شنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۰  |  Saturday, 25 September 2021

دیباچه

کد خبر: ۵۰۷۹۵
تاریخ انتشار : ۵۳ : ۱۴ - ۰۵ مرداد ۱۴۰۰
مجید کیانی نوازنده پیشکسوت سنتور در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

مجید کیانی می گوید دلیل این همه بی تفاوتی نسبت به موسیقی را نمی دانم. هر هنری ارزشمند است ولی مگر می شود در یک مملکت هنر سینما را از همه جهت بالا ببریم و هنر موسیقی را فقط سرکوب کنیم.
مجید کیانی نوازنده پیشکسوت سنتور در گفتگو با خبرنگار موسیقی دیباچه گفت: درست است که موسیقی و هنر همیشه راه خود را پیدا می کند ولی در هر جامعه ای شرایطی باید فراهم شود تا هنرمندان بتوانند هنر خود را ارائه دهند. در همه جای دنیا کرونا شرایط جدیدی را به وجود آورده است ولی تنها کشور ما است که هنر انقدر جدی آسیب دید. مسئولین در شرایط بحران باید کار کنند یعنی اینکه همیشه حتی در شرایط بحرانی راهی برای ارائه هنر است فقط باید از هنرمندان حمایت شود تا بتوانند آثار ماندگار خلق کنند.
این نوازنده در ادامه بیان کرد: مهم ترین سوال این است که هنرمندان جوان چگونه باید در این حوزه فعالیت کنند؟ چندین سال ساز زدن و یاد گرفتن موسیقی نیاز به برنامه ریزی بلند مدت دارد که جوانان به تنهایی نمی توانند این کار را انجام دهند. پیشکسوتان در حد توان خود به جوانان آموزش می دهند تا بتوانند هنر را زنده نگه دارند و از یک جایی به بعد به عهده نهادهای دولتی است که از هنر این جوانان حمایت کنند.
وی افزود: وضعیت موسیقی روز به روز بدتر می شود و اگر فکری به حال موسیقی نشود چیزی از این هنر باقی نمی ماند. واقعا سخت است که بگوییم موسیقی یک سال و نیم است که تعطیل شده ولی این واقعیت است. هنرمندانی که دغدغه موسیقی را دارند واقعا ناراحت هستند زیرا امکانات لازم را ندارند تا باعث پیشرفت این هنر شوند.
این هنرمند در ادامه خاطرنشان کرد: متاسفانه صدا و سیما به عنوان یک نهاد در تمامی این سالها فقط جلوی موسیقی را گرفته است در صورتیکه به کمک این نهاد می توانیم کودکان و جوانان را با هنر موسیقی بیشتر آشنا کنیم. دلیل این همه بی تفاوتی نسبت به موسیقی را نمی دانم. هر هنری ارزشمند است ولی مگر می شود در یک مملکت هنر سینما را از همه جهت بالا ببریم و هنر موسیقی را فقط سرکوب کنیم.
وی در پایان گفت: خیلی ها می گویند پیشکسوتان موسیقی سکوت کرده اند بله درست است زیرا سالیان سال است که ما هشدار دادیم موسیقی در وضعیت بدی قرار دارد ولی هیچ گوش شنوایی وجود ندارد و هیچ شرایطی فراهم نمی کنند تا پیشکسوتان راهی برای پیشرفت این هنر باز کنند.


گفتگو از غزاله سعادتی

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفتگو دیباچه با محسن امامیان نویسنده کتاب "سعی هشتم"

تغییر ساختار مدیریتی در سازمان صدا و سیما مانع از ساخت سریال ۲۶ قسمتی حضرت هاجر (ع) شد!

۱۰:۲۸  -  ۰۱ مهر ۱۴۰۰
«زهرا بهروز منش» بازیگر سریال «قبله عالم» در گفتگو با " دیباچه"

چرا باعث می‌شوید یک نفر اسم خود را از اثرش پاک کند ? | با اعمال سانسور، قسمت ۵ و ۶ «قبله عالم» کاملا در هم ادغام شده است!

۱۲:۲۶  -  ۲۹ شهريور ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار