سه‌شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱  |  Tuesday, 16 August 2022

دیباچه

کد خبر: ۴۰۳۷۰
تاریخ انتشار : ۲۷ : ۱۵ - ۰۷ آذر ۱۳۹۵
رییس سازمان سینمایی در مراسم تقدیر از داوران جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، مهمترین ویژگی انجمن سینمای جوانان ایران را «خانه» بودن آن دانست.

به گزارش دیباچه، مراسم تقدیر از داوران اصلی و بخش استعدادیابی سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، با حضور حجت‌الله ایوبی (رییس سازمان سینمایی)، فرید فرخنده‌کیش (مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران)، داوران جشنواره سی و سوم و همچنین مدیران انجمن،شامگاه (ششم آذرماه) در محل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

در این مراسم فرید فرخنده‌کیش ضمن تشکر از حمایت‌های سازمان سینمایی، افزود: امسال برای اولین بار سازمان سینمایی توانایی تولید در انجمن افزایش داد و همان‌طور که قول داده بودند و امسال را به نام سال جوان نامگذاری کردند، ما را در مسیر تولیدات بیشتر حمایت کردند.

حجت الله ایوبی: سازمان سینمایی تحت تاثیر جوسازی‌ها قرار نمی‌گیرد

وی اضافه کرد: در سال جاری تا به امروز حدود ١٢٠ پروژه کلیدخورده است و ما توانستیم تولید مجموعه‌ای از فیلم‌های ناتمام را که به دلیل کمبودهای مالی در سال‌های گذشته در گنجه‌ها خاک می‌خوردند به جریان بیندازیم.

مدیر عامل انجمن سینمای جوانان ایران، با ابراز امیدواری از استمرار حمایت‌های سازمان سینمایی، ادامه داد: در این صورت است که ما می‌توانیم به تعهدمان که تولید٢٥٠ فیلم کوتاه در سال جاری است، نزدیک شویم.

«خسرو سینایی»عضو هیات داوری بخش بین‌الملل جشنواره سی و سوم، در این مراسم از حضور در این هیات ابراز خرسندی کرد و گفت: از همه دوستان و همکارانی که در انجمن هستند، ممنونم و همدلی آن‌ها از نظر اجتماعی، ذهنی و جهانی برایم جذاب است.

کارگردان«عروس آتش» اضافه کرد: زیرساخت‌های سینمایی ما در حال محکم شدن است و همه ما باید آن را کامل کنیم.

سینایی با تاکید بر این موضوع که حفظ نسلی که در حال شکل‌گیری‌ست بسیار حائز اهمیت است، خاطرنشان کرد: معیارها تغییر کرده و ما با شناخت معیارهای جدید می‌توانیم بسترهای سینمایی‌مان را بسازیم.

«اکبر عالمی» دیگر داور جشنواره فیلم کوتاه تهران، با بیان این مطلب که سینما در همه جهان با فیلم کوتاه آغاز می‌شود، به زحمات «محمد آفریده» در عرصه فیلم کوتاه اشاره کرد و گفت: آقای فرخنده‌کیش این جشنواره بین‌المللی را به خوبی و درستی اداره کرد.

او با اشاره به داوری آثار جشنواره گفت: در ایام جشنواره تا پاسی از نیمه‌شب درباره فیلم‌ها بحث می‌کردیم تا حقی ضایع نشود.

وی در این مراسم بر موضوع تقسیم عادلانه جوایز تاکید کرد.

حجت‌الله ایوبی در مراسم تقدیر از داوران سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، انجمن سینمای جوانان ایران را آینده‌ی سینما دانست و گفت: در هیچ کشوری ساختاری مانند این انجمن وجود ندارد و در هر کشوری که درباره وجود چنین ساختاری در ایران صحبت می‌کنیم، باعث می‌شود که مسئولان آن کشور شگفت‌زده شوند.

وی از انجمن با نام «مدرسه بزرگ طبیعی سینمای ایران» یاد کرد و افزود: مهمترین ویژگی این مدرسه این است که حالت «خانه» دارد و این حالت را باید حفظ کند.

رییس سازمان سینمایی ضمن بیان این موضوع از فرخنده‌کیش خواست که این حالت خانه بودن انجمن را حفظ و روحیه همدلی را در بین اعضا تقویت کند.

ایوبی با تاکید بر این‌که سازمان سینمایی تحت تاثیر جوسازی‌ها قرار نخواهد گرفت،افزود: مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد آن قدر پخته هستند که چنین جوهایی منشأ تصمیم‌شان نشود.

وی با ابراز خوشحالی از تشکیل صف‌های طولانی در جشنواره سی و سوم، ادامه داد: در ایام جشنواره با داوران صحبتی داشتم و همگی از این‌که جوانان راهشان را پیدا کرده‌اند راضی بودند و این‌ها همه جای امیدواری دارد.

رییس سازمان سینمایی همچنین با تاکید بر تفاوت میان ذوق، سلیقه و نگاه جوانان امروز با نسل قدیم، گفت: نگاه‌ها تغییر کرده اما کنار هم بودن این دو نگاه متفاوت است که باعث پیشرفت می‌شود.

در پایان این مراسم، رییس سازمان سینمایی و مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران،به‌رسم یادبود لوح‌های تقدیری را به داوران جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران تقدیم کردند.

سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران از ١٨ تا ٢4 آبان‌ در محل پردیس چارسو برگزار شد.

منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفت و گو دیباچه با تهیه‌کننده و کارگردان نماهنگ مسافران خورشید

ساخت نماهنگ تاریخی همانند فیلم تاریخی پرهزینه‌ است/ استفاده از تابلوی ظهر عاشورای مرحوم استاد اسماعیل زاده در نماهنگ

۱۵:۵۰  -  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
تاسوعا و عاشورای حسینی در قاب تصویر دیباچه؛

وقتی باران اشک، موسیقی زمین و آسمان می‌شود

۱۲:۴۸  -  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
دبیر فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

وزارت میراث فرهنگی نگاه حمایتی به بافت تاریخی یزد داشته باشد/ سازه‌های خشتی یزد در معرض خطر سیل قرار دارد

۱۰:۳۵  -  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱
معرفی کتاب به روایت دیباچه

واقعه عاشورا و شخصیت والای امام حسین (ع) در قلم نویسندگان

۱۰:۴۱  -  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱
نسل طلایی شعر و موسیقی، بازهم ستاره ای را از دست داد

« سایه » ادبیات رفت

۱۰:۲۰  -  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
علیرضا زرین ‌دست فیلمبردار مطرح سینمای کشورمان در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

فیلم های مناسبی برای انتخاب و شرکت در اسکار داریم / موقعیت مهدی در اسکار مورد توجه قرار نمیگیرد / با سکانس هایی از فیلم « قهرمان» ارتباط برقرار نکردم

۲۰:۴۴  -  ۰۷ مرداد ۱۴۰۱
روز شمار محرم به روایت دیباچه / ششم و هفتم محرم در قاب تصویر

اینجا ثانیه‌ها به سوگ نشسته اند

۲۰:۰۲  -  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱
تحلیل صادق ورمزیار و فرزاد آشوبی درباره موفقیت مربیان خارجی

گزارش دیباچه | هندوانه در بسته‌ای به نام لیگ بیست و دوم!

۲۰:۲۹  -  ۰۷ مرداد ۱۴۰۱
آخرین اخبار