پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰  |  Thursday, 02 December 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۸۸۱۰
تاریخ انتشار : ۲۷ : ۱۰ - ۰۱ شهريور ۱۳۹۷

کارگردان و تهیه کننده سینما گفت: در حال حاضر همه گونه های فیلم به اندازه خود می فروشند اما علت پرفروش بودن مداوم طنزها این است که سطح سلیقه جامعه پایین آمده است.

فرزاد موتمن در گفت و گو با خبرنگار سینما دیباچه درباره پرفروش بودن فیلم های طنز، اظهار کرد: التبه پرفروش بودن تنها مختص به فیلم های طنز نیست اما دلیل اصلی موضوع این است که جامعه ما در سال های اخیر طیف و سلیقه سینمایی خود را از دست داده است.

وی ادامه داد: در زمان های گذشته انواع فیلم ها به نمایش درمی آمد و هرکدام فروش مناسبی هم داشتند اما در حال حاضر بیشتر آثار سینمایی یکنواخت شده اند.

کارگردان فیلم سینمایی «پوپک و مش ماشالله» افزود: درحال حاضر بدترین فیلم ها دربهترین سینما و یک شاهکار در بدترین سینماها نمایش داده می شود.

موتمن به پایین آمدن سطح سلیقه مخاطب اشاره کرد و گفت: متأسفانه سلیقه سینمایی جامعه از بین رفته و جامعه حساسیت های خود را از دست داده بنابراین یک خانواده تصمیم می گیرد به معنای فیلم توجه نکند و با چیپس و پفک وارد سالن سینما شود که اتفاق غم انگیزی است.

** بازیگران امروزی، ستاره نیستند

کارگردان فیلم سینمایی «سایه روشن» همچنین به کنترل همه جانبه سینما توسط مسئوولان اشاره و تأکید کرد: تلاشی که مسئوولان کشور در راستای کنترل همه جانبه و اینکه همه چیز حتی فیلم و فیلمنامه را کنترل کنند، عده ای را پروار کنند و عده ای را به سختی مجوز دهند باعث شده تا آدم هایی که می توانستند در این سینما شاهکار بسازند به عقب رانده شوند.

موتمن همچنین درباره ستاره های امروزی سینمای ایران، یادآور شد: متأسفانه

هیچکدام از افرادی که ستاره شناخته شده اند به معنای واقعی ستاره نیستند.

وی تصریح کرد: این افراد به دلیل اینکه در شرایط بحران هستیم، ستاره شناخته شده اند. در دهه 60 و در دهه 70 بحران کمتر بود، نیکی کریمی ،ابوالفضل پورعرب و فریبرزعرب نیا ستاره های سینما بودند که واقعا هنر را در کارهایشان می دیدیم.

** سراسرشب به من نزدیک است

کارگردان فیلم سینمایی «جعبه موسیقی» درباره آخرین فعالیت های خود، گفت: فیلم سراسر شب آخرین کاری که انجام داده ام و اولین فیلمی است که خودم فیلمنامه اش را نوشتم.

موتمن ادامه داد: درحال حاضر این فیلم پروانه نمایش دریافت کرده و آماده اکران است.

وی افزود: امیدوارم تماشاچی فیلم سراسر شب را دوست داشته باشد چرا که به خودم بسیار نزدیک است.

** فیلم همزمان با آمریکا و اروپا اکران شود

کارگردان فیلم سینمایی «بیداری» درباره اکران فیلم های خارجی در سینماها، تأکید کرد: درست است که فیلم خارجی در سینماها باید اکران شود اما شکل پخش این فیلم ها در ایران بی خاصیت است.

موتمن یادآورشد: در واقع ما نمی توانیم به شکل مناسبی این فیلم ها را اکران کنیم بنابراین وقتی فیلم ها سانسور شود، داستان و کاراکترها تغییر کنند، فیلم خاصیت خود را از دست می دهد.

وی به ضوابط موجود در کشورمان اشاره کرد و گفت: متأسفانه قوانین اجازه پخش همه فیلم ها را به ما نمی دهد.

این کارگردان با بیان اینکه فیلم های اکرانی زمانی جذاب می شود که با نمایش آنها در آمریکا و اروپا همزمان شود، خاطر نشان کرد: باید فیلم خارجی را نمایش دهیم چرا که به نفع سینمای ملی است اما این فیلم ها باید قبل از اینکه توسط دست فروش ها در خیابان به فروش برسد، در پرده سینما اکران شود.

گفت و گو از : نازنین میرزایی


منبع: دیباچه
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
"تورج نصر " دوبلور برجسته وبازیگرسینماوتلویزیون به دیباچه گفت

تیپ گویی در عرصه دوبله یک هنر فاخراست | باب شدن پخش سریال های چینی و کُره ای بسیار قدیمی، از کمیت وکیفیت هنر دوبله کاسته!

۱۵:۱۳  -  ۱۰ آذر ۱۴۰۰
گفت و گو دیباچه با "آرش آصفی" بازیگر سینما و تلویزیون

« سرجوخه » در تلویزیون تابوشکنی کرد | پرداخت به شخصیت‌های امنیتی در تولیدات نمایشی کم رنگ است

۱۳:۱۰  -  ۰۹ آذر ۱۴۰۰
سوال و جواب دیباچه با بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون

«شیوا خنیاگر»: با گذشت سال ها، سوژه‌ها به سمت تکرار رفتند و اصالت خود را از دست دادند!

۱۴:۰۳  -  ۰۷ آذر ۱۴۰۰
گپ خودمانی «دیباچه» با علی مشهدی درباره سریال‌های طنزی که روزگاری «خیابان خالی کن» بودند

بازیگران مطرح ِحوزه طنز ، به خاطر متن و قصه خوب سریالها ،درخشیدند/مجری «سریالیست» ایرادهایی ازسریالم گرفت که منطقی نبود/ذره ای تلویزیون ما را درک کند

۱۱:۵۸  -  ۰۶ آذر ۱۴۰۰
بازیگر فیلم سینمایی «منصور» در گفتگو با دیباچه مطرح کرد:

محسن قصابیان: «منصور» عِرق ملی وامید را در جامعه بسط می‌دهد

۱۰:۳۷  -  ۰۶ آذر ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار