دوشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  Monday, 17 May 2021

دیباچه

کد خبر: ۵۰۳۰۶
تاریخ انتشار : ۴۷ : ۱۵ - ۰۵ شهريور ۱۳۹۹

 لیلی گلستان از ماجرای سال‌ها توقیف کتاب «زندگی در پیش ‌رو» و در نهایت صوتی شدن آن می‌گوید.

مترجم کتاب «زندگی در پیش‌ رو» با اعلام خبر صوتی شدن این کتاب که توسط آزاده صمدی خوانده شده است، درباره چگونگی صوتی شدن آن گفت: مجوز انتشار این کتاب را بعد از مدت‌ها توقیف گرفتیم و نشر ثالث آن را منتشر کرد. این نشر مدتی است که کتاب‌ها را صوتی می‌کند. حالا هم نوبت «زندگی در پیش ‌رو» رسید. خودشان خانم آزاده صمدی را انتخاب کرده بودند که انتخاب بسیار خوبی بود و ایشان کتاب را خواندند. 

کتاب توقیف شده ای که با صدای آزاده صمدی صوتی شد !

او در ادامه بیان کرد: این کتاب در طی سال‌ها مدام توقیف و آزاد شد. قبل از انقلاب چاپ شده بود و وقتی چاپ شد خیلی محبوب واقع شد. بعد از انقلاب جلو چاپ مجدد آن را در انتشارات امیرکبیر گرفتند به دلیل این‌که خود افرادی که امیرکبیر را گرفته بودند به من گفتند این پسربچه‌ خیلی بی‌تربیت است و تو باید او را تربیت کنی تا ما بتوانیم کتاب را دربیاوریم. من خنده‌ام گرفت و گفتم که من بچه دیگران را تربیت نمی‌کنم، شما هم کتاب را درنیاورید. خیلی اصرار کردند که ما می‌خواهیم این کتاب را دربیاوریم، من هم گفتم که نه، درنیاورید، من این بچه را اصلاح نخواهم کرد.

گلستان در توضیحی درباره داستان «زندگی در پیش ‌رو» گفت: این کتاب درباره بچه‌ای است که در یک محله بدنام بزرگ شده و نمی‌داند پدر و مادرش کجا هستند و پیرزنی از او نگهداری می‌کند. این بچه نمی‌تواند خیلی باادب باشد و ادبیات مودبانه‌ای داشته باشد و این طبیعی است. اما متاسفانه آن‌ها قبول نکردند که من این بچه را تربیت نکنم. بعد از ۱۰ سال من رفتم و حق انتشار کتاب را از آن‌ها گرفتم و توسط ناشر دیگری کتاب منتشر شد، بعد دوباره خود ناشر لغو مجوز شد و کتاب درنیامد. بالاخره من آن را به نشر ثالث دادم و آن‌ها آن را منتشر کردند. حالا هم صوتی شده که فکر می‌کنم از آن صوتی‌های موفق شود. 

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
نویسنده «توفان سال موش» در گفتگو با دیباچه :

 رمان در دنیا بیشتر از داستان کوتاه مخاطب دارد/ ما عادت نداریم در خلوت، وقتمان را با کتاب پُر کنیم!

۱۳:۴۳  -  ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰
« مائده طهماسبی » بازیگر سینما ، تئاتر و تلویزیون در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد:

ناراحتم از اینکه در سریال "می‌خواهم زنده بمانم" نقشم سانسور شد و از سر و ته آن زدند! | تلویزیون باید تکانی به خود بدهد و کیفیت کار‌ها را بالاتر ببرد

۱۲:۴۳  -  ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰
برنامه «مدیا» | گفتگو منتشر نشده دیباچه با معصومه ابتکار«معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری»

فیلم‌هایی که با مسئولین شوخی می‌کنند اگر جهت دار نباشند دوستشان دارم | سینمای رخشان بنی اعتماد برایم جذاب است| کیمیا علیزاده خطای محاسباتی کرد!

۱۵:۴۷  -  ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰
گپ و گفت « دیباچه » با سیروس همتی

بودجه یکسال تئاتر را بین هنرمندان این حوزه تقسیم کنیم |  موافق تئاتر آنلاین هستم!

۱۱:۲۶  -  ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰
اندرحکایت بازگشایی دوباره سینماهای ایران

این سینما دیگر سینما نمی شود!

۱۳:۲۷  -  ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰
نویسنده «کابوس‌های درخت پرتقال» در گفتگو با دیباچه:

زنگ تفریحم، ترجمه آثار کودک و نوجوان است | رمان سوم من، موضوع پیچیده ومتفاوت تری دارد!

۱۰:۳۸  -  ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰
« بابک کریمی» بازیگر مطرح سینمای ایران در گفت و گویی اختصاصی با " دیباچه " گفت :

فیلم‌هایی که در ایران بازی کرده‌ام تأثیر بیشتری در کسب موفقیت‌های کاری من داشته‌اند | سریال های نمایش خانگی شبیه به سریال‌های آبکی تلویزیونی نیستند!

۱۲:۲۹  -  ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰
پربازدیدها