سه‌شنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۲  |  Tuesday, 27 February 2024

دیباچه

کد خبر: ۴۳۵۱۷
تاریخ انتشار : ۴۹ : ۱۰ - ۱۹ فروردين ۱۳۹۶
اندر مصائب پخش نشدن تنها برنامه سینمایی از شبکه سوم سیما
برنامه سینمایی «هفت» شب گذشته 18 فروردین ماه از شبکه سوم سیما پخش نشد و قرار ست نخستین قسمت از این برنامه در سال جدید، هفته آینده به روی آنتن برود؛ جای خالی برنامه «هفت»، شب گذشته به شدت حس می شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری دیباچه، شب گذشته برنامه «هفت» طبق روال هر هفته از شبکه سوم سیما پخش نشد؛ مجموعه ای که از سال 1389 تا 1391 توسط فریدون جیرانی اداره می شد و پس از آن محمود گبرلو اجرای آن را به عهده گرفت و تا سال 1391 مجری آن بود؛ حال کمتر از یکسال است که برنامه هفت را بهروز افخمی کارگردانی می کند؛ فیلمسازی که فیلمهایی چون «عروس»، «شوکران» و «گاو خونی» از آثار ارزش اوست.

به هر روی برنامه «هفت» اثری برای سینما و درباره سینماست؛ هرچند حاشیه های خاص خود را دارد و به عنوان برنامه ای تخصصی دارای استانداردهای لازم نیست؛ تا آنجا که برخی از سینماگران و منتقدان آنرا ضد سینما می دانند نه برای آن! که دلیل این طرز تفکر حاصل جبهه گیری های عجیب و غریب افخمی و ادبیات کوچه بازاری و نقدهای یک سویه مسعود فراستی است؛ منتقدی که بعد از سالها با برنامه هفت به شهرت رسید و حال دیگر در استودیوی برنامه هفت صندلی ثابت و استواری دارد که تغییر کارگردان ها و عوامل برنامه نیز خللی در جایگاه آن ایجاد نمی کند!

البته هدف از نگارش این یادداشت پرداختن به ویژگی ها و کاستی های برنامه «هفت» نیست و در اینباره بسیار گفته و نوشته اند؛ «هفت»، خوب باشد یا بد، به سود سینما باشد یا تیشه ای باشد به ریشه آن، برنامه ای است درباره سینما که طرفداران خود را دارد و جمعه شبها سینماگران و سینمادوستان بسیاری را پای تلویزیون می نشاند. همه اینها گویای این است که لزوم وجود برنامه ای سینمایی در رسانه ملی به شدت احساس می شود؛ تا آنجا که عدم پخش یک قسمت از برنامه «هفت» کاملأ به چشم می آید و مخاطبان و علاقمندان بسیاری را ناامیدانه وادار به عوض کردن کانال تلویزیون می کند.

«هفت»، برنامه ای که به ناچار مخاطبان بسیاری دارد!

برنامه سینمایی «هفت» شب گذشته 18 فروردین ماه از شبکه سوم سیما پخش نشد و بنا به گفته عوامل این برنامه نخستین قسمت از آن در سال جدید با اجرای بهروز افخمی، هفته آینده ۲۵ فروردین ماه روی آنتن شبکه سه سیما می رود.

کاش بهروز افخمی و عوامل برنامه پر مخاطبی چون «هفت» کمی نگاهشان را به دنیای پیرامون تغییر دهند و با سینمای شریف ایران همسوتر شوند تا لااقل به این وسیله از مخاطبان پرشمار این برنامه قدردانی کنند!یادداشت وحید خانه ساز

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفت و گو ویدئویی ویژه برنامه مدیا با تینو صالحی بازیگر نقش شهید احمد کاظمی در فیلم احمد

بدلیل فشار کار فیزیکی زیاد،  پارگی همسترینگ  گریبان گیرم شد / وقتی به دفاتر سینمایی مراجعه می کردم و می فهمیدند که تئاتری هستم، نقشی به من نمی‌دادند!

۱۶:۵۸  -  ۰۵ اسفند ۱۴۰۲
گفتگو دیباچه با امین میری بازیگر سینما

"نپتون" ترسیم گر موضوع انسانیت است/ دوست دارم گریمی متفاوت داشته باشم که شناخته نشوم!

۱۸:۱۱  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
ملی‌پوش دوچرخه سواری ایران در گفت‌وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

لیاقت این را دارم که در المپیک رکاب بزنم/ باشگاه از من حمایت میکند ولی نه برای المپیک!

۱۴:۱۶  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
صحبت‌های متفاوت آزیتا حاجیان درباره جدایی از محمدرضا شریفی نیا در گفتگو با «مدیا»

۲۰ سال زندگی خیلی خوبی داشتیم / طلاق یک زمانی برا ما تابو وحشتناکی بود!

۱۹:۱۶  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
سکوت « اسکندر کوتی»  گزارشگر قدیمی فوتبال در گفتگو با ویژه برنامه ویدئویی « مدیا » شکست

تلویزیون پولم را به موقع پرداخت نمیکرد و به این خاطر از سال ۸۵ قطع همکاری کردم / هنوز توان گزارشگری دارم / « عادل»، نیروی مستعدی برای صدا وسیما بود

۱۸:۵۰  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
گفتگو ویدئویی ویژه برنامه « مدیا » با بهروز شعیبی

کارگردانی در زمان حاضر اولویت بیشتری برایم پیدا کرده تا بازیگری / قطعا من از سفارش پرهیز نمی‌کنم!

۰۹:۳۰  -  ۲۶ بهمن ۱۴۰۲
گفتگو ویدئویی ویژه برنامه مدیا با کارگردان پیشکسوت کشورمان و فیلم بهشت تبهکاران

صحبتهای انتقادی مسعود جعفری جوزانی در خصوص شرایط پیچیده و عجیب ساخت فیلم در ایران !

۱۹:۰۰  -  ۲۵ بهمن ۱۴۰۲
پربازدیدها
آخرین اخبار