چهارشنبه ۲۵ فروردين ۱۴۰۰  |  Wednesday, 14 April 2021

دیباچه

کد خبر: ۱۷۳۱۱
تاریخ انتشار : ۳۹ : ۱۱ - ۲۴ تير ۱۳۹۵
دیباچه: نقاشی هم مثل خیلی از هنرهایی که ما می‌شناسیم ، می تواند ابزاری برای رسیدن به فضای عرفانی و مناجات با خدا باشد که هم باعث ایجاد آرامش برای نقاش و هم بیننده بشود.

هنر نقاشی دارای ابعاد وسیعی است و دنیا های مختلفی را در بر میگیرد . از دیدگاه من نقاشی صرفا نشان دادن نقش و رنگ ها نیست بلکه خود زندگیست ، چرا که بواسطه آن میتوانم بسیاری از نگفته های درونی خودم را بیان کنم . بسیاری از دردها ، غم ها و شادیها و حتی فضای عرفانی و مناجات با خدا . من در خیلی از موارد سعی می کنم نقاشی های خودم را ذهنی کار کنم و از کپی کاری دوری نمایم ، چرا که بواسطه این سبک نقاشی می توانم خیلی از ناگفته های درونی خودم را روی بوم بیاورم.

همیشه سعی می‌کنم تا جایی که امکان دارد چه در نقاشی هایی که با رنگ روغن کار می‌کنم چه با مداد، از رنگهای شاد استفاده کرده و حال خوب خودم را از طریق نقاشی به بیننده منتقل کنم.

همیشه وقتی شروع به کشیدن نقاشی میکنم سعی می کنم این کار را با انرژی و حال خوب انجام بدهم و گاهی به قدری غرق در کار میشوم که از گذشت زمان غافل میشوم و وقتی به خود میایم،می‌بینم که ساعتها گذشته و من اصلا گذشت زمان را متوجه نشدم.

دیباچه-فائقه ابوالمعصومی


نقاشی هم مثل خیلی از هنرهایی که ما می‌شناسیم ، می تواند ابزاری برای رسیدن به فضای عرفانی و مناجات با خدا باشد که هم باعث ایجاد آرامش برای نقاش و هم بیننده بشود.

در مدت 14سالی که نقاشی میکنم ، سعی کردم از محضر اساتید بزرگ استفاده کنم و از تجربیات این عزیزان بهره مند شوم . از جمله آقای آیدین آغداشلو  که از همین تریبون مراتب تشکر و قدر دانی خودم را از این بزرگوار اعلام می کنم ، چرا که با حضور در کلاسهای این آقایان توانستم به مقدار زیاد به داشته های خودم اضافه کنم .

البته با وجود گذشت سالها از یادگیری و کسب تجارب از اساتیدم ، میدانم که راه طولانی در پیش دارم و میدانم که باید روز به روز بیشتر یاد بگیرم تا بتوانم کارهای جدیدی را ارائه دهم .

من امروز از اینکه میبینم در این نمایشگاه تابلوم مورد استقبال مردم قرار گرفته بسیار خوشحالم و تمام تلاش خودم را میکنم ان شاالله روزی نگارخانه‌ای تاسیس کنم، هم برای آموزش افرادی که علاقمند به این رشته هستند و هم برای نمایش آثار خودم.

 

فائقه ابوالمعصومی
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
هشدار سخنگوی سازمان انتقال خون به ستاد مقابله با کرونا در گفت و گو با دیباچه

استمرار قانون منع تردد عبور و مرور در شب، امکان حضور داوطلبین اهدای خون در ماه مبارک رمضان را کاملا محدود می سازد!

۱۴:۵۷  -  ۲۳ فروردين ۱۴۰۰
در کارگاه مجازی زبان و ادبیات فارسی مطرح شد

زبان و ادبیات فارسی بیش از ۸۰۰ سال زبان و ادبیات رسمی و دیوانی هندوستان بوده است!

۱۳:۴۱  -  ۲۳ فروردين ۱۴۰۰
گفت و گو صمیمی دیباچه با « صهبا شرافتی » بازیگر نقش روناک در سریال « نون خ »

کاراکتر « روناک» شبیه شخصیت خودم است! | هر حرفی جایی دارد ،اگر موقعیت‌ها اشتباه گرفته شود عصبانی می­ شوم!

۱۱:۵۳  -  ۲۱ فروردين ۱۴۰۰

« کرونا » خانه سینما را تعطیل کرد!

۱۳:۴۴  -  ۲۲ فروردين ۱۴۰۰
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها