دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱  |  Monday, 28 November 2022

دیباچه

کد خبر: ۵۲۲۴۵
تاریخ انتشار : ۴۳ : ۱۰ - ۲۶ آبان ۱۴۰۱
گفت و گو دیباچه با مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین

سید علی اکبر موسوی گفت:ما شرایطی را فراهم کردیم تا کودکان و نوجوانان در معرض کتابخوانی قرار گیرند.

سید علی اکبر موسوی مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین درخصوص برگزاری نخستین نمایشگاه تخصصی کتاب کودک و نوجوان در این استان در گفت‌وگو با خبرنگار دیباچه گفت: به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی ، در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و گسترش این فرهنگ میان خانواده ها و دانش آموزان ، تصمیم گرفتیم تا اولین نمایشگاه تخصصی کتاب برای کودکان و نوجوانان را در کانون پرورش فکری در استان قزوین واقع در شهرک کوثر و در مرکز مجتمع اداره کل برگزار کنیم. از ناشران استان که در زمینه کتب کودکان و نوجوان فعالیت داشتند، دعوت کردیم تا آثار خود را در این نمایشگاه ارائه کنند.
او با اشاره به اینکه حدود چهارده ناشر در این نمایشگاه شرکت کردند، بیان کرد: ما از ناشر کانون پرورش فکری که در تهران فعالیت دارد و قسمت عمده آثار آن کتب کودک و نوجوان است هم دعوت کردیم تا در این نمایشگاه حضور یابند.
موسوی با اشاره به شعار نمایشگاه تخصصی کتاب کودک و نوجوان؛ « ما همانیم که می خوانیم» و ایجاد انگیزه برای کتابخوانی در میان دانش آموزان گفت: زمانی که کتاب را در معرض دید دانش آموزان ، کودکان و نوجوانان قرار می دهیم ، آنها کتاب را می بینند و با آن ارتباط برقرار می کنند و طبیعتاً تاثیر بیشتری خواهد داشت تا زمانی که در مدارس ، صدا و سیما و حتی در خانواده ها از فواید کتاب و کتابخوانی سخن بگوییم. وقتی نمایشگاه برگزار و کودک و نوجوان بصورت رو در رو با کتاب مواجه می شود، قطعا ولع بیشتری برای مطالعه آن کتاب پیدا می کند و همین مسئله سبب می شود تا کتاب را به دست بگیرد و آن را بخواند بنابراین این موضوع با زمانی که کودک و نوجوان از فواید کتاب و کتابخوانی می شنود، بسیار فرق می کند.

شرایطی را فراهم کردیم تا کودکان و نوجوانان در معرض کتابخوانی قرار گیرند
وی افزود: ما شرایطی را فراهم کردیم تا کودکان و نوجوانان در معرض کتابخوانی قرار گیرند . در کتابخانه های کانون پرورش فکری هم همین کار را انجام دادیم ، شانزده مرکز در سطح استان فعالیت دارند که کتابخانه داشته و تمامی کتابها در معرض دید اعضای ما قرار میگیرند ، این مسئله سبب می شود تا دانش آموز بدون محدودیتی کتاب را در دست بگیرد و آن را نگاه و تورق کند که باعث جذب و برقراری ارتباط راحت با کتاب می شود و این از مزیت های نمایشگاه است.
موسوی درخصوص برگزاری جشنواره یا نمایشگاهی برای تئاتر در کانون پرورش فکری خاطرنشان کرد: یکی از فعالیت های ما در کانون بخش نمایش خلاق است که مربیان با اعضا و دانش آموزان نمایش ها را کار و سعی می کنند از این طریق خلاقیت آن ها را پرورش دهند، ضمن اینکه در کنار این نمایشگاه کتاب ، در سالن آمفی تئاتر هر روز نمایش « درخت بخشنده» اجرا می شود و در روز افتتاحیه نمایشگاه با حضور ۱۵۰ نفر از دانش آموزان مدرسه مشکات این نمایش اجرا شد . نمایش « درخت بخشنده» نمایشی جذاب و درباره محیط زیست و استفاده صحیح از محیط زیست است که مورد استقبال دانش آموزان قرار گرفت.

گفت و گو از : مینا قنبری 

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور در گفتگو اختصاصی با دیباچه مطرح کرد

هر زمانی که بتوانیم جذب مالی داشته باشیم، می‌توانیم بسیاری از فعالیت‌ها را آغاز کنیم / ما جذب نیرو نداریم بلکه فعالیت‌ها به صورت داوطلبانه است

۱۶:۳۶  -  ۲۵ آبان ۱۴۰۱
رییس سازمان بهزیستی کشور در گفتگو با دیباچه خبر داد:

افزایش ۳۰ درصدی مستمری مددجویان در اواخر آبان

۱۷:۰۶  -  ۲۳ آبان ۱۴۰۱
حجت الاسلام تقوی،مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان در گفتگوی اختصاصی با دیباچه

اگر در سالن‌های دانشگاه نگوییم و نشنویم باید در کف خیابان‌ها بشنویم/ دانشگاه‌ها قلب تپنده جامعه هستند

۱۲:۲۳  -  ۱۹ آبان ۱۴۰۱
گفت و گو اختصاصی دیباچه با حسن رنگرز ،سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ایران

هیچکس نمی‌تواند به جایگاه « محمد بَنا » نزدیک شود؛ او مربی قرن است ! / سال آینده ترافیکی از مسابقات را خواهیم داشت

۱۶:۲۸  -  ۲۵ آبان ۱۴۰۱
مهلا مومن زاده، عضو تیم ملی تکواندو زنان در گفتگو با «دیباچه»

به دنبال مدال طلای جهان هستم/ کادرفنی تیم ملی جزو بهترین‌ها هستند

۱۲:۱۱  -  ۱۹ آبان ۱۴۰۱
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در گفت و گو اختصاصی با دیباچه مطرح کرد

قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان ابلاغ شد / امیدواریم بتوانیم یک اشتغال پایدار برای زنان خانه دار ایجاد کنیم

۱۲:۴۰  -  ۱۷ آبان ۱۴۰۱
ملی پوش وزنه برداری زنان در گفت وگو با «دیباچه»

از فعالیت در وزنه برداری پشیمان نیستم/ افزایش رکورد شرط حضور در مسابقات جهانی است

۱۶:۳۷  -  ۲۳ آبان ۱۴۰۱
پربازدیدها
آخرین اخبار