يکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰  |  Sunday, 17 October 2021

دیباچه

کد خبر: ۵۱۰۱۳
تاریخ انتشار : ۵۵ : ۱۰ - ۱۲ مهر ۱۴۰۰

رضا فیاضی گفت: در سال های گذشته سریال های " قصه های تا به تا " و " دنیای شیرین" برای بچه ها خاطره ساختند اما الان به جز خاله , عمه و عمو که ماندگار هم نیستند چیزی برای بچه ها وجود ندارد.

رضا فیاضی بازیگر , نویسنده و کارگردان درخصوص تازه ترین فعالیت خود در گفت و گو با خبرنگار دیباچه گفت: من درسریالی به نام "سایه های رعنا" به کارگردانی داریوش جهانگیری  و تهیه کنندگی علی خانی و در کنار هنرمندانی همچون محمود پاک نیت , مَهوَش صبرکن و چندی از بازیگران بازی می کنم.قصه این سریال اجتماعی بسیار جذاب است.

الان به جز خاله، عمه و عمو که ماندگار هم نیستند چیزی برای بچه‌ها وجود ندارد |: چند بار من و مجید قناد طرح‌هایی ارائه دادیم گفتند کو اسپانسرتان؟

« فیاضی » درخصوص فعالیت خود در جزیره کیش بیان کرد : تقریبا پنج سال پیش بعد از اجرای نمایش "پدر یک دقیقه ای" در تالار هنر شرایطی ایجاد شد که در کیش زندگی کنم , آنجا کتاب فروشی و موسسه آموزشی به راه انداختم ,تدریس می کردم و یک سالن نمایشی کوچک عروسکی ایجاد کردم که با شیوع ویروس کرونا وضعیت ما هم بهم ریخت و همه تعطیل شدند , ناچار به تهران بازگشتم اما در حال حاضر بین تهران و کیش در رفت و آمد هستم زیرا کتاب فروشی ما در جزیره کیش همچنان دایر است. بعد از بازگشت به تهران در چند سریال از جمله سریال "جزر و مد" بازی و در حال حاضر قراردادی برای بازی در "خانواده خوشنام" دارم. البته در این سال ها بیشتر کارهای ادبی هم انجام داده ام.

الان به جز خاله، عمه و عمو که ماندگار هم نیستند چیزی برای بچه‌ها وجود ندارد |: چند بار من و مجید قناد طرح‌هایی ارائه دادیم گفتند کو اسپانسرتان؟

بازیگر نقش «جمال آقا جمالی» با اشاره به جدی نگرفتن تئاتر و سینمای کودک و نوجوان اظهار داشت: زمانی که اتفاقی برای تئاتر کودک و نوجوان نمی افتد , دل آدم به درد می آید, این فاجعه است.البته خانواده ها هم از تئاتر و فیلم های کودک استقبالی ندارند و تعداد کمی به تماشای نمایش های کودک می نشینند به همین دلیل در بیشتر کارهای سینمایی و تلویزیونی شاهد رکود عجیب و غریبی هستم. متاسفانه تئاتر و فیلم در زمینه کودک جدی گرفته نمی شود . در سال های گذشته سریال های " قصه های تا به تا" و " دنیای شیرین" برای بچه ها خاطره ساختند اما الان به جز خاله , عمه و عمو که ماندگار هم نیستند چیزی برای بچه ها وجود ندارد.

او خاطرنشان کرد : چند بار من و مجید قناد طرح هایی ارائه دادیم و حتی بسیار اذیت شدیم و درنهایت هم گفتند باید اسپانسر داشته باشید اما ما اسپانسری نداشتیم. تمام وجودم پَر می کشد که کاری برای بچه ها انجام دهم.سابقه ما و دوستان دیگر نشان می دهد که وقت و عمر خود را برای کار کودک گذاشتیم و چه اشکال دارد دوباره همان اتفاق بیفتد و یک سریال خوب برای کودکان ساخته شود که در ذهن ها بماند.

'tگفتگو از : مینا قنبری

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفتگو «دیباچه» با معین راهبر خواننده، آهنگساز و تنظیم کننده موسیقی

احساس میکنم خیلی وقت‌ها ما غرب زده میشویم | کل دنیا، موسیقی نواحی مختلف این مرزو بوم را دوست دارند

۱۷:۲۰  -  ۲۱ مهر ۱۴۰۰
گفتگو اختصاصی «دیباچه» با مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ( گزارش میدانی )

متولی ساماندهی دستفروشان متروی تهران کیست!? / ۶۰ میلیارد تومان هزینه اوِرهال قطار‌های مترو | چرا دولت ها اهمیتی به بروزرسانی سیستم مترو نمی دهند؟

۱۶:۴۱  -  ۲۱ مهر ۱۴۰۰
ابراهیم فروزش؛ کارگردان صاحب سبک سینمای کودک و نوجوان به دیباچه گفت:

آثار خوب نویسندگان قدیم و جدید، انعکاسی از زندگی روزمره کودکان و نوجوانان ایرانی است

۱۲:۰۴  -  ۲۱ مهر ۱۴۰۰
مروری بر مهمترین خبر‌های مرتبط تلویزیون و سریال‌های خارجی

سری جدی فوتبال برتر آمد ؛ عادل نیامد!

۱۷:۰۲  -  ۲۰ مهر ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها