دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹  |  Monday, 13 July 2020

دیباچه

کد خبر: ۴۷۵۳۴
تاریخ انتشار : ۱۰ : ۱۲ - ۲۲ شهريور ۱۳۹۶
توسط بنیاد اکبر رادی و با حضور هنرمندان عرصه­ های مختلف هنری و استاد محمود دولت ­آبادی :
آیین گشایش نخستین دوره­ی نمایشگاه اسناد تصویری آثار اکبر رادی در آستانه­ فرا رسیدن هفتاد و هشتمین زادروز استاد اکبر رادی با حضور هنرمندان عرصه­ های مختلف هنری، مدیران فرهنگی و استاد محمود دولت­ آبادی برگزارشد.

به گزارش دیباچه، بنیاد اکبر رادی، در این آیین که با حضور مهدی شفیعی (مدیر مرکز هنرهای نمایشی)، دکار مجید رجبی معمار( مدیرعامل خانه­ هنرمندان ایران)، خانواده­ استاد اکبر رادی و بسیاری از هنرمندان تئاتر، عکاسی و گرافیک و نیز با اجرای بهزاد صدیقی برگزار شد، بهزاد صدیقی، عضو هیئت مدیره و هیئت موسس بنیاد اکبر رادی، در ابتدا ضمن سپاس از حمایت و همکاری مرکز هنرهای نمایشی، خانه­ هنرمندان ایران، تماشاخانه­ ایران­شهر موسسه­ تصویر تئاتر ایران و موسسه­ افرامانا و هنرمندان شرکت­ کننده عکاس و گرافیست، گفت: نخستین نمایشگاه اسناد تصویری آثار اکبر رادی در نوع خود در ایران بی­ نظیر است. ایده­ برگزاری این نمایشگاه به سال 95 برمی­ گردد که در جلسات هیئت مدیره­ بنیاد اکبر رادی در آغاز سال 96 مورد تعمق بیش­تری قرارگرفت و پس از تهیه و تنظیم فراخوان آن، این فراخوان در اواخر خردادماه 96 منتشرشد.

نخستین نمایشگاه اسناد تصویری آثار اکبر رادی در خانه­ی هنرمندان ایران گشایش یافت

وی در ادامه یادآورشد: تعداد آثار تصویری این نمایشگاه بسیار زیاد بود که جناب ابراهیم حسینی به عنوان دبیر این نمایشگاه با اعضای هیئت انتخاب خود به انتخاب نهایی آثار دست زدند. آن­چه در این نمایشگاه می­ بینید تنها بخش کوچکی از آثار دریافتی هنرمندان جوان و پیشکسوت عرصه­ عکاسی و گرافیک کشورمان است. امیدواریم در دوره­ آتی شرایطی فراهم شود تا با امکانات بیشتر، در شرایط بهتر و همچنین در فضای بزرگتر برگزارشود.
نخستین نمایشگاه اسناد تصویری آثار اکبر رادی در خانه­ی هنرمندان ایران گشایش یافت

مدیر اجرایی و سخن­گوی بنیاد اکبر رادی در پایان سخنان خود گفت : تا کنون 99 درصد آثار اکبر رادی توسط هنرمندان تئاتر روی صحنه رفته است. ما تلاش می کنیم در سال 1397 با حمایت مدیران و مسئولان فرهنگی و هنری و مدیران تالارهای نمایشی رپرتواری از آثار این نمایش­نامه ­نویس را با دعوت از کارگردان­های جوان و پیشکسوت و از طیف نسل­های مختلف به روی صحنه ببریم.


نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
انتشار یک کتاب از نامه‌های خصوصی « عباس کیارستمی »،خبرساز شد

اعتراض احمد کیارستمی چه بود؟

۱۰:۱۹  -  ۰۷ تير ۱۳۹۹
گفت و گو داغ « محمدحسین لطیفی » با عوامل فیلم « تیغ و ترمه »

علی قائم مقامی تهیه کننده : احترام آقای پوراحمد را رعایت نکردند و به « تیغ و ترمه » تنها یک سانس دادند!

۱۷:۰۷  -  ۰۲ تير ۱۳۹۹
پس از ۲۳ سال منتشر شد

دفتر شعری محمدرضا شفیعی کدکنی

۱۴:۰۱  -  ۱۱ خرداد ۱۳۹۹