يکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۹  |  Sunday, 27 September 2020

دیباچه

کد خبر: ۲۸۲۰۶
تاریخ انتشار : ۴۷ : ۱۳ - ۱۹ شهريور ۱۳۹۵
جدیدترین آمار فروش فیلم‌های روی پرده به روایت پخش‌کنندگان
دیباچه: جدیدترین فیلم اصغر فرهادی در حالی این روزها حاکم مطلق گیشه سینماهای ایران است که با فروش 3 میلیارد تومانی تنها در 9 روز در حال جابجایی همه رکوردهای فروش در سینمای ایران است.

به گزارش خبرنگار سینمایی دیباچه؛«فروشنده»ی اصغر فرهادی یک‌تنه تمام آمارهای فروش و ساعت اکران و تعداد سئانس‌ها  را تکان داده و چنان شوری در سینماها و مخاطبان به‌پا کرده، انگار فصل تازه‌ای در سینمای ایران رقم خورده است. پس از استقبال عجیب و غزیب مخاطبان و اکران این فیلم در سئانس‌های 6:45 و 9:30 صبح این فیلم همچنان پرفروش است و در 9 روز 3 میلیارد تومان فروش داشته است. رقمی که فیلم پر سر و صدای درمیشیان («لانتوری») تقریبا پس از یک ماه به آن رسید. در ادامه آمار فروش فیلم‌های در حال اکران را می‌خوانید.

دیباچه-فروشنده

علی سرتیپی (مدیرعامل دفتر پخش فیلمیران) درباره فروش فیلم‌های این دفتر به دیباچه گفت: « «فروشنده» بعد از 9 روز اکران در تهران و شهرستان‌ها به فروش 3 میلیارد تومانی دست یافته است. این فیلم در کل کشور حدود 38 سالن در اختیار دارد.

همچنین فیلم سینمایی «لانتوری» تاکنون 5 میلیارد و 250 میلیون تومان فروش داشته است که البته به نظر می‌رسد حواشی‌های به وجود آمده و شکایت بازیگر این فیلم از کارگردان و عوامل به سود «لانتوری» تمام شده و همچنان با حواشی‌اش صدر اخبار را در اختیار دارد و خوب هم می‌فروشد.»

حبیب اسماعیلی (پخش‌کننده فیلم «ناردون») در به دیباچه گفت: « فیلم «ناردونِ» فریدون حسن‌پور بعد از 4 هفته اکران 2 میلیارد و 550 میلیون تومان فروش داشته است. این فیلم 25 سالن در تهران و 60 سالن در شهرستان‌ها دارد و یکی از فیلم‌های پرمخاطب‌ سالن‌های سینمایی در شهرستان‌ها بوده است.

همچنین فیلم «دزد و پریِ» حسین قناعت بعد از 6 هفته اکران 780 میلیون تومان فروش داشته است. «دزد و پری» که در کودک ساخته شده در 8 سالن سینمای تهران و 25 سالن در شهرستان‌ها نمایش داده می‌شود.»

به این ترتیب، به نظر می‌رسد فیلم «دزد و پری» نمی‌تواند به باشگاه میلیاردی‌ها ورود کند.

فیلم‌ «من» به کارگردانی سهیل بیرقی؛ با 350 میلیون تومان فروش در شهرستان‌ها و 1 میلیارد تومان فروش در شهر تهران به رقم 1 میلیارد و 370 میلیون تومان در پایان هفته سوم اکران خود رسید. و فیلم «آب نبات چوبیِ» حسین فرح‌بخش پس از دو هفته اکران 58٠ ميليون فروخته است.

فیلم «سايه‌هاى موازىِ» اصغر نعیمی که همزمان با «فروشنده»ی پرهیاهو اکران شد، تاکنون حدود 90 میلیون تومان فروش داشته است.

همچنین فیلم «سایه»ی مسعود نوابی پس از دو هفته  توانست به فروشی معادل 80 میلیون تومان دست یابد.

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده