چهارشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۱  |  Wednesday, 25 May 2022

دیباچه

کد خبر: ۵۱۴۸۹
تاریخ انتشار : ۱۵ : ۱۰ - ۱۲ بهمن ۱۴۰۰

زهرا فرود : "محمود سلامیان "کارگردان و تهیه کننده سری هفتم مجموعه پرطرفدار "مل مل" فعالیت در عرصه کارگردانی را از سال ۷۸ با ساخت مستندهای دفاع مقدس در مجموعه روایت فتح آغاز کرد و با تهیه برنامه های" عصر بخیر بچه ها" و "مل مل " در سال ۸۷ برای گروه کودک شبکه دو، پا به عرصه تهیه کنندگی گذاشت. او که هم اکنون کارگردانی وتهیه کنندگی سری جدید مجموعه عروسکی "مل مل" را برای پخش از شبکه کودک برعهده دارد می گوید :سری هفتم این مجموعه با رویکرد مباحث بهداشت جسم و روان در راستای حفظ زندگی سالم، پخش خود را از اسفند سال جاری آغاز خواهد کرد.

فصل جدید

"محمود سلامیان " کارگردان وتهیه کننده مجموعه" مل مل " به خبرنگار دیباچه گفت:فصل جدید" مل مل "با محوریت زندگی سالم، بهداشت و تشویق مخاطبان کودک به انجام فعالیتهای پیشگیرانه برای حفظ سلامتی بدن و روان با مشارکت وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی در ۱۲۰ قسمت ۵۴ دقیقه ای تولید و پخش خواهد شد.

او افزود:در فصل جدید این برنامه ، مخاطبان با یک مجله تصویری پرریتم و با نشاط مواجه خواهند شد که در قالب آیتم های متعددی طراحی شده و موضوع این آیتم ها هم اکنون در مرحله نگارش هستند.

سلامیان با بیان اینکه از ابتدای فعالیتش در جایگاه کارگردانی و تهیه کنندگی، تمام پروژه هایی که تولید نموده در حوزه کودک و نوجوان است ادامه داد: تا کنون ۷ آیتم مختلف همچون" گزارش بارون"،" پچل نباشیم" ، "دکتر بعد از این"، "خوش مزه بازی"، "جون دل" ، "کلمه دونی "و" ماشین سلامت" برای فصل جدید طراحی شده است که درآیتم
"گزارش بارون" به پخش گزارش هایی خواهیم پرداخت که بر اساس موضوع و محور اصلی مجموعه "مل مل" از سوی مخاطبان ارسال شده اند.در آیتم
"پچل نباشیم" که با حضور عروسک جدیدی که با تکنیک باتومی و توسط ۳ عروسگ گردان حرکت خواهند کرد به موضوع اصلاح رفتارهای غیربهداشتی خواهیم پرداخت ."دکتر بعد از این" از دیگر آیتم های مجموعه" مل مل " است که با حضور عروسک جدیدی به نام ملیناز که خواهر کوچک تر مل مل است به آموزش های کوتاه بهداشتی و سلامت خواهد پرداخت.
وی گفت: این مجموعه در آیتم خوشمزه بازی " که توسط ننه نقلی اجرا می شود به معرفی غذاها و مواد غذایی سالم و ارگانیک می پردازد و در بخش
"جون دل" که با هدف ایجاد انگیزه ،امید و حفظ سلامت روح و روان کودکان طراحی شده عروسک بزرگ آقا اجرای آن را برعهده خواهد داشت .همچنین در" کلمه دونی "مباحثه های طنازانه پیرامون آموزش واژه ها و مفاهیم مرتبط با حوزه بهداشت وسلامت فردی و خانواده بین عروسک بُزباش و فرشاد مجری برنامه رد وبدل می شود.
سلامیان اظهار داشت:"ماشین سلامت" هفتمین آیتم مجموعه "مل مل " است که بخش سیار برنامه محسوب می شود و در آن مجری و عروسکها بین بچه های محله ها و روستاها و شهرهای مختلف حضور پیدا میکنند و با آنها پیرامون محور اصلی برنامه گفتگو خواهند کرد.

فصل جدید

این کارگردان و تهیه کننده افزود: در فصل هفتم مل مل که از اسفندماه سال جاری آغاز خواهد شد علاوه بر مجری برنامه که گلی باقلوازاده است، از حضور یک بازیگر مهمان نیز استفاده خواهد شد که در مرحله انتخاب توسط تیم کارگردانی و تولید قرار دارد. و
تولید ترانه ها و سرودهای جدید با صدای مل مل از دیگر بخش های فصل جدید مل مل برای مخاطبان است.
همچنین مجموعه "مل مل" که جزو پرمخاطب ترین برنامه های سیما در سالهای اخیر بوده در تلاش است با حفظ حجم گسترده مخاطبانش تعامل بیشتری با کودکان در سراسر ایران برقرار نماید.
گفتنی است برخی از عوامل تولید برنامه در این فصل عبارتند از:
سردبیر: دکتر مریم داورنیا
مجری بازیگران: فاطمه امینی، فرشاد حسن پور
گویندگان عروسک: تینا هاشمی، مرتضی مشکات
عروسک گردانان: حسین نعیمی ذاکر، رها یزدانی
شاعر: معصومه مرادی، آزاده فرهنگیان
ساخت عروسکها: منیر مولوی زاده، بهناز مهدی خواه

فصل جدید

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفت و گو دیباچه با "علی توکل نیا " کارگردان فیلم سینمایی "چندمیگیری گریه کنی۲"

اعتقادی به انتقال پیام به واسطه ساخت آثار نمایشی ندارم / " چند میگیری گریه کنی ۲" کمدی‌تر و شیرین‌تر از فصل اول آن است!

۱۳:۱۹  -  ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱
احمد کاوری کارگردان و بازیگر تلویزیون در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

محسن برمهانی، انتخاب شایسته‌ای برای سمت معاونت سیما است / امیدوارم بحران مخاطب رسانه ملی برطرف شود

۱۳:۳۷  -  ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱
گفت و گو دیباچه با « مجتبی فلاحی » بازیگر سریال «حکم رشد»

« حکم رشد » بیشترین بازدید را در « تلوبیون» داشته ، این نشان‌ از قصه جذاب و بازی قابل قبول نقش آفرینان دارد!

۱۳:۵۶  -  ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱
حجت الاسلام شهاب مرادی در گفت و گو اختصاصی با دیباچه مطرح کرد

استاد " فاطمی نیا "نسخه دوم کسی نبود

۱۲:۰۱  -  ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱
گفت و گو اختصاصی «دیباچه» با "سعید عمرانی" معاون قضایی دادستان کل کشور

هرموضوعی که عفت عمومی را جریحه دار کند، دادستان با قاطعیت وبدون شکایت شکات به آن ورود خواهد کرد

۱۵:۴۶  -  ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱
پربازدیدها
آخرین اخبار