يکشنبه ۰۶ فروردين ۱۴۰۲  |  Sunday, 26 March 2023

دیباچه

کد خبر: ۵۱۶۲۴
تاریخ انتشار : ۲۱ : ۱۷ - ۲۱ اسفند ۱۴۰۰

آژانس فضایی ناسا یک هلیکوپتر بر روی مریخ به پرواز درآورده است. ناسا اکنون از تلاشی برای آوردن پهپادهای تحویل مخفی و بی صدا به محیط‌های شهری روی زمین و شاید فراتر از آن حمایت می‌کند.

به گزارش cnet، ناسا در حال سرمایه گذاری بر روی نوع جدیدی از پهباد است، پهبادی که با سیستم پیشرانه بدون قطعات متحرک کار می‌کند. آژانس فضایی، تحقیقات در زمینه فناوری‌های آینده‌نگر را از طریق برنامه پیشرفته نوآورانه ناسا تامین می‌کند. آخرین دور از همکاری ناسا با این آژانس فضایی ماه گذشته اعلام شد، در این همکاری پروفسور مهندسی هوافضای MIT، استیون بارت حضور داشت که سال‌ها بر روی یک سیستم پرواز بی‌صدا و حالت جامد کار کرده است.

ناسا روی پهپاد‌های بی‌صدا سرمایه‌گذاری می‌کند

بارت در سال ۲۰۱۸ مقاله‌ای در مورد این فناوری در مجله Nature منتشر کردند. آن‌ها به جای روتور یا پروانه، یک هواپیمای کوچک با یک سری الکترود در زیر بال‌ها ایجاد کردند که یک میدان الکتریکی با ولتاژ بالا ایجاد می‌کند که یونیزه می‌شود و سپس مولکول‌های نیتروژن در جو را شتاب می‌دهد تا هواپیما را به جلو براند. بارت در آن زمان در بیانیه‌ای گفت: "هنوز تا هواپیمایی که بتواند مأموریت مفیدی را انجام دهد، فاصله داریم. این هواپیما باید کارآمدتر باشد و مدت بیشتری پرواز کند."

سیستم محرکه موسوم به الکتروآیرودینامیکی هواپیما محدود است و بارت را به این باور رساند که ممکن است بهترین استفاده از آن برای برخاست و فرود کوچک، الکتریکی، عمودی یا VTOL در منطق شهری باشد. خلاصه پروژه NIAC بارت می‌گوید: "این هواپیما مأموریت‌های تحویل بسته‌ها را در مناطق حساس به سر و صدا یا در شب انجام می‌دهد، یعنی در مکان‌هایی که سروصدا مجاز نخواهد بود."

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
یوسف کرمی، در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

برای پس گرفتن قهرمانی جهان باید صبور باشیم/ تکواندو در کشور پاکستان خیلی غریب است

۱۶:۲۴  -  ۰۴ فروردين ۱۴۰۲
فدراسیون فوتبال با چه ملاکی به « قلعه نویی » رضایت داد؟

امیر قلعه نویی سرمربی تیم ملی ایران شد / اختلاف بر سر مدت و مبلغ قرارداد مانع از نشستن سانچز روی نیمکت تیم ملی شد!

۱۲:۱۵  -  ۲۱ اسفند ۱۴۰۱
با مشخص شدن مجریان ویژه برنامه های سال تحویل شبکه های سیما؛

پروژه حذف احسان علیخانی، علی ضیا و دیگر چهره‌های سرشناس حوزه اجرا در صداوسیما جدی‌تر شد؟

۱۲:۵۱  -  ۲۱ اسفند ۱۴۰۱
رهبر انقلاب در حاشیه مراسم روز درختکاری مطرح کردند + فیلم

مسئولین مسمومیت دانش‌آموزان را با جدیت دنبال کنند/ این جنایت بزرگی است/عوامل این جنایت به اشد مجازات برسند

۱۲:۰۱  -  ۱۵ اسفند ۱۴۰۱