يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹  |  Sunday, 20 September 2020

دیباچه

کد خبر: ۲۷۹۶۲
تاریخ انتشار : ۳۵ : ۱۳ - ۱۷ شهريور ۱۳۹۵
 

دیباچه: کارگردان عراقی فیلم سینمایی "الشهید" رسالت مهم جشنواره مقاومت را رساندن ندای حق و عدالت مسلمین و مستضعفین به جهان دانست.

به گزارش دیباچه، "عبد العلیم طاهر" نویسنده و کارگردان فیلم سینمایی«الشهید» در ارتباط با لزوم برپایی جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در جهان امروز و حضور فیلم های انقلابی و ضد استکباری در این رویداد به روابط عمومی جشنواره فیلم مقاومت گفت: جشنواره فیلم مقاومت بی‌شک از جایگاه استراتژیک ویژه‌ای در جهان برخوردار است، خصوصا از لحاظ موضوعیت جشنواره که رویکرد مقاومت را در برابر سلطه جویی و جهانخواری در پیش گرفته است، چرا که امروز در جهان جنبش‌های انقلابی بسیاری صورت گرفته و می‌گیرد و مردم مظلوم بسیاری هنوز زیر یوغ ستمگران و ظالمین وجود دارند که خواستار رساندن داد و ندای مظلومیت خود به رسانه‌های جهان هستند.

دیباچه-جشنواره مقاومت


وی که با فیلم "الشهید" در بخش بین‌الملل چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت حضور دارد در رابطه با مفهوم واژه مقاومت توضیح داد: شما در تاریخ معاصر کشورهای بسیاری مفهوم مقاومت را به طور جدی می‌توانید دنبال کنید؛ کشورهایی نظیر عراق، ایران، کشورهای آمریکای لاتین و همچنین آفریقا. مقاومت مسیر پر فراز و نشیبی را برای تعالی دموکراسی و نیز ظلم ستیزی طی کرده است و روند مقابله خیر با شر همچنان ادامه خواهد داشت.

کارگردان سینمای عراق همچنین در ارتباط با  تأثیر این رویداد فرهنگی بر جریان سینمای جهان و نیز تماشاگران و مخاطبان سینمای بین‌الملل ابراز کرد: بی‌شک سینما در هر گوشه‌ای از جهان از رساترین رسانه‌های امروز دنیا شناخته می‌شود و این هنر طرفداران بی‌شماری در عرصه بین‌المللی دارد.

وی افزود: همین امر این امکان را در اختیار سینماگر انقلابی و دغدغه مند قرار می‌دهد که حرف‌های حق، بشر دوستانه و نیز انقلابی و مردمی‌اش را با تمام مردم جهان در میان بگذارد و بر روی آن‌ها اثرات مطلوب بگذارد.

"طاهر" ادامه داد: روشنگری و افشای حقایق و بازگو کردن مسائل تاریخی که به هر دلیل مهجور واقع شده‌اند باعث می‌شود ندای حقانیت اسلام و نیز مظلومیت مسلمین در کشورهایی نظیر عراق، سوریه، فلسطین و ... به گوش مردم منصف جهان برسد.

وی با یادآوری رسالت بزرگ و خطیر جشنواره فیلم مقاومت در عرصه جهانی بیان داشت: اینگونه رویداد مهم فرهنگی ندای حق و عدالت را می‌تواند در جهان بگستراند و آن را در مقابل فساد و فحشای سینمای آمریکا(هالیوود) ترویج دهد.

وی درپایان ضمن تشکر از برگزارکنندگان جشنواره فیلم مقاومت برای تجمیع فیلم‌های ارزش‌مدار و انقلابی در جهان بیان کرد: بی‌شک برخی فیلم‌ها مخاطبین خاص‌تری می‌طلبند و در ابعاد گسترده بین‌المللی واکنش‌های متفاوتی را بر می‌انگیزند، همچنین فیلم‌هایی می‌توانند مفاهیم مقاومت و انقلاب را در ابعاد گسترده‌تری انعکاس دهند.

وی اضافه کرد: برخی آثار می‌توانند در جهت روشنگری استعمارگری انگلیس و آمریکا نقش مهمی داشته باشد. چراکه استعمار و استثمار آسیب‌هایی است که در طول قرون و اعصار مختلف مبتلا به زیادی در جهان و کشورهای جهان سوم داشته است و امروز افشای این حقایق شنونده‌ها و بیننده‌های مشتاق بسیاری دارد.

گفتنی است چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت با شعار "تجلی گفتمان فرهنگی انقلاب اسلامی" به همت بنیاد فرهنگی روایت و انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس از 2 تا 9 مهرماه سال جاری در تهران برگزار می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
یک انتخاب خوب در خانه سینما با رعایت پروتکل های بهداشتی رقم خورد

محمد علی نجفی رئیس هیات مدیره خانه سینما شد ؛ علی قائم مقامی تهیه کننده سینما به عنوان سخنگو ادامه کار می دهد !

۱۵:۰۳  -  ۱۵ شهريور ۱۳۹۹