چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱  |  Wednesday, 17 August 2022

دیباچه

کد خبر: ۵۱۹۳۱
تاریخ انتشار : ۰۸ : ۱۶ - ۰۷ تير ۱۴۰۱

زهرا فرود: "روح الله امداد" مدیرعامل مجموعه تفریحی ورزشی توچال بابیان اینکه بازسازی و نوسازی تله کابین صرفاً مربوط به کابین ها نیست و تغییرات اساسی در خطوط تله کابین توچال رخ خواهد داد می گوید: برخلاف تصور مردم که براین باورند امکانات توچال بویژه تله کابین های آن توسط کارشناسان خارجی تعمیرونگهداری شده ،باید بگویم ۴۰سال است تعمیر ونگهداری از خطوط تله کابین ها توسط متخصصین شرکت تله کابین توچال انجام شده و به لطف خدا تاکنون هیچگونه حادثه ای رخ نداده.همچنین" امداد" از فعال شدن خط شبانه تله کابین توچال خبر داد.

تعمیر و نگهداری از خط تله کابین ها، توسط متخصصین داخلی انجام شده؛ تاکنون هیچ حادثه‌ای نداشته ایم/ تغییرات اساسی در خطوط تله کابین توچال رخ خواهد داد

« روح الله امداد" به خبرنگار دیباچه گفت: مجموعه تفریحی ورزشی توچال در فصل تابستان با راه اندازی 5 زمین تنیس و افتتاح آکادمی تنیس توچال، شرایط مناسبی را برای استعدادیابی و آموزش نوجوانان و جوانان فراهم نموده است همچنین فعال کردن خط شبانه تله کابین ،از ایستگاه یک به دواز دیگر تمهیداتی محسوب می شود که بام تهران در راستای تفریحات تابستانی در نظر گرفته است. لازم به ذکر است این مجتمع تفریحی ورزشی در جهت برگزاری رویدادها،مناسبتها،اعیادو جشن های مذهبی که در طول این فصل وجود دارد، برنامه ریزی های لازم را انجام داده و آمادگی خود را نسبت به اجرای آنها اعلام می دارد.

او پیرامون تغییر و تعمیر تله کابین ها افزود: بازسازی و نوسازی تله کابین صرفاً مربوط به کابین ها نیست ، تغییرات اساسی در خطوط تله کابین توچال رخ خواهد داد که شامل تعویض کابل ها ، تعویض موتور و گیربکس ، تعویض کابین ها ، نصب PLC و بازسازی نماهای ایستگاهها و ... خواهد بود. اما برخلاف تصور بسیاری از مردم که گمان دارند این سازه ها توسط کارشناسان خارجی اداره و راه اندازی شده ،می گویم کابین های موجود توسط توان داخلی شرکت ساخته و وارد مدار شده اند ،به طور مثال کابین های خط سوم از ایستگاه 5 به 7 توسط شرکت داخلی ساخته شده و سالیان سال مورد بهره برداری قرار گرفته است.به طور کل در طول 40 سال گذشته، تعمیـر و نگهـداری از خطوط تله کابین توچال توسط متخصصین شرکت تله کابین توچال انجام شده است که به لطف خدا و با زحمات این عزیزان تاکنون حادثه ای نداشته ایم اما به هر حال در طرح جدید به دلیل استفاده بخشی از تجهیزات که از بهترین تولیدکنندگان خارجی تأمین شده ، به منظور استفاده از گارانتی ناچاریم از متخصصین خارجی برای نصب استفاده کنیم در حالی که شرکت بطور کامل توانایی راه اندازی با استفاده از توان داخلی را دارد.

تعمیر و نگهداری از خط تله کابین ها، توسط متخصصین داخلی انجام شده؛ تاکنون هیچ حادثه‌ای نداشته ایم/ تغییرات اساسی در خطوط تله کابین توچال رخ خواهد داد

"امداد" بیان کرد: شرکت تله کابین توچال در سال گذشته با ساخت دو دستگاه تله اسکی و در سال 1401 با ساخت یک دستگاه تله اسکی دیگر به زمرۀ سازندگان بالابر کابلی تبدیل شده است و دارای توان فنی بسیار بالایی است و از آنجا که بازرسی بر تولیدات، از سوی سازمان استاندارد و کنترل دقیق اجزای تله کابین،سالانه بصورت فصلی وحداقل در سه مورد انجام می شود، ریسک خطرات به حداقل رسیده است.

مدیر عامل توچال در راستای طرح تقویت و توسعه گردشگری توچال ادامه داد : اولین طرح ، نوسازی خطوط تله کابین و استفاده از کابین های مدرن و در شأن بازدیدکنندگان است که با افزایش ظرفیت امکان سرویس دهی بهتر خواهد شد. طرح بعدی احداث شهربازی در ایستگاه اول است که فاز اول آن عملیاتی شده و فاز دوم و سوم نیز در دست اقدام می باشد. راه اندازی زمین تنیس و افزایش سرانه اماکن ورزشی طرح دیگر شرکت می باشد که بخشی از آن انجام شده و اميدواريم این طرح با همکاری فدراسیون ها و هیئت های استانی بتواند گستره بیشتری یابد.

"امداد" اظهارداشت : قیمت بلیط تله کابین نسبت به سال قبل حداقل افزایش ممکن را داشته است و به لحاظ اقتصادی تناسبی بین قیمت تمام شده و قیمت فروش وجود ندارد و با حداقل افزایش بهای بلیط ها، امکان استفاده از مجموعه را برای عموم فراهم نموده ایم. قیمت مصوب تله کابین برای ایستگاه 7 ،به صورت رفت و برگشت در سال 1400 مبلغ 136.000 تومان ،البته بدون در نظرگرفتن مالیات برارزش افزوده بوده و در حال حاضر در سال 1401 قیمت بلیط ایستگاه 7 رفت و برگشت 120.000 تومان با 9 % مالیات ارزش افزوده لحاظ می شود. یعنی هنوز قیمت مصوب سال گذشته نیز اعمال نشده است.

وی افزود: قیمت بلیط تله کابین در برخی از شهرهای کشور با طول مسیر کمتر از 4 کیلومتر در حدود 180.000 تومان است در حالی که مراجعیـن ما طول مسیر 15 کیلومتر را صرفاً با هزینه 120.000 تومانی طی می کنند.اگرچه سـختی و صـعب العبور بودن مسیر کوهسـتانی هزینه های نگهداری خطوط را مضاعف می کند ولی با این احوال تلاش ما برای پایین نگه داشتن قیمتها ادامه دارد.

مدیر عامل مجتمع ورزشی-تفریحی توچال در پایان گفت: در حال ساخت یک دستگاه تله اسکی و گسترش پیست در فصل آتی هستیم که تا ماه آینده این دستگاه انشاءا... نصب خواهد شد.همچنین مذاکرات لازم با فدراسیون اسکی صورت گرفته و در صورت ارائه تجهیزات از سوی این فدراسیون ،مجتمع توچال ، تجهیزات اسکی که به عنوان یک ورزش و در عین حال یک تفریح گران محسوب می شود را بطور رایگان در اختیار علاقه مندان به این رشته که شرایط مالی مناسبی ندارند ، قرار خواهد داد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفت و گو دیباچه با تهیه‌کننده و کارگردان نماهنگ مسافران خورشید

ساخت نماهنگ تاریخی همانند فیلم تاریخی پرهزینه‌ است/ استفاده از تابلوی ظهر عاشورای مرحوم استاد اسماعیل زاده در نماهنگ

۱۵:۵۰  -  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
تاسوعا و عاشورای حسینی در قاب تصویر دیباچه؛

وقتی باران اشک، موسیقی زمین و آسمان می‌شود

۱۲:۴۸  -  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
دبیر فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

وزارت میراث فرهنگی نگاه حمایتی به بافت تاریخی یزد داشته باشد/ سازه‌های خشتی یزد در معرض خطر سیل قرار دارد

۱۰:۳۵  -  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱
معرفی کتاب به روایت دیباچه

واقعه عاشورا و شخصیت والای امام حسین (ع) در قلم نویسندگان

۱۰:۴۱  -  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱
نسل طلایی شعر و موسیقی، بازهم ستاره ای را از دست داد

« سایه » ادبیات رفت

۱۰:۲۰  -  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
علیرضا زرین ‌دست فیلمبردار مطرح سینمای کشورمان در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

فیلم های مناسبی برای انتخاب و شرکت در اسکار داریم / موقعیت مهدی در اسکار مورد توجه قرار نمیگیرد / با سکانس هایی از فیلم « قهرمان» ارتباط برقرار نکردم

۲۰:۴۴  -  ۰۷ مرداد ۱۴۰۱
روز شمار محرم به روایت دیباچه / ششم و هفتم محرم در قاب تصویر

اینجا ثانیه‌ها به سوگ نشسته اند

۲۰:۰۲  -  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱
تحلیل صادق ورمزیار و فرزاد آشوبی درباره موفقیت مربیان خارجی

گزارش دیباچه | هندوانه در بسته‌ای به نام لیگ بیست و دوم!

۲۰:۲۹  -  ۰۷ مرداد ۱۴۰۱