جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱  |  Friday, 07 October 2022

دیباچه

کد خبر: ۱۸۶۹۱
تاریخ انتشار : ۵۵ : ۱۶ - ۲۹ تير ۱۳۹۵
دیباچه:چندی است که مجاز شدن یا نشدن یک خواننده به سوژه داغ رسانه‌ها تبدیل شده است و از زوایای گوناگون این موضوع مورد نقد قرار می‌گیرد اما آیا واقعا این موضوع تا این حد اهمیت دارد؟



به گزارش خبرنگار موسیقی دیباچه چند روزی است که گمانه‌زنی‌ها درباره مجاز شدن یک خواننده که پیش از این در یک برنامه استعدادیابی خارجی شرکت کرده بود زیاد شده است و نسبت به این موضوع در قالب خبرهایی، نقدهایی منتشر شده است با این مضمون که وقتی در کشور ایران برنامه‌های متعدد استعدادیابی وجود دارد چرا عده‌ای تلاش می‌کنند این قبیل خوانندگان را مجاز کنند.

این در حالی است که در متن و تیتر این اخبار از نام این خوانندگان اگر نگوئیم سوءاستفاده که دست کم استفاده می‌شود و در این‌باره خبرهای متعددی تولید می‌شود. در دو روز گذشته بالغ بر 30 خبر و تحلیل درباره این موضوع در فضای مجازی و سایت‌های خبری منتشر شده است و بیشتر مضامین این اخبار درباره مضرات مجاز شدن مهدی بوستانی است در حالیکه در عمق ماجرا هیچ فرقی نمی‌کند که چنین خوانندگانی مجاز شوند یا نشوند. مگر ما تعداد زیادی خواننده نداریم که در ایران در زمینه موسیقی پاپ فعالیت می‌کنند؟ خوب این فرد هم یکی دیگر از آنها. و مگر در ذات ماجرا تفاوتی ایجاد می‌شود که کیفیت موسیقی پاپ ایران به شدت تنزل کرده است؟

اصلا ما هم همراستا با دوستان رسانه‌ای می‌پذیریم که تلاش برای مجاز شدن اینگونه خوانندگان اهمیت خاصی ندارد و در داخل هم بسیاری از استعدادها هستند باید درباره آنها گفته وشنیده ‌شود اما اگر واقعا اینگونه اقدامات را درست نمی‌دانند پس این خبرسازی‌ها و تیترسازی‌ها چه معنایی می‌تواند داشته باشد جز اینکه خود این دوستان نیز در عرصه خبر برای پیشبرد اهداف رسانه‌ای نیاز به ایجاد و معرفی چهره‌های جدید در عالم هنر دارند پس بهتر است خیلی هم نگران آنها نباشند. اگر این مجاز شدن برای عزیزان ما تا این حد اهمیت دارد که در نشست‌های خبری هم درباره‌اش سوال می‌پرسند، پس مجاز شدن این خوانندگان برکات فراوانی هم برایشان خواهد داشت!

بهتر است کمی بیشتر درباره مواردی که در رسانه‌هایمان به آنها پر و بال می‌دهیم توجه کنیم که در حال رسانه‌ای کردن چه کسی هستیم و داریم چه کسی را به معروفیت و اشتهار می‌رسانیم. آیا قرار است ما هم نام او به نفع خودمان بهره‌برداری کنیم و از طرف دیگر با مجاز شدن او مخالفت کنیم؟

 

دیباچه - مهدی بوستانی

 

 

 
برچسب ها: استیج ، مهدی بوستانی
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفتگو دیباچه با سردار سرتیپ "بهمن کارگر" رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس

بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس از تولید آثار در این عرصه حمایت همه جانبه خواهد کرد/ "موقعیت مهدی" اثری با روایت صحیح بود

۱۰:۰۵  -  ۲۸ شهريور ۱۴۰۱
در گفت و گو دیباچه با "سید محمدرضا خوشرو "مدیر شبکه نسیم مطرح شد

شبکه نسیم بزودی پربار می‌شود / «خندوانه» تا پایان سال ۱۴۰۱ به روی آنتن نمی‌رود / « دورهمی و کتاب باز » هرگز تعطیل نمی شوند

۱۶:۳۶  -  ۰۶ مهر ۱۴۰۱
نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیباچه:

اخلاق حرفه‌ای در سینما از اهمیت زیادی برخوردار است/ سیمرغ‌ها در جشنواره‌ها باید معنای واقعی پیدا کند

۱۶:۲۸  -  ۲۳ شهريور ۱۴۰۱
گزارش تصویری دیباچه

شاهکار بچه‌های معلول و ناشنوا در تئاتر شهرزاد

۱۱:۲۶  -  ۲۱ شهريور ۱۴۰۱
گفتگو دیباچه با داریوش مؤدبیان

تئاتر تلویزیونی حیثیت تولید تلویزیونی است / من همیشه خود را یک پژوهشگر می‌دانم

۱۷:۰۷  -  ۲۰ شهريور ۱۴۰۱