دوشنبه ۱۳ تير ۱۴۰۱  |  Monday, 04 July 2022

دیباچه

کد خبر: ۵۱۴۹۲
تاریخ انتشار : ۲۵ : ۱۸ - ۱۱ بهمن ۱۴۰۰

به گزارش خبرنگار دیباچه؛ افتتاحیه چهلمین جشنواره فیلم فجر امروز دوشنبه ۱۱ بهمن ماه با اکران فیلم «بیرو» به کارگردانی مرتضی علی عباس میرزایی آغاز شد. نشست رسانه‌ای این فیلم با حضور عوامل و اهالی رسانه برگزار شد.

افتتاحیه جشنواره فیلم فجر با اکران «بیرو»/«بیرو» به جوانان برای رسیدن به اهدافشان امید می دهد

در ابتدا مجید برزگر تهیه کننده فیلم «بیرو» گفت: در این شرایط سخت ساخت فیلم‌های مستقل به آخر مسیر خود رسیده است. من دو فیلم داشتم که یکی از آن‌ها به نام «عت مرگ نامعلوم» در جشنواره فیلم فجر اکران حضور ندارد. من بعد از طراحی پروژه «بیرو» وارد کار شدم.  
مرتضی علی عباس میرزایی کارگردان فیلم «بیرو» درخصوص فیلم «بیرو» گفت: به نظر من سینمای مستقل ورای موقعیت مالی است و فکر می‌کنم  این اتفاق برای فیلم سازان کوتاه هم می‌افتد، در فیلم «بیرو» آزادی عمل داشتیم و شما با فیلمی متفاوت رو به رو هستید. یک سری نهاد‌ها وظیفه دارند از فیلم سازان مستقل حمایت کنند تا وارد فیلم سازی بلند شوند.  

او ادامه داد:روزبه پیروز از ابتدای داستان با ما همراه بوده و وارد مرحله تحقیق شدیم البته من میخواستم درباره قهرمان دیگری فیلم بسازم، اما این پیشنهاد روزبه پیروز بود. قطعا بیرانوند گزینه بهتری است، زیرا قهرمان معاصر بوده که با تلاش و پشتکار موفق شده است.

افتتاحیه جشنواره فیلم فجر با اکران «بیرو»/«بیرو» به جوانان برای رسیدن به اهدافشان امید می دهد

مجید برزگر تهیه کننده فیلم «بیرو» گفت: من در کارنامه هنری خود در این مسیر نبودم و از یک جایی به بعد همکاری خود را با گروه شروع کردم، اصلی‌ترین موضوع فیلم امید است که تاکنون چنین تجربه‌ای را در سینما نداشتیم، نکته جالب توجه تاکید بر موضوع مسئولیت پذیری اجتماعی است که مخاطب آن نوجوانان هستند که به موضوع ورزش و امید می‌پردازد. از سویی کارگردان رویه کمیک استریپ و اغراق خوب در داستان پردازی را داشت، این تصمیم پیشتر در سینما نبوده و ورود به چنین پروژه‌ای جالب بود که تولید آن زمان زیادی هم طول کشید.


حسین بیرانوند بازیگر نقش «علیرضا بیرانوند» در این نشست گفت:  من با علیرضا بیرانوند فامیلی نزدیک ندارم، اما از یک ایل هستیم، مجتبی زرین جو مرا به گروه کارگردانی معرفی کرد، الگوی من علیرضا بیرانوند بود و با کمک کارگردان به این نقش رسیدم.

روزبه پیروز ایده پرداز فیلم «بیرو» در این نشست گفت: هدف از بیان داستان علیرضا بیرانوند نشان دادن یک جوان ایرانی بود که امید و تلاش داشته و با وجود موانع بسیار پیروز شده است. با این فیلم به جوانان برای رسیدن به اهدافشان امید می‌دهد.


کارگردان فیلم درخصوص حضور علیرضا بیرانوند در سکانس کوتاهی از فیلم گفت: قطعا علیرضا بیرانوند میتواند بازیگر خوبی باشد، اما ما برهه نوجوانی از زندگی او را در فیلم روایت کردیم.

علی عباس میرزایی افزود: در رشته‌های ورزشی مختلف قهرمان‌های زیادی داریم که متاسفانه دیده نمی‌شوند مانند علی شاه حسینی قهرمان بدمینتون و ... که ظرفیت‌های بسیاری برای ساخت فیلم در این زمینه داریم. فیلم «بیرو» ترکیب واقعیت زندگی بیرانوند و خیال من است به این دلیل که با لنز دوربین دخل و تصرف هم اعمال و در این حقیقت دست می‌بریم.

افتتاحیه جشنواره فیلم فجر با اکران «بیرو»/«بیرو» به جوانان برای رسیدن به اهدافشان امید می دهد

مرتضی علی عباس میرزایی با اشاره به اکران فیلم در سالن برج میلاد بیان کرد: سالن برج میلاد برای اکران فیلم استاندارد نیست و گویی در یک چاله فیلم را تماشا می‌کنید، زیرا صدا و پرسپکتیو مناسب نبوده و این موضوع آزار دهنده است.

مجید یزدانی مدیر فیلمبرداری گفت: این پروژه بسیار سخت و پر چالش‌ بود، زیرا فیلم‌های ورزشی از بیرون از زمین دیده می‌شوند، ولی ما باید  دوربین را به داخل زمین برده و با توپ همراه می شدیم.

 

گزارش از مینا قنبری

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
غفلت بزرگ در حوزه نمایشنامه نویسی

چرا بیشتر نمایش‌های روی صحنه، برگرفته از نمایشنامه‌های خارجی است؟

۱۳:۰۱  -  ۰۸ تير ۱۴۰۱
احمد شفیعی، تهیه کننده سریال « آقای قاضی » در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد:

این اولین ژانر درام قضایی در قالب یک سریال است / بهزاد خلج در نقش یک قاضی واقعی ظاهر شد / فصل دوم سریال آقای قاضی بزودی ساخته می‌شود

۱۷:۰۸  -  ۰۶ تير ۱۴۰۱
ابراهیم فروزش کارگردان و فیلمنامه نویس سینما در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

ارگان‌های دولتی ما بودجه کمی در سال برای ساخت یک فیلم بلند دارند / امیدوارم این کارگروه فارابی قدم‌های مثبتی بردارد

۱۷:۰۳  -  ۰۴ تير ۱۴۰۱
گفت و گو دیباچه با جهانگیر کوثری تهیه کننده مطرح سینما

الزامی بودن نگاه سیاسی فیلم‌ها برای قبولی در جشنواره های خارجی را قبول ندارم ؛ آیا رنگ خدا سیاسی بود؟

۱۳:۱۸  -  ۰۲ تير ۱۴۰۱
غلامرضا مازندرانی، سرمربی تیم ملی کبدی در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

هر اردوی تیم‌ملی برای فدراسیون ۱۵۰ میلیون آب می‌خورد/ برای حضور در لیگ جهانی سهمیه بیشتری را تقاضا خواهیم کرد

۱۱:۵۴  -  ۰۲ تير ۱۴۰۱
مدیر سینما سپیده، تهیه‌کننده فیلم تقاطع و یک منتقد سینما در گفت و گو با دیباچه مطرح کردند؛

طرح شناور بلیط سینما ، گیشه را پرُ رونق می‌کند/ حوزه هنری با اموال بیت‌المال فیلم خوب بسازد/ این طرح در نقش مُسَکِن عمل می‌کند

۱۶:۳۶  -  ۰۶ تير ۱۴۰۱
پربازدیدها
آخرین اخبار