چهارشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۰  |  Wednesday, 26 January 2022

دیباچه

کد خبر: ۴۶۵۶۴
تاریخ انتشار : ۰۷ : ۱۷ - ۱۱ مرداد ۱۳۹۶
گفتگو با بازیگر نمایش «بنگاه تئاترال»
ایرج راد هنرمند پیشکسوت عرصه تئاتر، تلویزیون و سینما که این روزها در نمایش «بنگاه تئاترال» به کارگردانی هادی مرزبان ایفای نقش می کند از اجرای نمایش نیمه تمام «در گوش سالمم زمزمه کن» آخرین اثر جعفر والی در پاییز خبر داد.

نمایش «در گوش سالمم زمزمه کن» آخرین اثر نمایشی زنده یاد جعفر والی با بازی ایرج راد و هرمز هدایت است که با فوت این هنرمند پیشکسوت به اجرا نرسید و نیمه کاره ماند.

ایرج راد که پیشتر در گفتگویی با دیباچه از اجرای نمایش «در گوش سالمم زمزمه کن» خبر داده بود درباره این اثر و چگونگی اجرای آن به خبرنگار تئاتر دیباچه گفت: تمرینات نمایش «در گوش سالمم زمزمه کن» به پایان رسیده و آماده اجراست و پس از هماهنگی ها و مشخص شدن سالن آن را به اتفاق هرمز هدایت و علی بی غم به روی صحنه خواهیم برد.

ایرج راد پاییز امسال کار نیمه تمام جعفر والی را تمام می کند

ایرج راد پاییز امسال کار نیمه تمام جعفر والی را تمام می کند

این هنرمند افزود: هدف ما این است که نمایش را در سالگرد فوت زنده یاد جعفر والی که 27 آذرماه است به روی صحنه ببریم و اجرای آن را تا یک ماه بعد که حدودآ مصادف با تولد اوست، ادامه دهیم.

ایرج راد که این روزها در نمایش «بنگاه تئاترال» نوشته علی نصیریان به کارگردانی هادی مرزبان ایفای نقش می کند، درباره راز ماندگاری نمایشنامه این اثر که سالها پیش نوشته شده است، گفت: برای خودم هم مسئله بود که آیا نمایشنامه ای که 42 سال پیش نوشته شده می تواند با مخاطب ارتباط برقرار کند یا خیر! که خوشبختانه این اتفاق افتاد و به نظرم انسجام قصه و وجود تکنیک های نمایش های ایرانی باعث شد مخاطب از آن استقبال کند.

ایرج راد بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون، فارغ التحصیل کارشناسی ارشد کارگردانی تئاتر از دانشگاه کاردیف ولز است و از شورای ارزشیابی هنرمندان کشور عنوان درجه یک هنری دریافت کرده است. این هنرمند که به مدت 15 سال پیاپی مدیرعامل خانه تئاتر بود تاکنون در نمایش هایی چون «آی با کلاه آی بی کلاه» به کارگردانی علی نصیریان، «مروارید» به کارگردانی اکبر زنجان پور، «رویاهای رام نشده» به کارگردانی سیاوش طهمورث، «بازرس» به کارگردانی عزت الله انتظامی بازی کرده و چند اثر نمایشی را کارگردانی کرده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
همانطور که پیشتر در « دیباچه » خبر دادیم

« احسانی» از شبکه نسیم رفت !

۱۹:۲۱  -  ۰۴ بهمن ۱۴۰۰
گفت و گو دیباچه با مجری « اعجوبه ها » و « سلام صبح بخیر »

‌نمی‌توانم روی پیشنهاد دیگری برای اجرا فکر کنم!

۱۰:۲۰  -  ۳۰ دی ۱۴۰۰
معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان به دیباچه گفت

شرکت « نفــت » سالن پر ظرفیتش را برای اجرای کنــسرت موسـیقی به « ارشاد » اجاره نمی‌دهد / در سوسنگرد سالن‌ها را پس دادند!

۱۶:۳۱  -  ۰۲ بهمن ۱۴۰۰
تشکیل «کارگروه مشترک» بین سازمان سینمایی و سازمان صدا و سیما

«پیمان جبلی» برخلاف مدیران قبلی صدا و سیما، روی خوش به سینما نشان می‌دهد؟

۱۳:۰۵  -  ۰۲ بهمن ۱۴۰۰
شروع متفاوت جشنواره چهلم با اجرای پژمان بازغی

همه آنچه در مراسم قرعه کشی اکران فیلم‌های جشنواره فیلم فجر گذشت

۰۲:۳۹  -  ۲۹ دی ۱۴۰۰
پربازدیدها
پرطرفدار ترین ها