دوشنبه ۰۴ شهريور ۱۳۹۸  |  Monday, 26 August 2019

دیباچه

کد خبر: ۴۶۱۵۸
تاریخ انتشار : ۱۱ : ۱۴ - ۲۸ تير ۱۳۹۶
تاکنون حدود ۹۰ عنوان مجموعه شعر و کتاب به دبیرخانه سومین دوره جایزه شعر شاملو رسیده و فراخوان این جایزه تا مرداده‌ماه تمدید شده است.

به گزارش دیباچه، تاکنون حدود ۹۰ عنوان مجموعه شعر و کتاب به دبیرخانه سومین دوره جایزه شعر شاملو رسیده و دبیرخانه جایزه نیز برای دریافت آثار حوزه شعر با ۷۰ ناشر نامه‌نگاری داشته است که به گفته مسئولان این جایزه، آنها منتظر دریافت کتاب‌های بیشتری هم هستند به همین منظور زمان ارسال کتاب‌ها و آثار به سومین دوره جایزه شعر شاملو تا پایان مرداد تمدید شده است.

مرحله اول داوری برای انتخاب آثار برگزیده در سومین دوره جایزه شعر شاملو آغاز شده و این مرحله از زمان داوری‌ها تا مهرماه ادامه پیدا می‌کند.

۹۰ مجموعه شعر به دبیرخانه جایزه شعر شاملو رسید

دیبرخانه جایزه شعر شاملو همچنین به منظور معرفی مجموعه‌های رسیده به سومین دوره این جایزه که معیارهای لازم برای شرکت در این دوره از جایزه ادبی شاملو را دارا هستند؛ یک صفحه در شبکه اجتماعی عکس اینستاگرام (به فارسی: جایزهٔ شعر احمد شاملو و به انگلیسی Ahmadshamlou_poetryaward) راه‌اندازی کرده‌است.

اصلی‌ترین معیار‌ها برای شرکت آثار شعر در سومین دوره جایزه شعر شاملو نیز این است که چاپ اول باشند و در شناسنامهٔ کتاب، چاپ آن مربوط به سال ۹۵ باشد و نیز سروده‌ها و اشعار در سبک شعر نو باشند.

البته دبیرخانه جایزه شعر شاملو می‌گوید برخی کتاب‌هایی که به دست این دبیرخانه رسیده‌اند چاپ اول سال۹۶ هستند که این مجموعه‌ها فهرست شده و در آرشیو جایزهٔ شعر ثبت می‌شوند تا در دور بعد، دور چهارم جایزه شعر شاملو، مورد بررسی داوران قرار بگیرند. همچنین تعدادی از مجموعه‌ اشعاری که سال گذشته برای دبیر جایزه ارسال شد و چاپ اول سال بودند، امسال به داوری سپرده می‌شوند. (دورهٔ گذشته جایزه شعر شاملو به داوری کتاب‌های شعر چاپ اول سال ۹۴ پرداخته بود.)

پس از برگزاری دو دوره جایزه‌ شعر احمد شاملو در سال‌های ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵، موسسه‌ الف. بامداد در امسال، سومین دورهٔ این جایزه را برگزار و همزمان با نود و دومین زادروز تولد شاعر بزرگ معاصر، احمد شاملو (۲۱ آذر ۹۶) کتاب شعر نو برگزیده‌ در سال ۱۳۹۵ خورشیدی را معرفی می‌کند.

photo5992091845007616377

منبع: ایلنا
برچسب ها: دیباچه
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
تهیه کننده فیلم « منطقه پرواز ممنوع » : عوامل فیلم من ،اجیر شده نیستند !
اخبار ویژه جشنواره بین المللی فیلم های کودک و نوجوان اصفهان

تهیه کننده فیلم « منطقه پرواز ممنوع » : عوامل فیلم من ،اجیر شده نیستند !

۱۲:۲۹  -  ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
«بانوی سردار» حساسیت‌برانگیز نیست | امیدوارم مشکل «سرزمین کهن» حل شود !
گفت و گو دیباچه با « حبیب دهقان نسب » بازیگر سریال « بانوی سردار »

«بانوی سردار» حساسیت‌برانگیز نیست | امیدوارم مشکل «سرزمین کهن» حل شود !

۱۰:۵۴  -  ۳۰ مرداد ۱۳۹۸
سرزندگی و جدیت بازیگران ایرانی قابل توجه است ! |  دولت بریتانیا همواره از هنر تئاتر حمایت کرده است
کارشناس تئاتر و استاد دانشگاه ریجِنتس لندن در گفت و گو با دیباچه عنوان کرد :

سرزندگی و جدیت بازیگران ایرانی قابل توجه است ! |  دولت بریتانیا همواره از هنر تئاتر حمایت کرده است

۱۲:۵۳  -  ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
پربازدیدها
آخرین اخبار