دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹  |  Monday, 21 September 2020

دیباچه

کد خبر: ۴۴۴۰۳
تاریخ انتشار : ۱۳ : ۱۶ - ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶
کارگردان «آباجان» در گفتگو با دیباچه
هاتف علیمردانی کارگردان سینما که این روزها آخرین اثرش «آباجان» اکران است، از چگونگی فعالیتش در چهارسال نخست ریاست جمهوری دکتر حسن روحانی گفت.

هاتف علیمردانی کارگردان سینما که آخرین اثرش «آباجان» این روزها روی پرده سینماهاست و با وجود محدودیت های تبلیغاتی تاکنون 1 میلیارد و 550 میلیون تومان فروخته است، ضمن تبریک به مردم ایران برای حضور پرشورشان پای صندوق های رأی، درباره اهمیت انتخابات به خبرنگار سینمایی دیباچه گفت: امروز در یکی از خطیرترین بزنگاه های تاریخ، مردم ایران به تدبیر رأی دادند. 

هاتف علیمردانی: در دولت روحانی پنج فیلم اکران کردم!/ اتحاد میان دولت و سینماگران ستودنی است!

علیمردانی افزود: در جهانی که تندروها بر سر قدرتند و برای به دست آوردنش هر کاری می کنند ما در تمرین دموکراسی درست عمل کردیم و نشان دادیم که به گفتمان و اصلاحات اعتقاد داریم.

هاتف علیمردانی درباره چگونگی فعالیتش در چهار سال نخست ریاست جمهوری دکتر حسن روحانی گفت: دولت روحانی فضا را برای فعالیت هنرمندان فراهم کرد و من در دوره ایشان 5 فیلم اکران کردم؛ اتفاقی نادر که همیشه رخ نمی دهد.

هاتف علیمردانی در ادامه گفت: باید بپذیریم حل کردن برخی از مسائل به عهده ماست و دولت در آن نقشی ندارد؛ به طور مثال، طی چهار سال گذشته، آثاری برای به دردسر انداختن دولت روحانی ساخته شده اند و یا برخی دیگر از آثار سینمایی فیلمنامه دیگری داشتند و طی ساخت به اثر دیگری تبدیل شدند! بنابراین حل چنین کاستی هایی به عهده ماست و به دولت ارتباطی ندارد، لذا نباید همه مشکلات موجود را به گردن دولت بیندازیم.


هاتف علیمردانی گفت: آرای 23 میلیونی مردم به دکتر حسن روحانی اعتبار والا و با ارزشی است و دولت ایشان می تواند با قدرت و اعتماد بیشتری در حوزه اجرایی به رفع کاستی ها و ایجاد فرصت ها بپردازد.

علیمردانی گفت: رئیس جمهور منتخب تیم قدرتمندی دارد و اصلاح وزیران در ماه های گذشته تغییرات مثبتی در روند اجرایی دولت به وجود آورده که خوشحال کننده است.

هاتف علیمردانی در پایان گفت: اتحادی که میان سینماگران و دولت وجود دارد ستودنی است و می تواند به رشد سینما بیانجامد.

هاتف علیمردانی نویسنده و کارگردان سینماست و تاکنون فیلمهای «راز دشت تاران»، «هفت ماهگی»، «کوچه بی‌نام»، «مردن به وقت شهریور»، «به خاطر پونه»، «یک فراری از بگبو» را ساخته و «آباجان» آخرین ساخته اوست که بازیگرانی چون فاطمه معتمدآریا، سعید آقاخانی، حمیدرضا آذرنگ، شبنم مقدمی و فریبا متخصص در آن بازی می کنند.


نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
یک انتخاب خوب در خانه سینما با رعایت پروتکل های بهداشتی رقم خورد

محمد علی نجفی رئیس هیات مدیره خانه سینما شد ؛ علی قائم مقامی تهیه کننده سینما به عنوان سخنگو ادامه کار می دهد !

۱۵:۰۳  -  ۱۵ شهريور ۱۳۹۹