شنبه ۲۸ فروردين ۱۴۰۰  |  Saturday, 17 April 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۸۳۱۸
تاریخ انتشار : ۴۱ : ۱۹ - ۱۹ بهمن ۱۳۹۶


به گزارش «دیباچه»،«مونا بانکی پور» بازیگر سینما و تلویزیون این روزها به واسطه اکران فیلم تنها پسرش،«دارا حیایی» مورد قضاوت هایی قرار گرفته که شاید بتوان از این عنوان برایش استفاده کرد: «تلاش های بی رحمانه برای زیرسوال بردن عواطف مادری»
مادری که در گفت و گو اختصاصی  با «دیباچه» می گوید،21 سال است برای فرزندش کم نگذاشته و شب و روزش را با «دارا»،گذرانده؛فرزندی که در فیلم جدید «حمید نعمت الله» ،نقش پسر« امین حیایی» را در «شعله ور» ایفا  کرده است.
«بانکی پور» که با بغض  های مادرانه، به حواشی این روزهاو قضاوت های برخی از مردم  اشاره می کند ،که ناآگاهانه اورا به مادری تشبیه کردند، که برای سوءاستفاده از جایگاه کنونی پسرش به ایران برگشته تا سر زبان ها بیافتد و برای «دارا» مادری نکرده،به پیشنهاد خبرنگار« دیباچه»،حاضر شد تا برای دقایقی کوتاه، پاسخگوی سوالاتی باشد که شاید بتواند،در بازار شایعه پراکنی و قضاوت های عجولانه اینستاگرامی،سکانس آخر این حواشی را با «پایان بسته» ما همراه کند.
«بانکی پور» که بیشتر اورا با سریال «خواب و بیدار» «مهدی فخیم زاده» میشناسیم که در این سریال پربیننده ،نقش همسر «دانیال حکیمی» را بازی می کرد و همچنین،در فیلم سینمایی «خانه ای در شن» هم بازی داشته و کارگردانی سه فیلم کوتاه را در کارنامه کاری خود به ثبت رسانده، علت کم کاریش در حوزه بازیگری را ،مشغله کاری و بزرگ کردن «دارا» عنوان می کند.
* از او درباره حواشی این روزها پرسیدیم،می گوید:
" متاسفانه این روزها روزهای خوبی برای من نبوده ،به خاطر اینکه بی رحمانه مورد قضاوت هایی قرار گرفتم که به شأن  و مقام بزرگ« مادر» توهین شد.بدترین روزهایی که هرگز فکرش را نمی کردم اینطور با دروغ ها و شیطنت های صفحات اینستاگرامی با حیثیت من بازی شود.
*مادر«دارا حیایی» ،که روز اکران فیلم پسرش به پردیس ملت،محل اکران فیلم های جشنواره فیلم فجر برای اهالی رسانه ،آمده بود،به آن روز اشاره می کند:
روز اکران فیلم« شعله ور» در پردیس ملت ،شوق عجیبی داشتم،طبیعی است ،تنها فرزند عزیزم،در فیلم یک کارگردان بزرگ بازی کرده واتفاقا نقش فرزند آقای« حیایی» را بازی می کند که می تواند برای من مادر، آن تصویر متفاوت تر از دیگران معنا شود.
وقتی به پردیس ملت آمدم،نمی خواستم کسی متوجه شود،مادر«دارا» در سالن نشست خبری حضور دارد و به همین دلیل تنها یک خبرنگار من را شناخت و به توصیه پسرم حاضر شدم مقابل دوربینشان قرار بگیرم؛گفت و گویی که البته به زعم خودم بد نبود اما شاید به دلیل عدم تمرکز کافی ،بهتر بود در فرصت مناسب تری انجام میشد، اما در نهایت خوشبختانه این مصاحبه بدون هرگونه سانسوری منتشر شد.
.متاسفانه پس از انتشار مصاحبه من، به صورت باورنکردنی ای،ویدئوهایی را در صفحات مجازی به خصوص در اینستاگرام مشاهده می کردم که حرفهای من را وارونه جلوه می داد و گویی عده ای قصد داشتند و دارند که عامدانه به حیثیت ما لطمه بزنند؛تیترهایی که به مخاطب القا می کرد اینطور من را قضاوت کنند که« مونا بانکی پور» سالها از ایران دور بوده و حالا بعد سالها جدایی از فرزندش برگشته تا به همه بگوید مادر «دارا» من هستم.
* همسرسابق «امین حیایی» ادامه می دهد:
«دارا»سالهای سال است که با من  و مادربزرگ اش( فرزانه داوری بازیگر فیلم های قبل  انقلاب) زندگی میکنه و از کودکی اش تا به امروز ، یک روز هم  از هم دور نبودیم ،جز 4 ماهی که پسرم برای فیلمبرداری فیلم « شعله ور» آقای« نعمت الله» به زابل رفت و به اجبار از هم دور شدیم.
متاسفانه این طور من را قضاوت کردند که من ،پسرم را رها کرده و برای مدت طولانی به خارج از کشور رفتم و بعد مدتها به ایران برگشتم؛درحالی که نه تنها این قضاوت ها اشتباه بوده بلکه نمی دانند من و پسرم سالها پیش به اتفاق یکدیگر به خارج از کشور رفتیم  و این قضیه اصلا برای سالهای اخیر نیست.
* «مونا بانکی پور» درحالی که خسته از قضاوت های این روزهاست،به نیکی از «امین حیایی» یاد می کند و می گوید:
مدت زیادی است که در مملکت عزیزم زندگی میکنم،بعد سریال «خواب و بیدار»حرف و حدیث هایی  پیش آمد که مجبورشدم به اتفاق داراجان برای مدت کوتاهی ایران را ترک کنیم و  بعد از مدتی به وطن برگشتیم؛ارتباطمان با آقای «حیایی» خیلی بهتر شده بود،کدورت ها و گذشته های ناراحت کننده را هردو کنار گذاشتیم و هر دو ما به یک اندازه بهترین پدر و مادرها برای دارا بودیم. یعنی می خواهم تاکید کنم آقای «حیایی» با تمام مشغله کاریشون،به واقع پدر خوبی برای« دارا» بودند،با اینکه از «دارا» جدا زندگی میکردند ولی همیشه از راه دور مراقب بودند و زمان هایی که فیلمبرداری نداشتند یا وقتشون آزاد بوده ،با «دارا» وقتشون رو میگذروندند و با اطمینان می گویم که هرگز پسرم کمبودی را در زندگی احساس نکرد.
* او اضافه می کند:
اینکه عده ای تورا بکوبند، و دیگری را بالاببرند،اصلا اخلاقی نیست؛من هرچه در توانم بوده ،و آنچه که  به عشق مادر و فرزندی ازش یاد می کنند ، برای «دارا» وجودم را گذاشتم و خیلی غم انگیزه این نوع برخورد که به راحتی تمام زحمت های یک مادر را یک شَبه زیر سوال ببرند و بدون آنکه خبری از زندگی شخصی ما داشته باشند، بر اساس تصورات خودشان من را محکوم کنند به اینکه "تو برای فرزندت مادری نکردی" !
* این بازیگر سینما و تلویزیون،درباره مطرح کردن مادر اصلی و مادرفرعی در صفحات زرد اینستاگرامی گفت:
این خیلی مسخره است که مادر اصلی و مادر فرعی را مطرح می کنند ،این حرفها را متوجه نمی شوم؛آقای «حیایی» ازدواج کردند،خانم «خوش خلق» هم برای من خیلی محترم هستند و هم برای« دارا» و البته که ارتباط خوبی هم با دارا دارند و همچنین همگی ما ارتباط خوبی با هم داریم.الان هم از همگی اهالی محترم رسانه خواهش میکنم،با انتشار حقیقت، مانع از ترویج دروغ و قضاوت های نادرست در فضای مجازی شوند.
* «بانکی پور»، درباره انتقادات برخی که می گویند شما به ایران آمدید تا در فیلمی در کنار فرزندتان بازی کنید با خنده می گوید:
این موضوع خیلی کُمدی است،اصلا متوجه این حرفها نمی شوم،آخر چه طور می شود عده ای بدون تماشای ویدئو کامل صحبتهای من، طوری صحبت کنند که انگار دارند از زبان من حرف می زنند،من در آن مصاحبه و در پاسخ به سوال گزارشگر که با مزاح پرسیدند "اگر نقش مادر و فرزندی به شما و دارا پیشنهاد بشود چه می کنید" ،به مزاح گفتم استقبال می کنم،هرگز من دنبال خودنمایی نبوده و نیستم، نمی دانم چه طور حرفهای من را ترجمه می کنند.
* و اما حرف پایانی مونا بانکی پور:
روز اکران فیلم «شعله ور » در پردیس ملت، سکوت کردم و در گوشه ای نظاره گر فرزندم بودم و هیچ خبرنگاری نمی دانست  مادر«دارا» آنجاست.اگر دنبال سوءاستفاده خاصی بودم، به طورقطع در حضور تعداد بیشماری خبرنگار می توانستم مصاحبه های زیادی داشته باشم؛امیدوارم که ماحصل این گفت و گو بتواند،به این حواشی پایان دهد؛درسته که من و آقای «حیایی» متارکه کردیم ولی هر دو ما هرگز از پدر بودن و مادر بودن کم نذاشتیم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گزارش دیباچه| همه چیز درباره ویژه‌برنامه‌های سحر و افطار ماه رمضان در شبکه‌های سیما

وقتی خلاقیت در تلویزیون گمشده است!

۰۹:۵۶  -  ۲۴ فروردين ۱۴۰۰
هشدار سخنگوی سازمان انتقال خون به ستاد مقابله با کرونا در گفت و گو با دیباچه

استمرار قانون منع تردد عبور و مرور در شب، امکان حضور داوطلبین اهدای خون در ماه مبارک رمضان را کاملا محدود می سازد!

۱۴:۵۷  -  ۲۳ فروردين ۱۴۰۰
در کارگاه مجازی زبان و ادبیات فارسی مطرح شد

زبان و ادبیات فارسی بیش از ۸۰۰ سال زبان و ادبیات رسمی و دیوانی هندوستان بوده است!

۱۳:۴۱  -  ۲۳ فروردين ۱۴۰۰
گفت و گو صمیمی دیباچه با « صهبا شرافتی » بازیگر نقش روناک در سریال « نون خ »

کاراکتر « روناک» شبیه شخصیت خودم است! | هر حرفی جایی دارد ،اگر موقعیت‌ها اشتباه گرفته شود عصبانی می­ شوم!

۱۱:۵۳  -  ۲۱ فروردين ۱۴۰۰

« کرونا » خانه سینما را تعطیل کرد!

۱۳:۴۴  -  ۲۲ فروردين ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها