يکشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  Sunday, 16 May 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۸۷۹۵
تاریخ انتشار : ۴۸ : ۰۹ - ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
گپ اختصاصی دیباچه - به یاد استاد عزت الله انتظامی

گوهر خیراندیش بازیگر سینما و تلویزیون در گفتگو با خبرنگار  دیباچه اظهار داشت: تمام مدتی که در کنار استادم عزت‌الله انتظامی سعادت بازی داشتم یا در ارتباط با خانواده هنرمندشان درسهای بزرگی از ایشان آموختم. استاد انتظامی به من آموختند که قبل از بازیگر خوب بودن باید انسان خوبی باشم.

«خیراندیش »خاطرنشان کرد: استاد عزت‌الله انتظامی انسان بزرگی بودند. ایشان همیشه دغدغه کسانی را داشتند که ممکن است خانه‌نشین باشند و همیشه به دنبال جمع‌آوری حقوقی بودند تا بتوانند توسط آن گره از مشکلات افراد باز کنند و با حرمت و احترام بسیار این مبلغ را به افراد نیازمند می‌رساندند. عزت‌الله انتظامی علاوه بر بازیگری و کارهای خیرخواهانه‌ای که انجام میداد همیشه به فکر هنرمندان خانه‌نشین بود و ما شاهد هستیم که هیچگاه از تلاش برای رشد و تعالی هنر این کشور کوتاهی نمی‌کرد.

وی افزود: ایشان به من آموختند که شأن و منزلت هنر بازیگری را بدانم و هر کاری را نپذیرم. من در طول زندگی درسهای بزرگی از استاد انتظامی گرفتم. بازیگر خوب بودن به هیچ‌وجه به تعداد بالای فیلم‌ها مربوط نمی‌شود، بازیگر خوب انتخاب‌های درست دارد و با بازی‌های درخشانش در تاریخ هنر یک کشور جاودان می‌شود. مطمئناَ عزت‌الله انتظامی یکی از همین بازیگر‌ها است.

بازیگر فیلم سینمایی «سایه‌ خیال» در ادامه اظهار داشت: روز گذشته که از درگذشت استاد انتظامی باخبر شدم توانستم در کنار خانواده ایشان باشم. مجید انتظامی نیز از دردانه‌های هنر ایران است و من دیروز از خانواده وی عذرخواهی کردم که فردا نمی‌توانم در مراسم تشییع پیکر استاد انتظامی حاضر باشم چرا که باید برای بازی در فیلم «مشت آخر» به شمال کشور بروم تا تصویربرداری این فیلم نیز پس از اتفاقی که برای آقای مهدی فخیم‌زاده رخ داد به اتمام برسد.

این بازیگر در پایان با اشاره به درگذشت سید ضیاءالدین دری کارگردان سینما و تلویزیون اظهار داشت: متأسفانه ما روز گذشته کارگردان خوب کشورمان آقای سید ضیاءالدین دری را نیز از دست دادیم. من مدتی طولانی در سریال «کلاه پهلوی» افتخار همکاری با ایشان را داشتم. مرحوم دری نیز برای من همانند یک استاد بزرگ است و در تاریخ سینما و تلویزیون ایران مطمئناَ از ایشان به نیکی یاد خواهد شد.

خیراندیش در پایان افزود: متأسفانه آقای جمشید مشایخی و یدالله صمدی نیز این روزها در بستر بیماری به سر می‌برند و امیدوارم هرچه سریعتر این دو بزرگوار را در بهبودی کامل ببینیم. درگیری برخی پیشکسوتان هنر این کشور با بیماری و از طرفی مشکلات اقتصادی و شرایط روحی در کشور از دغدغه‌هایی است که نمی‌توان فراموششان کرد.

گفت و گو از: علی ناصریمنبع: دیباچه
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
نویسنده «توفان سال موش» در گفتگو با دیباچه :

 رمان در دنیا بیشتر از داستان کوتاه مخاطب دارد/ ما عادت نداریم در خلوت، وقتمان را با کتاب پُر کنیم!

۱۳:۴۳  -  ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰
« مائده طهماسبی » بازیگر سینما ، تئاتر و تلویزیون در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد:

ناراحتم از اینکه در سریال "می‌خواهم زنده بمانم" نقشم سانسور شد و از سر و ته آن زدند! | تلویزیون باید تکانی به خود بدهد و کیفیت کار‌ها را بالاتر ببرد

۱۲:۴۳  -  ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰
برنامه «مدیا» | گفتگو منتشر نشده دیباچه با معصومه ابتکار«معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری»

فیلم‌هایی که با مسئولین شوخی می‌کنند اگر جهت دار نباشند دوستشان دارم | سینمای رخشان بنی اعتماد برایم جذاب است| کیمیا علیزاده خطای محاسباتی کرد!

۱۵:۴۷  -  ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰
گپ و گفت « دیباچه » با سیروس همتی

بودجه یکسال تئاتر را بین هنرمندان این حوزه تقسیم کنیم |  موافق تئاتر آنلاین هستم!

۱۱:۲۶  -  ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰
اندرحکایت بازگشایی دوباره سینماهای ایران

این سینما دیگر سینما نمی شود!

۱۳:۲۷  -  ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰
نویسنده «کابوس‌های درخت پرتقال» در گفتگو با دیباچه:

زنگ تفریحم، ترجمه آثار کودک و نوجوان است | رمان سوم من، موضوع پیچیده ومتفاوت تری دارد!

۱۰:۳۸  -  ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰
« بابک کریمی» بازیگر مطرح سینمای ایران در گفت و گویی اختصاصی با " دیباچه " گفت :

فیلم‌هایی که در ایران بازی کرده‌ام تأثیر بیشتری در کسب موفقیت‌های کاری من داشته‌اند | سریال های نمایش خانگی شبیه به سریال‌های آبکی تلویزیونی نیستند!

۱۲:۲۹  -  ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰
پربازدیدها