پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱  |  Thursday, 18 August 2022

دیباچه

کد خبر: ۵۱۸۹۲
تاریخ انتشار : ۵۴ : ۱۶ - ۲۳ خرداد ۱۴۰۱

حسین میرزایی، نماینده اصفهان در مجلس شواری اسلامی با اشاره به اهمیت ورزش برای سلامت جامعه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی پایگاه خبری دیباچه اظهار داشت: طبق فرموده امام صادق(ع) معیار خوشبختی در دنیا پنج چیز است. سلامت، امنیت، قناعت، انیس موفق و قناس. از نظر طب نیز بزرگانی چون ابن سینا، راضی، عقیلی خراسانی و غیره نیز بحثی را مطرح کردند در واقع آمدند و به شش امری که ضرورت دارد اشاره می کنند. یکی از این شش مورد برای حفظ سلامت انسان حرکت و سکون جسمانی، یکی هم عارض نفسانی است که امروز در غالب ورزش و فعالیت بدنی این موارد را تعریف می‌کنیم. در حال حاضر می توانیم به وزارت ورزش و فعالیت این حوزه در بحث ورزش همگانی به عنوان یکی از ارکان سلامت و عیش و خوشی در دنیا نگاه کنیم.

ورزش کشتی مال ایران است، اما بیشتر هزینه‌ها برای فوتبال می‌شود / به دلیل مشکلات معیشتی، ورزش در اولویت مجلس نیست!
وی افزود: شما توجه کنید وقتی در این حوزه فعالیت درستی انجام شود، مردم به ورزش و فعالیت بدنی شوق بیشتری خواهند داشت، در این صورت به طور قطع ، هزینه درمانها کاهش پیدا می کند و از همه مهمتر روی اخلاق تاثیر آن را خواهیم دید. چرا که همیشه گفته شده عقل سالم در بدن سالم است شما وقتی به طور روزمره فعالیتهای سالم داشته باشی، در جهت اصلاح اخلاق هم می توانی گام های موثری برداری، در کل  باید روی ورزش همگانی بیشتر از هر چیز سرمایه گذاری شود تا کل جامعه از ورزش بهره ببرند.
او با اشاره به اهمیت ورزش حرفه ای و قهرمانی نیز گفت: در بحث قهرمانی نیز توصیه ما این است که روی ورزشهایی سرمایه گذاری کنیم که متعلق به کشورمان هستند. مانند کشتی؛ شما ببینید برای مثال بسکتبال متعلق به آمریکاست و حالا معتبرترین لیگ را دارد ولی ما بیشتر هزینه را برای رشته های دیگری چون فوتبال هزینه می کنیم. در حالی که کشتی مال ایران است، برند کشورمان است. مجموع مدالهای ما در المپیک مربوط به کشتی گیران است ولی نمی دانم چرا هنوز هم بیشتر هزینه ها برای فوتبال است. من خودم یک زمانی در دوران نوجوانی فوتبال بازی کردم و فوروارد ثابت تیم سپاهان بودم اما باز توصیه ام این است که توجه بیشتر وزارت ورزش در بحث قهرمانی باید روی رشته های بومی خودمان باشد.

نماینده اصفهان در مجلس شواری اسلامی در مورد ارزیابی خود از عملکرد وزارت ورزش و جوانان در دولت سیزدهم اظهار داشت: در حال حاضر عملکرد وزارت ورزش بد نبوده و باید بگویم آمار دقیقی ندارم. اما اگر بخواهیم قضاوت کنیم حالا زود است چون هنوز یک سال هم از زمان حضور دکتر سجادی در وزارت نمی گذرد.
میرزایی در پایان در پاسخ به این پرسش که آیا نظرمجلس نسبت به وزیر ورزش فعلی مثبت تر شده است یا خیر؟ گفت: واقعیت این است که در این مدت ورزش مورد توجه مجلس نبوده است ،چون مشکلات معیشتی مردم این روزها زیاد است. دغدغه خودم مردم و نماینده ها نیز بحث گرانیها است. اما چون ما عضو کمیسیون فرهنگی هستیم وزارت ورزش هم مربوط به این کمیسیون می شود تا حدی دقیق تر مسائل مربوط به ورزش را دنبال می کنیم.

گفت و گو از : مجتبی بیگلری

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفتگو دیباچه با اصغر همت، درباره‌ی توقیف نمایش‌ها و وضعیت این روز‌های تئاتر

نهاد‌های غیرمرتبط در تئاتر دخالت نکنند / تا زمانی که از پایه مشکلات حل نشود، تئاتر ما به مثابه خانه روی شن است

۱۱:۱۹  -  ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
گفت و گو دیباچه با تهیه‌کننده و کارگردان نماهنگ مسافران خورشید

ساخت نماهنگ تاریخی همانند فیلم تاریخی پرهزینه‌ است/ استفاده از تابلوی ظهر عاشورای مرحوم استاد اسماعیل زاده در نماهنگ

۱۵:۵۰  -  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
تاسوعا و عاشورای حسینی در قاب تصویر دیباچه؛

وقتی باران اشک، موسیقی زمین و آسمان می‌شود

۱۲:۴۸  -  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
دبیر فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

وزارت میراث فرهنگی نگاه حمایتی به بافت تاریخی یزد داشته باشد/ سازه‌های خشتی یزد در معرض خطر سیل قرار دارد

۱۰:۳۵  -  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱
معرفی کتاب به روایت دیباچه

واقعه عاشورا و شخصیت والای امام حسین (ع) در قلم نویسندگان

۱۰:۴۱  -  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱
نسل طلایی شعر و موسیقی، بازهم ستاره ای را از دست داد

« سایه » ادبیات رفت

۱۰:۲۰  -  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
علیرضا زرین ‌دست فیلمبردار مطرح سینمای کشورمان در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

فیلم های مناسبی برای انتخاب و شرکت در اسکار داریم / موقعیت مهدی در اسکار مورد توجه قرار نمیگیرد / با سکانس هایی از فیلم « قهرمان» ارتباط برقرار نکردم

۲۰:۴۴  -  ۰۷ مرداد ۱۴۰۱
روز شمار محرم به روایت دیباچه / ششم و هفتم محرم در قاب تصویر

اینجا ثانیه‌ها به سوگ نشسته اند

۲۰:۰۲  -  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱
پربازدیدها
آخرین اخبار