یک جشنواره بزرگ و مستقل را دارد!

۱۵:۴۱  -  ۳۰ آبان ۱۴۰۲
گزارش ویدئویی دیباچه

موجوداتی عجیب در صحنه تئاتر/ از اسفرود بی دم چه می دانید؟

۱۶:۴۶  -  ۳۰ آبان ۱۴۰۲
آخرین اخبار