چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰  |  Wednesday, 01 December 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۲۱۹۲
تاریخ انتشار : ۵۲ : ۱۱ - ۱۸ بهمن ۱۳۹۵
کارگردان مجموعه تلویزیونی «آرام می‌گیریم» گفت: بازی زنده یاد جوهرچی هنوز در سریال به پایان نرسیده بود و به دلیل فوت ایشان، برای تولید ادامه سریال به چند راه جایگزین فکر کرده‌ایم.

به گزارش دیباچه، «روح اله سهرابی» ضمن ابراز تاسف از درگذشت «حسن جوهرچی» گفت: هنوز برایمان قابل باور نیست که بازیگر متعهد و با اخلاق سینما و تلویزیون از بین ما رفته است و برای بازماندگانش از خداوند متعال طلب صبر دارم.

پایان «آرام می‌گیریم» بدون حسن جوهرچی چه خواهد شد؟

وی ادامه داد: از حدود ۲ الی ۳ ماه پیش دوست عزیزمان حسن درگیر بیماری شد و ما به همین دلیل سکانس‌های ایشان را به تعویق انداختیم تا خوب و بهتر شوند ولی متاسفانه حالشان بدتر شد و ما مجبور شدیم وقتی که حالشان هم خوب نبود از ایشان بازی بگیریم. تا به حال ضبط نصف سکانس‌های مربوط به ایشان انجام شده و نصف آن که حدود ۱۰ جلسه است، باقی مانده است. البته زمان ضبط ما چون به مرحله پخش رسیده بودیم، از ایشان خواستیم که اگر می‌توانند بیایند که اعلام کردند می‌توانند بیایند و آن زمان ۲ سکانس را ضبط کردیم که در تصویر کاملا حس و حالشان معلوم است، البته به مرحله پخش نرسید چون راکورد ظاهریشان حفظ نشده بود و در نهایت به شکل دیگری سکانس‌ها را پیش بردیم.

وی ادامه داد: حتی تخت بیمارستان هم نتوانست این آدم را از تعهدش به کار و پروژه جدا کند و تعهد به کار برایش مهم‌تر از بیماری و سختی بود که می‌کشید. در دوره‌ای که حضورها در آثار علی‌السویه شده و یا برخی بازیگران چند کار را با هم می‌پذیرند و خروجی کیفی هم چندان مهم نباشد، دیدن این حجم از غیرت و تعهد ستودنی است. جالب اینجاست که وقتی تلفنی صحبت کردیم و فهمید که پخش داریم، گفت می‌آیم و سکانس‌های فوری شما را انجام می‌دهم. نگاه او به حال و احوالش گونه‌ای بود که برود و ۳ الی ۴ روز استراحت کند و با حال خوب برگردد که متاسفانه این اتفاق افتاد و هیچ وقت دیگر برنمی‌گردد.

سهرابی تصریح کرد: نکته قابل توجه دیگر درباره حسن جوهرچی این بود که آدمی که تا این حد محبوب است و مورد اقبال مخاطبان است، بسیار محجوب و فروتنانه در مقابل پروژه و کارگردان رفتار می‌کرد و شاید محبوبیت او نیز به خاطر نگاه اخلاق مدارانه به کار بود و فضای حرفه‌ای و تخصص برایش خیلی مهم بود که البته عقب‌تر از نگاه اخلاقی و انسانی‌اش قرار می‌گرفت. برای همین هم بود که می‌گفت سریالی که هزینه بسیاری برای تولید آن صرف شده، نباید معطل بماند و با یک روز تعلل هزینه‌ها بیشتر می‌شود و من هرجور شده می‌آیم تا کار شما لطمه نخورد و با غیرت و تعصب کارش را در پروژه انجام داد.

وی در پاسخ به این سوال که برنامه‌ریزی‌ها برای ادامه کار بدون حضور زنده یاد جوهرچی چگونه است؟ توضیح داد: ما با توجه به اینکه در مرحله پخش هستیم، نیاز داریم که جلسه‌ای فورا با تهیه کننده و نویسندگان برگزار کنیم و ببینیم که به چه نتیجه‌ای می‌رسیم. می‌توانیم هم خط قصه بهزاد و دخترهایش را استحاله کنیم و جوری که به قصه لطمه نخورد آن را در داستانک‌ها محو کنیم. مدل دیگر این است که قصه باقی بماند و پدر را تغییر بدهیم و شخصیت دیگری مانند عمو را درگیر قصه کنیم و مدل آخر نیز این است که پدر را تغییر بدهیم و قصه را همان طور که بود، ادامه بدهیم و چه بسا راه‌های دیگری هم باشد که با مشورت به آن برسیم.

وی در پایان گفت: علی‌رغم فوریتی که به خاطر پخش داریم، ولی به دلیل شوکی که به ما وارد شد، حس و حال برگزاری جلسه نبوده و گروه ناراحت هستند. اما باید چند مدل مختلف را بررسی کنیم که ببینیم چه می‌شود و امیدوارم که بتوانیم جوری که مخاطب این خلاء را حس نکرده و آزار نبیند داستان را پیش ببریم.

منبع: فارس
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفت و گو دیباچه با "آرش آصفی" بازیگر سینما و تلویزیون

« سرجوخه » در تلویزیون تابوشکنی کرد | پرداخت به شخصیت‌های امنیتی در تولیدات نمایشی کم رنگ است

۱۳:۱۰  -  ۰۹ آذر ۱۴۰۰
سوال و جواب دیباچه با بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون

«شیوا خنیاگر»: با گذشت سال ها، سوژه‌ها به سمت تکرار رفتند و اصالت خود را از دست دادند!

۱۴:۰۳  -  ۰۷ آذر ۱۴۰۰
گپ خودمانی «دیباچه» با علی مشهدی درباره سریال‌های طنزی که روزگاری «خیابان خالی کن» بودند

بازیگران مطرح ِحوزه طنز ، به خاطر متن و قصه خوب سریالها ،درخشیدند/مجری «سریالیست» ایرادهایی ازسریالم گرفت که منطقی نبود/ذره ای تلویزیون ما را درک کند

۱۱:۵۸  -  ۰۶ آذر ۱۴۰۰
بازیگر فیلم سینمایی «منصور» در گفتگو با دیباچه مطرح کرد:

محسن قصابیان: «منصور» عِرق ملی وامید را در جامعه بسط می‌دهد

۱۰:۳۷  -  ۰۶ آذر ۱۴۰۰
گفت و گو « دیباچه » با اسفندیار قره باغی ،خواننده پیشکسوتی که به صدای انقلاب مشهور است

معاونت هنری وزیر، پیشنهاد پست اداره کل موسیقی را به من داد | اولین کاری که می کنم، جلوی برگزاری کنســـرت ها را می گیرم؛زیرا همه آن ها پلی بک است!

۱۶:۴۵  -  ۲۹ آبان ۱۴۰۰
گلایه‌های بازیگر سریال"داستان یک شهر" و فیلم سینمایی"سجاده آتش" در گفتگو با پایگاه خبری دیباچه

ایرانمنش : مسئولان کشورمان برای مقابله با تهاجم فرهنگی فقط  شعار می‌دهند | دست‌اندرکاران  تولید برنامه‌های تلویزیونی محدود به افرادی خاص شده‌!

۱۳:۱۳  -  ۰۱ آذر ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها