پنجشنبه ۱۶ تير ۱۴۰۱  |  Thursday, 07 July 2022

دیباچه

کد خبر: ۱۷۱۵۶
تاریخ انتشار : ۲۶ : ۱۶ - ۲۳ تير ۱۳۹۵
آیا علاقه چاوشی به ادبیات کلاسیک پای حافظ و مولانا را به شهرزاد هم باز می‌کند؟
دیباچه: در حالی که قرار است به زودی مراحل ساخت سریال «شهرزاد2» آغاز شود، کنجکاوی‌ها درباره مضمون و محتوای آنچه که قرار است محسن چاوشی برای قطعات موسیقی این سریال آماده کند بالا گرفته است.به گزارش خبرنگار موسیقی دیباچه، امروز خبری منتشر شد مبنی بر صدور پروانه ساخت سریال «شهرزاد2» برای شبکه نمایش خانگی که با توجه به استقبال گسترده مخاطبان از قطعاتی که محسن چاوشی برای فصل نخست این سریال خوانده بود، انتظار مخاطبان سریال برای فصل دوم هم این است که همین خواننده قطعات آن را بخواند بنا بر این بعید است که تهیه کنندگان سریال با محسن چاوشی به توافق نرسند. هرچند بدبینانه اگر به ماجرا نگاه کنیم ممکن است مبلغ پیشنهادی این خواننده برای حضور در فصل دوم تفاوت کرده باشد و زمزمه‌های جدایی ساز شود همانطور که برای سنتوری همبن اتفاق افتاد و پروژه سنتوری با مشکل مواجه شد.

از سوی دیگر تجربه فردین خلعتبری، علی قمصری و علیرضا قربانی در فصل نخست و قطع همکاری با این گروه اولیه موسیقی شهرزاد، نشان داد، عوامل، یعنی تهیه کنندگان و کارگردان سریال، حاضر نمی‌شوند باج بدهند و بیم قطع همکاری با نام‌های بزرگ را ندارند.

دیباچه - محسن چاوشی

اما اگر فرض بگیریم که چاوشی حتما در این کار خواهد خواند کنجکاوی‌های مخاطبان سریال شهرزاد برای اینکه بدانند چاوشی قرار است برای فصل دوم چاوشی چه سبک و سیاقی را در پیش بگیرد و چه تغییراتی را در قطعاتش خواهد داد، بالا گرفته است. بعد از پایان فصل نخست سریال، آلبوم «امیر بی‌گزند» را به بازار موسیقی عرضه کرده بود و این آلبوم بسیار پرفروش و پر مخاطب شد که در این آلبوم بیشتر از اشعار کلاسیک استفاده کرده بود.

باید دید آیا چاوشی در آهنگ‌های فصل دوم شهرزاد هم این ریسک را می‌پذیرد و از اشعار کلاسیک استفاده می‌کند یا با توجه به حال و هوای درامی که حسن فتحی طراحی کرده است، اساسا استفاده از اشعار ادبیات کلاسیک فارسی در آن کاربردی پیدا می‌کند یا خیر و آیا ارتباط معنایی و ساختاری می‌تواند پیدا کند یا کاملا آنچه که این روزها محسن چاوشی بر رویش تاکید دارد و برایش جشنواره‌ای هم با عنوان «پروانه» راه انداخته است، یعنی خواندن اشعار کلاسیک، برای سریال شهرزاد کاملا بی‌مصداق و بی‌معنا می‌شود؟

واقعا چاوشی قرار است چگونه قطعاتی برای شهرزاد2 بخواند؟

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
سید شاهین موسوی، بوکسور ملی پوش کشور و نفر پنجم بوکس جهان در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد:

برای حضور در المپیک فرانسه باید تغییر وزن بدهم / متاسفانه ما در هیج مسابقه ای با رقبای خود حضور پیدا نمی کنیم

۱۲:۳۱  -  ۱۲ تير ۱۴۰۱
حمیدرضا مهدی پور تهیه کننده برنامه طنز «دی بی سی فارسی» در گقت و گو با دیباچه مطرح کرد:

هدف اصلی ما از تولید برنامه «دی بی سی فارسی» شکستن هژمونی شبکه‌های معاند بود / با استقبال خوب مدیران جدید رسانه ملی به تلویزیون آمدیم

۱۵:۳۳  -  ۰۸ تير ۱۴۰۱
غفلت بزرگ در حوزه نمایشنامه نویسی

چرا بیشتر نمایش‌های روی صحنه، برگرفته از نمایشنامه‌های خارجی است؟

۱۳:۰۱  -  ۰۸ تير ۱۴۰۱
احمد شفیعی، تهیه کننده سریال « آقای قاضی » در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد:

این اولین ژانر درام قضایی در قالب یک سریال است / بهزاد خلج در نقش یک قاضی واقعی ظاهر شد / فصل دوم سریال آقای قاضی بزودی ساخته می‌شود

۱۷:۰۸  -  ۰۶ تير ۱۴۰۱
ابراهیم فروزش کارگردان و فیلمنامه نویس سینما در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

ارگان‌های دولتی ما بودجه کمی در سال برای ساخت یک فیلم بلند دارند / امیدوارم این کارگروه فارابی قدم‌های مثبتی بردارد

۱۷:۰۳  -  ۰۴ تير ۱۴۰۱
پربازدیدها
آخرین اخبار