سه‌شنبه ۰۴ آبان ۱۴۰۰  |  Tuesday, 26 October 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۱۵۱۳
تاریخ انتشار : ۲۶ : ۱۷ - ۲۸ دی ۱۳۹۵
دیباچه گزارش می دهد؛
در جشنواره تئاتر فجر امسال 15 نمایش خارجی به روی صحنه می روند تا در بخش بین الملل باهم رقابت کنند. برخی از کشورها با دو نمایش در جشنواره حضور دارند.

به گزارش خبرنگار تئاتر پایگاه خبری دیباچه، در بخش صحنه ای سی و پنجمین جشنواره تئاتر فجر 15 نمایش خارجی به روی صحنه می روند تا در عرصه تئاتر بین الملل با هم رقابت کنند. در میان آثار شرکت کننده ترکیه، گرجستان، هلند هرکدام با دو نمایش در جشنواره تئاتر فجر حضور دارند.

نمایش های خارجی حاضر در جشنواره تئاتر فجر

ژاپن

با نمایش«سفید» که اثری بر گرفته از تکنیک های نور و رنگ است و کوکوونا آن را کارگردانی کرده است؛ که در روز یکشنبه و دوشنبه سوم و چهارم بهمن ماه در سالن اصلی تئاتر شهر به روی صحنه می رود و در ساعتهای 17:00 و 20:00 اجرا خواهد داشت.

بلغارستان

«من سزیف» به نویسندگی و کارگردانی وسلکاکونچوآ که در روز یکشنبه سوم بهمن ماه در سالن قشقایی مجموعه تئاتر شهر به روی صحنه می رود و در ساعت های 17:30 و 19:30 اجرا خواهد داشت.

ترکیه

با نمایش «سار» نوشته میهران توماسیان به کارگردانی میهران توماسیان که در روز دوشنبه چهارم بهمن ماه در سالن سایه مجموعه تئاتر به روی صحنه می رود و ساعات اجرای آن 17:00 و 19:00 است.

و نمایش «تو ماهی نیستی» به نویسندگی و کارگردانی میهران توماسیان که در روز سه شنبه پنجم بهمن ماه در سالن سایه مجموعه تئاتر شهر در ساعات 17:00 و 19:00 به روی صحنه می رود.

عراق

با نمایش «سلفه» نوشته عامر ابولهیل و احمد سعدون به کارگردانی عامر ابولهیل که در روز شنبه دوم بهمن ماه در تالار هنر به روی صحنه می رود و ساعات اجرای آن 17:00 و 19:00 است.

سوئیس

با نمایش «گرگ و میش» به نویسندگی و کارگردانی کریستینا گالبیانی و ایلیالو گینبوهل که در روز سه شنبه در سالن مولوی سه اجرا خواهد داشت و در ساعتهای 18:00، 20:00و22:00 به روی صحنه خواهد رفت.

این نمایش همچنین در روزهای چهارشنبه، پنج شنبه، جمعه و شنبه ششم، هفتم، هشتم و نهم بهمن ماه در سالن مولوی به روی صحنه می رود و ساعات اجرای آن 17:00، 19:00 و 22:00 است.

فرانسه

با نمایش «شاخص» به نویسندگی و کارگردانی فوآد کوچی و مایکل آدوبرتیو که اجرای آن روز سه شنبه پنجم بهمن ماه است و در سالن اصلی تئاتر شهر در نوبت 17:00 و 20:00 اجرا می شود.

هلند

نمایش «درباره تصویرت از من تجدید نظر کن» نوشته نغمه ثمینی به کارگردانی آروند دشت آرای اثر مشترک ایران و هلند که روزچهارشنبه ششم بهمن ماه در سالن چهارسوی تئاتر شهر، در دو سانس 18:30 و 20:30 اجرا می شود.

نمایش «بادکنک» به نویسندگی و کارگردانی بوکیه شووگمن که در روز پنجشنبه هفتم بهمن ماه در سالن استاد سمندریان به روی صحنه می رود و ساعات اجرای آن 18:00 و 20:45 است. گفتنی است این نمایش در روزهای جمعه و شنبه، هشتم و نهم بهمن ماه نیز به روی صحنه می رود؛ که ساعات اجرای آن در روز جمعه 15:00، 19:00 و 21:30 و در روز شنبه 17:30 و 21:30 است.

لهستان

با نمایش«همسرایی یتیمان» به نویسندگی و کارگردانی جرزی زون، که در روزهای هفتم و هشتم بهمن ماه در تالار حافظ به روی صحنه می رود و در دو نوبت 18:00 و 20:30 اجرا خواهد شد.

یونان

با نمایش«منظومه خوانی جمعی اودیسه» اثری از گروه تئاتر «الینیکو»، که محل اجرای آن سالن اصلی تئاتر شهر است و در روز پنجشنبه هفتم بهمن ماه از ساعت 12:00 تا 20:00 اجرا می شود.

گرجستان

با نمایش «دراعماق» اثر ماکسیم گورکی به کارگردانی دیوید دیشویلی، که محل اجرای آن تالار وحدت است و در روزهای شنبه و یکشنبه نهم و دهم بهمن ماه به روی صحنه می رود و ساعت اجرای آن 19:00 است.

و نمایش«روانپریشی4/48» به نویسندگی سارا کین با کارگردانی ماکا ناتسولشویلی که روز دوشنبه یازدهم بهمن ماه در تالار مولوی به روی صحنه می رود و در دو نوبت 17:00 و 19:00 اجرا خواهد داشت.

نروژ

با نمایش «آنجا» به نویسندگی و کارگردانی جواسترا مگرن، که محل اجرای آن سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر است و در روز شنبه نهم بهمن ماه در ساعات 17:00 و 20:00 اجرا می شود.

اسپانیا و آرژانتین

با نمایش «رویا-1» به نویسندگی و کارگردانی روبرتو وایت در روز یازدهم بهمن ماه در سالن قشقایی مجموعه تئاتر شهر به روی صحنه می رود و در دو نوبت 17:30 و 19:30 اجرا خواهد شد. گفتنی است این نمایش محصول مشترک اسپانیا و آرژانتین است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفت و گو دیباچه با « رضا توکلی » و یک ادعای جالب توسط این بازیگر

سینما وارد شبکه نمایش خانگی می شود و به تدریج دیگر سینمایی به معنای گذشته نخواهیم داشت!

۱۶:۰۸  -  ۰۳ آبان ۱۴۰۰
به بهانه پخش قطعه ای جذاب از منوچهر نوذری، منوچهر آذری و مهدی کاشانیان

مدیران سازمان صدا و سیما ،شادی و نشاط را در برنامه های تلویزیونی و رادیویی اولویت اول قرار دهند!

۱۵:۳۸  -  ۰۱ آبان ۱۴۰۰
نادر فلاح در گفتگو با دیباچه از چالش‌های نقش خود می‌گوید

خانه تئاتر با خانه سینما تعامل داشته باشند و بگویند حتما از بچه های تئاتر برای نقش ها در فیلم ها استفاده کنند!

۱۱:۰۷  -  ۲۹ مهر ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها