يکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳  |  Sunday, 16 June 2024

دیباچه

کد خبر: ۲۲۴۱۶
تاریخ انتشار : ۰۸ : ۱۷ - ۱۸ مرداد ۱۳۹۵
دیباچه: قرار گرفتن شبکه تماشا در زیرمجموعه شبکه نمایش یا راه اندازی دوباره این شبکه اقدامی عجیب است که گویا در عمل هیچ اتفاقی رخ نداده و شبکه نمایش با همان سیاستی که در دو سال اخیر داشته به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

730142

طبق گفتگویی که خبرنگار دیباچه با حسین کرمی به بهانه راه‌اندازی دوباره شبکه تماشا داشت وی اظهار داشت که شبکه تماشا به جمع شبکه‌های سیما افزوده شده و با توجه به اینکه این شبکه تولیداتی ندارد آن را باید یک کانال دانست که مدیریت دو کانال توسط یک شخص حجم کاری چندانی ندارد و در نتیجه نمی‌تواند برای یک مدیر سخت و مشکل‌ساز باشد.

این در حالی است که گفته می‌شود کانال تماشا در زیرمجموعه شبکه نمایش قرار گرفته و شبکه جدیدی به شبکه‌های سازمان صدا و سیما افزوده نشده است.

نکته جالب توجه این است که کانال در همه جای دنیا به صورت خصوصی فعالیت می‌کند و شبکه‌هایی که دولتی هستند را نمی‌توان کانال دانست و کانال عنوان کردن شبکه‌های دولتی خود اقدامی عجیب است که می‌تواند در نوع خود جالب توجه باشد. اگر بپذیریم که شبکه تماشا یک کانال تلویزیونی است باید مدیریت بخش خصوصی را در آن شاهد باشیم، آن زمان است که مدیریت چند کانال توسط یک شخص امکان‌پذیر می‌شود چرا که در بخش خصوصی محدودیتی در مدیریت وجود ندارد اما در بخش دولتی باید مدیریت با دقت بیشتری انجام شود و داشتن چندین سمت توسط یک مدیر فقط فضای سازمان و شبکه‌های تلویزیون را محدود می‌کند.

با روی کار آمدن محمد سرافراز شبکه تهران یا پنج که بیش از 20 سال فعالیت می‌کرد و با این نام شناخته می‌شد به شبکه اقتصاد محور تبدیل شده و شبکه اچ‌دی نام شبکه تهران به خود گرفت. این اقدامات و تغییر شبکه‌های مختلف که تنها به سردرگم کردن بیننده‌ها و ریزش مخاطب منجر می‌شود در دوره‌های مدیریت افراد مختلف بهتر است که سلیقه‌ای صورت نگیرد و انتخاب‌ها بنا به نیاز سازمان یا جامعه انجام شود چرا که راه‌اندازی دوباره کانال یا شبکه تماشا که پیش از این خبر ادغام آن با شبکه نمایش را شنیده بودیم و فعالیت کانال تماشا در زیرمجموعه شبکه نمایش گویا فقط تغییر عنوان ادغام به زیرمجموعه است و وقتی شبکه‌ای به شبکه‌ها اضافه نشده است صحبت و اعلام این اقدامات عجیب به نظر می‌رسد.

شبکه تماشا در زمان شروع فعالیتش پخش سریال‌های مختلف را برعهده داشت که در زمان ادغام آن با شبکه نمایش این شبکه علاوه بر پخش فیلم‌های سینمایی خارجی، سریال‌های خارجی را نیز پخش می‌کرد و قرار گرفتن شبکه تماشا در زیرمجموعه شبکه نمایش عجیب به نظر می‌رسد چرا که پیش از این نیز شبکه نمایش و شبکه تماشا با هم ادغام شده بودند و شبکه نمایش پخش سریال‌های خارجی را نیز برعهده داشت.

با این اقدام عجیب مدیران باید منتظر ماند و دید که چه تغییری در عملکرد شبکه نمایش که حال شبکه تماشا را در زیرمجموعه خود دارد صورت خواهد گرفت.

نکته جالب توجه دیگر که تا حدی به آن اشاره شد این است که حسین کرمی مدیریت شبکه‌های نمایش، تماشا و نسیم و مدیریت مرکز امور نمایشی سیما را عهده‌دار است که برای یک مدیر می‌تواند مسئولیت‌های بسیاری باشد و این مسأله در دیگر مدیران سیما نیز دیده می شود که به عنوان مثال رضا پورحسین علاوه بر سرپرستی شبکه 4 سیما سمت قائم مقام معاونت سیما را نیز برعهده دارد.

در تلاش هستیم تا با ارتباط با مدیران و مسئولان صدا و سیما این شبهه ایجاد شده را برطرف کرده و جزئیات دقیق‌تری از این اقدامات را با توضیحات مدیران به دست آوریم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

امیدوارم که رئیس جمهور بعدی، راه شهید جمهور را ادامه بدهد

۱۶:۲۳  -  ۱۹ خرداد ۱۴۰۳
گفتگو دیباچه با مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش

کار سنجش نزدیک به ۲۰ هزار نوآموز عشایری انجام شده است!

۱۶:۳۵  -  ۱۲ خرداد ۱۴۰۳
گزارش دیباچه از نشست خبری رئیس پلیس راهور تهران بزرگ

تمهیدات ترافیکی  سی و پنجمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) اعلام شد

۱۶:۱۲  -  ۱۲ خرداد ۱۴۰۳
عضو تیم‌ملی فوتسال بانوان در گفتگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

به همه آرزوهایم در فوتسال رسیدم/ کسب موفقیت همیشه دشوار است

۱۷:۱۶  -  ۰۹ خرداد ۱۴۰۳
حادثه تلخ برای عمو قناد

مجری خاطره ساز، از تصادف جان سالم به در برد

۱۱:۲۴  -  ۱۶ خرداد ۱۴۰۳
کارگردان میرو در گفتگو با دیباچه:

آثارم بر اساس قصه‌های استان سیستان و بلوچستان و فرهنگ بلوچ است

۱۷:۰۲  -  ۰۹ خرداد ۱۴۰۳
کاپیتان تیم‌ملی تنیس در گفتگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

صعود به دسته ۲ جهان دشوار است/ شرایط فعلی ادامه یابد پیشرفت تنیس متوقف می‌شود!

۱۲:۴۹  -  ۰۷ خرداد ۱۴۰۳
رهبر انقلاب در دیدار خانواده‌های شهدای خدمت:

تشییع باشکوه شهدا نشان داد ملت ایران زنده است

۱۷:۰۰  -  ۰۵ خرداد ۱۴۰۳