دوشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۲  |  Monday, 25 September 2023

دیباچه

کد خبر: ۵۲۰۲۱
تاریخ انتشار : ۲۶ : ۱۵ - ۱۲ مرداد ۱۴۰۱

« پوریا متابعان » می گوید موسیقی پاپ ایران با علم روز دنیا جلو رفته است و کارهای خوبی در این حوزه می شنویم ولی مهم ترین موضوع این روزها این است که این نوع موسیقی تحت تأثیر تبلیغات قرار گرفته است.
پوریا متابعان آهنگساز در گفت گو با دیباچه درباره موسیقی پاپ گفت: متاسفانه در چند سال اخیر تبلیغات به موسیقی پاپ جهت داده است و هزینه بیشتر معادل با بیشتر شنیده شدن است. گوش مخاطب هم فقط تعداد معدودی از این آثار را می شنود و فکر می کند که موسیقی درست همین موسیقی است در صورتیکه حقیقت امر چنین نیست.

موسیقی پاپ تحت تأثیر فضای مجازی قرار گرفته است / استفاده از پلتفرم مناسب و تخصصی برای موسیقی لازم و ضروری است
این آهنگساز موسیقی پاپ در ادامه عنوان کرد: به نظر من بهتر است شرایطی برای موسیقی وجود داشته باشد که همه بتوانند آثار خود را به گوش مخاطبان برسانند و در نهایت خود مخاطب انتخاب کند که کدام موسیقی بهتر است. در حقیقت این موضوع هم به مخاطب حق انتخاب بهتری می دهد و هم به تولید کننده کمک می کند که بتواند موسیقی خود را فارغ از جریان بازار پیش ببرد و بتواند مخاطب خود را در عین خاص بودن جذب کند.
وی افزود: تعدادی از سایت های موسیقی تلاش کردند که موسیقی را در بستر درست ارائه دهند ولی تلاش آنها به ثمر نرسید. هم اکنون بهترین کار ایجاد یک پلتفرم نوپا و خلاق یا استفاده از پلتفرم های شناخته شده جهانی است.
این هنرمند خاطرنشان کرد: من همیشه مخالف محدود کردن هستم و معتقدم بهتر است دریچه های جدید به روی هنرمندان موسیقی پاپ باز شود تا از به تکرار افتادن این نوع موسیقی جلوگیری کنیم.
وی در پایان گفت: اگر شرایط خوبی برای ارائه موسیقی وجود داشته باشد ما هنرمندان خوبی داریم که می توانند گوش مخاطب و جوانان را به شنیدن موسیقی خوب عادت دهند. بیشتر آثاری که امروزه می شنویم شبیه به هم هستند و نسل جدید فکر می کند که موسیقی پاپ همین موسیقی است که بیشتر می شنود. پس باید با بستر سازی مناسب کاری کنیم تا تمامی آثار در حوزه موسیقی شانس دیده و شنیده شدن داشته باشند.

گفت و گو از : غزاله سعادتی

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفت و گو دیباچه با ناصر عطاپور، خواننده و سرپرست گروه موغام

«هفت شهر عشق» در تبریز به صحنه می‌رود

۱۴:۱۲  -  ۲۶ شهريور ۱۴۰۲
گفت و گو دیباچه با کارگردان جوانِ فیلم کوتاه «ژیان»

مسئولان سینمایی، موانع را از سر راه فیلمسازان جوان بردارند

۱۳:۴۹  -  ۲۶ شهريور ۱۴۰۲
در گفت و گو دیباچه با کارگردان مجموعه انیمیشن "دشت پرماجرا" مطرح شد

مخاطبان، تفاوت‌های قابل توجهی را در انیمیشن « دشت پرماجرا » مشاهده می کنند!

۱۷:۰۱  -  ۱۹ شهريور ۱۴۰۲
پژوهشگر فرهنگ عامه و موسیقی نواحی و آیینی در گفتگو با دیباچه:

ایرانیان در طول قرن‌ها یادگرفتند در سوگ یا سور به یاد خدا باشند/ پیشنهاد ثبت ملی مناقب خوانی به عنوان میراث موسیقی ایران

۱۵:۴۸  -  ۲۲ شهريور ۱۴۰۲
گفت و گو دیباچه با دبیر علمی مرحله استانی جشنواره شعردفاع مقدس و مقاومت ویژه تهران

جشنواره شعر دفاع مقدس و مقاومت بستر مناسبی برای شاعران حوزه ادبیات پایداری است

۱۵:۱۸  -  ۱۹ شهريور ۱۴۰۲
سرمربی سابق تیم ملی والیبال بانوان در گفتگو با دیباچه؛

دهمی آسیا نتیجه جوان گرایی است/ حضور ۷ تیم در لیگ امسال تاثیر منفی دارد

۱۵:۴۱  -  ۱۸ شهريور ۱۴۰۲