دوشنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳  |  Monday, 22 April 2024

دیباچه

کد خبر: ۵۳۱۱۲
تاریخ انتشار : ۴۳ : ۱۷ - ۱۹ شهريور ۱۴۰۲

مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران گفت: مناطق ۲۲ گانه پایتخت پس از انجام روند قانونی حذف درختان خشک از جمله ثبت مشخصات درختان در سامانه نهال و اخذ مجوز از کمیسیون ماده ۷ نسبت به بازکاشت درخت جایگزین با بُن بالا و با استفاده از گونه‌های همگون و همسان اقدام می‌کنند.

به گزارش دیباچه، علی محمد مختاری در خصوص حذف و جایگزینی درختان خشک و خطرآفرین در خیابان های مختلف سطح شهر گفت: با عنایت به اهمیت زیبایی منظر و همچنین حفظ نکات ایمنی جهت پیشگیری از سقوط درختان خشک شده، مقرر شده که مناطق ۲۲ گانه شهر تهران پس از انجام روند قانونی حذف درختان خشک از جمله ثبت مشخصات درختان در سامانه نهال و اخذ مجوز از کمیسیون تبصره ذیل ماده ۷ و پس از خارج کردن درخت خشک، نسبت به بازکاشت درخت جایگزین با بُن بالا و با استفاده از گونه های همگون و همسان  با در نظر گرفتن شرایط اقلیمی آن منطقه و منطبق با دستورالعمل هایی که از سوی سازمان بوستانها و فضای سبز شهر تهران به مناطق ۲۲ گانه ارائه می شود، اقدام کنند.

درختان آسیب‌دیده پایتخت با درختان با بُن بالا جایگزین می‌شوند

وی با اشاره به بررسی های کارشناسی درخصوص عوامل خشک شدن درخت گفت: بررسی می شود که آیا درخت خشک شده بر اثر آفات و بیماری خشک شده یا سهل انگاری پیمانکار در نگهداشت، دلیل خشک شدن درخت بوده است. در صورت مشاهده تخلف یا اهمال از سوی پیمانکاران نگهداشت فضای سبز، اخطار کتبی به پیمانکار داده شده و عوارض آن در قالب کسر از صورت وضعیت ماهانه اعمال می شود و تکرار تخلف و یا قصوری که منجر به آسیب دیدگی درختان و فضای سبز شود، منجر به فسخ قرارداد پیمانکار شده و ضمانت نامه حسن انجام کار ضبط می شود.

مختاری در پایان با تاکید بر اینکه هیچ درختی بدون مجوز و انجام کار کارشناسی بر روی آن حذف نمی شود، خاطرنشان کرد: برخی درختان در سطح شهر به رغم ظاهر سالم، به دلایل مختلف به ویژه قارچ هایی که باعث پوسیدگی از درون می شوند، درواقع آسیب دیده هستند و در اثر ناپایداری جوی احتمال سقوط و مخاطرات جانی و مالی دارند، بنابراین این درختان باید شناسایی شوند. به همین دلیل و در راستای شناسایی و بررسی وضعیت سلامت درختان، مناطق ۲۲ گانه نسبت به اسکن یا توموگرافی درختان خطرآفرین و ارزیابی خطر سقوط آنها در برابر باد و نیز به منظور تشخیص علمی و دقیق معایب و آسیب‌های احتمالی که با استفاده از برش‌های مجازی و انجام تدابیر لازم برای احیای آنها انجام می شود، اقدام می کنند که گزارشات به صورت مستمر و ماهانه به سازمان بوستانها ارائه می شود.

بر اساس گزارش سایت شهر، اقدام شهرداری برای حذف درختان خطرآفرین و خشک در آستانه فصل وزش باد و بارش، در برخی‌ رسانه‌ها به صورت وارونه و غیرمنصفانه با عناوینی مانند «درخت کشی» و «قطع گسترده درخت» منعکس شده است. 

منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
مسئول کمیته رتبه‌بندی مرشدان فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی در گفتگو با دیباچه:

ورزش زورخانه ای باید به المپیک راه پیدا کند/ هزاران سال است ورزش باستانی از موسیقی و آوای حماسی بهره می‌برد

۱۷:۵۴  -  ۲۹ فروردين ۱۴۰۳
سرمربی تیم ملی هندبال جوانان دختر ایران در گفت‌وگو با«دیباچه» مطرح کرد؛

تیم ملی در گروه مرگ قرار دارد/ بازی با تیم‌های اروپایی محک خوبی است

۱۸:۱۷  -  ۲۹ فروردين ۱۴۰۳
یک کارشناس فوتسال در گفت ‌و‌ گو با «دیباچه» مطرح کرد؛

ایران تیم بهتری نسبت به رقبای آسیایی دارد/باید به تصمیم شمسایی احترام بگذاریم

۱۱:۲۹  -  ۲۵ فروردين ۱۴۰۳
ادبیات عجیب ژیلا صادقی!

جنجال خانم مجری بعد از درگذشت رضا داوودنژاد چه بود؟

۱۲:۲۹  -  ۱۵ فروردين ۱۴۰۳
مربی تیم والیبال بانوان سایپا در گفت و گو با«دیباچه» مطرح کرد؛

تجربه بالای بازیکنان باعث قهرمانی تیم شد/ تیم قوی و جنگنده‌ای داشتیم

۱۲:۲۲  -  ۲۳ اسفند ۱۴۰۲
گفتگوی کمتر دیده شده دیباچه با زنده یاد رضا داوودنژاد و همسرش

غزل بدیعی همسر زنده یاد رضا داوودنژاد: به خاطر عشق، همیشه در کنار رضا بودم

۱۲:۲۰  -  ۱۵ فروردين ۱۴۰۳
پربازدیدها
آخرین اخبار